IndeksIndeks  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Regulamin forum


Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedziShare | 
 

 Regulamin forum

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


avatar
konta specjalne
PisanieTemat: Regulamin forum   Czw Sie 18, 2016 9:42 pm


Regulamin forum

1. Słowem wstępu


1.1 Rejestracja jest równoznaczna z zaakceptowaniem poniższego regulaminu, a nieznajomość zawartych w nim treści, nie zwalnia z jego przestrzegania.
1.2 Wszelkie kody, które znajdziesz na stronie, są twórczością Administracji lub zostały zamówione wyłącznie na potrzeby forum. Grafika powstała jako zlepek zdjęć, odnalezionych w odmętach internetu. Zanim skopiujesz czy użyjesz w innym miejscu, skontaktuj się z odpowiednimi osobami.
1.3 Fabuła forum jest wariacją na temat drugiej wojny światowej, widzianej oczami ludności okupowanego Paryża. Akcja toczy się w 1942 roku i wpływ na nią mają zarówno prawdziwe wydarzenia historyczne, jak i fikcyjne, luźno oparte na książkach, filmach i serialach.
1.4  Nie jesteśmy forum-podręcznikiem od historii, mogą zdarzyć się nam błędy, które odpowiednio uzasadnione można zgłaszać w tym temacie.
1.5 Administracja zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu, o czym ma obowiązek niezwłocznie poinformować użytkowników.


2. Organizacja

2.1 Loginem musi być imię i nazwisko postaci, adekwatne do jej pochodzenia lub przynależności. Nicki myślę, zastanawiam się itp., których właściciele nie zgłoszą prośby o zmianę, będą usuwane po upływie trzech dni od rejestracji.
2.2 Avatar powinien mieć 200px szerokości i 320px wysokości oraz przedstawiać wizerunek postaci w odpowiednio klimatycznej aranżacji. Avatary rysunkowe, roznegliżowanie postacie lub takie, które ewidentnie nie pasują do założeń fabuły, będą usuwane. Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedniego emblematu, zajrzyj tutaj.  
a) Wykorzystanie wizerunków nazistów, komunistów, faszystów oraz szeroko pojętych historycznych zbrodniarzy jest zabronione.  
b) Inspirowanie się postaciami historycznymi nie jest zabronione, lecz granica pomiędzy inspiracją i kalką jest na tyle cienka, że Administracja zastrzega sobie prawo do odmowy zaakceptowania postaci, która jej zdaniem będzie zbyt mocno wzorowana na realnej. Piosenkarki imieniem Edith z wyglądem Édith Piaf niestety nie przejdą.
2.3 Rezerwacja wizerunków trwa siedem dni i istnieje możliwość jej przedłużenia o kolejne trzy. W tej sprawie prosimy pisać do Administracji.
a) Gdy Karta Postaci jest w trakcie sprawdzania, jej wizerunek jest automatycznie zarezerwowany nawet wtedy, gdy termin w zgłoszeniu rezerwacji zostanie przekroczony. Upływa on dopiero po 14 dniach od daty otrzymania uwag do Karty (uwagi wysyła Administrator sprawdzający KP), a ona sama zostaje przeniesiona do Archiwum.
2.4 Rozgrywka fabularna powinna rozpocząć się maksymalnie po dziesięciu dniach od zaakceptowania Karty, w przeciwnym razie postać trafia do grupy nieaktywnych, a jej wizerunek jest do przejęcia.
2.4 Nieobecności dłuższe niż tydzień winny być zgłaszane w tym temacie.
2.5 Trzy tygodnie bez posta fabularnego i uprzednio zgłoszonej nieobecności kwalifikują postać do grupy nieaktywnych i zwalniają jej wizerunek. Kolejne dwa tygodnie spędzone w tej grupie oznaczają, iż postać nadaje się do przejęcia lub fabularnego odstrzału.
a) Odzyskanie koloru możliwe jest dopiero po napisaniu minimum trzech postów - mogą one mieć miejsce w fabule, retrospekcjach lub listach. Dodatkowo należy również zgłosić się do tematu z aktualizacjami rang i wypełnić odpowiedni wzór.
b) Pierwszy post fabularny po powrocie z nieobecności traktowany jest także jako rezerwacja dotychczasowego wizerunku (o ile oczywiście ten nie jest już zajęty), trwająca siedem dni. Rezerwacji tej nie można przedłużyć.
2.6 Ilość multikont, jaką może posiadać dany użytkownik, jest nieograniczona, jednak aby założyć trzecie i kolejne konto należy mieć rozegraną co najmniej jedną grę fabularną na każdym z poprzednich. Ponadto każde z nich musi być fabularnie aktywne. Jeśli Administracja uzna, że użytkownik nie radzi sobie, ma prawo odmówić utworzenia kolejnego konta.
2.7 W jednej grupie można posiadać maksymalnie dwie postacie, nie wykluczamy jednak wyrażenia zgody na założenie trzeciej, jeśli użytkownik przedstawi stosowne, przekonujące argumenty.
2.8 Zabronione jest samodzielne zakładanie tematów przez użytkowników poza Offtopem. W przypadku założenia mieszkania czy złożenia propozycji dotyczącej nowej lokacji, należy zgłaszać się w tym temacie.

3. Rozgrywka fabularna

3.1 Rozgrywkę można rozpocząć dopiero po zaakceptowaniu Karty Postaci przez dwoje Administratorów. Mają oni prawo odmówić akceptacji, podając przy tym swoje powody. W takim wypadku Kartę należy poprawić i ponownie oczekiwać na akceptację. Całkowity czas sprawdzenia karty przez pierwszą osobę nie powinien wynosić dłużej niż 72 godziny, a przez kolejną - 48 godzin.
3.2 Założenie Skrzynki Pocztowej jest obowiązkowe ze względu na ułatwienie rozgrywki pomiędzy graczem oraz Mistrzem Gry, ale również między dwójką graczy.  Relacje, Pamiętniki czy Retrospekcje mogą być zakładane zgodnie z wolą oraz uznaniem użytkownika.
3.3 Nie narzucamy konkretnej narracji, pamiętaj jednak o poprawnej interpunkcji i zasadach pisowni, a także o realiach, w jakich toczy się fabuła, gdyż niektóre zwroty lub słowa po prostu nie funkcjonują.
3.4 Wypowiedzi pogrubiaj, a myśli zapisuj kursywą, znacznie ułatwi to odnalezienie się w szkielecie postu.
a) Język wypowiedzi postaci powinien być zaznaczony wyraźnym wspomnieniem o tym lub pokolorowaniem pierwszego wyrazu w nowym zdaniu. Szczegóły i przypisane kolory znajdziecie w tym temacie.
3.5 W przypadku zmiany lokacji obowiązkowe jest poinformowanie o tym nad i pod postem w widoczny sposób.
3.6 Multilokacja jest zabroniona wyłącznie w przypadku, gdy postać bierze udział w wydarzeniu, misji lub rozgrywce z MG - oznacza to, że nie można rozpoczynać wątków, które odbywałyby się w późniejszej czasoprzestrzeni. Poza nimi nie ma ograniczenia odnośnie ilości prowadzonych wątków, aczkolwiek uprasza się o zachowanie rozsądku w tej kwestii i prowadzenie wyłącznie takiej ilości rozgrywek, jaką jest się w stanie prowadzić w sposób regularny.
3.7 Zabroniona jest gra pomiędzy multikontami tej samej osoby i/lub Mistrzem Gry przez nią prowadzonym.
3.8 Nie zabraniamy umieszczania przekleństw lub scen erotycznych w rozgrywkach, ale liczymy na zachowanie podobnych wątków w granicach smaku. Ponadto należy pamiętać o odpowiednim ich zaznaczeniu oraz konsekwencjach, jakie mogą wypłynąć, jeśli postać zostanie stworzona wyłącznie do rozgrywania jednego rodzaju gier.
3.9  Zakazuje się sterowania innymi postaciami, a także uśmiercania ich bez zgody Mistrza Gry bądź administracji.
3.10 Jeśli partner do gry nie odpowiada po siedmiu dniach, można swobodnie opuścić wątek, zostawiając odpowiednią wiadomość w tym temacie.
3.11 Postaci nieaktywne nie mogą zgłaszać się do udziału w misjach i wydarzeniach. Zapisanie się na nie będzie ważne dopiero wtedy, gdy postać odzyska swój kolor.
a) Jeśli postać zapisała się na wydarzenie/misję i przed jej rozpoczęciem trafiła do grupy nieaktywnych, zostaje skreślona z listy uczestników.


4. Mistrz Gry

4.1 Posiadanie zaakceptowanej Karty Postaci jest równoznaczne ze zgodą na interwencje Mistrza Gry
4.2 Postów Mistrza Gry oraz informacji zamieszczonych przez niego w Skrzynkach Pocztowych nie wolno ignorować. Jeśli postać zdecyduje się to zrobić, musi liczyć się z odpowiednimi konsekwencjami tego zachowania.
4.3 Pamiętaj o zachowaniu realności gry i o tym, że Twoja postać nie może być wszechwiedząca. W celu uniknięcia fabularnych zgrzytów, jeden z Administratorów w momencie akceptacji karty określa, jak wiele postać wie na temat jednego z kont Mistrza Gry (Tobias Wolfmeyer oraz Pierre Lécuyer) i które miejsca w wojennym Paryżu mogą być mu znane, a od których powinien trzymać się z daleka.
4.4 W zależności od rozgrywki, Mistrz Gry określa czas, w jakim powinien pojawić się odpis użytkowników. Przestrzeganie ram czasowych jest niezbędne dla płynności gry. Jeśli wiesz, że nie dasz rady wyrobić się z postem, koniecznie poinformuj o tym swojego Mistrza Gry w prywatnej wiadomości. W przypadku rażących zaniedbań, MG może nie przyznać punktów za misję lub odjąć je notorycznie ignorującym tę zasadę osobom. Długie nieodpisywanie może być uznane za ignorowanie postu Mistrza i nieść za sobą fabularne konsekwencje.


5. System punktowy

5.1 W tym temacie zostały szczegółowo opisane zasady mechaniki funkcjonującej na forum, z którymi należy zapoznać się przed rozpoczęciem fabularnej rozgrywki.
5.2 Wykorzystać swoje punkty postać może w tym temacie.
5.3 W przypadku przekazania postaci do grupy nieaktywnych, istnieje możliwość przelania jej Punktów Rozgrywki na aktywne multikonto, jednakże postać ta powinna mieć rozegrane co najmniej trzy gry fabularne. Zasada ta tyczy się także postaci uśmierconych.
5.4 Kwestia rang oraz ich działanie zostały szczegółowo wyjaśnione w tym temacie. Obowiązkiem dla każdej nowo powstałej postaci jest wybranie minimum dwóch rang i powiadomienie o tym w tym temacie.
5.5 W przypadku uśmiercenia na forum którejś z postaci na początku każdego miesiąca pojawi się możliwość zdobycia jej punktów rozgrywki. Zostaną one podzielone pomiędzy parę, która jako pierwsza zakończy rozpoczętą w nowym rozdziale rozgrywkę. Warunkiem jest napisanie minimum pięciu postów przez każdą ze stron. Więcej informacji o Funduszu Poległych znajdziecie tutaj.


6. Na koniec

6.1 Zabrania się zamieszczania linków do innych for w działach fabularnych oraz Offtopie. Reklamy for zamieszczane poza tym tematem, zostaną potraktowane jako spam oraz natychmiastowo usunięte.
6.2 Administracja nie gryzie, jest otwarta na pomysły oraz chętna do podejmowania współpracy, którą chętnie nagradza w miarę własnych możliwości.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Regulamin forum
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Ogłoszenia forum.
» Kwiecista Łąka

Permissions in this forum:Możesz odpowiadać w tematach
Sous le ciel de Paris :: Krok Pierwszy :: Organizacja-
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedziSkocz do: