IndeksIndeks  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Anais

Share | 

Anais

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

cywile
PisanieTemat: Anais    Sob Sie 20, 2016 10:18 pm

A.

Podobno w niektórych językach aktorka i prostytutka to znaczą to samo - ale nie we Francuskim, chociaż zapewne zagorzali fani Renoira i wielcy patrioci mają ją za zdrajczynię za sypianie z niemcami.
Nie sypia ze wszystkimi.
Wszystkich fanów, przyjaciół i tych, którzy chcą napluć do zupy - zapraszam.

Lista:
N. - wszystko
F.
W.
A. - denerwujący idealista.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

ruch oporu
PisanieTemat: Re: Anais    Czw Sie 25, 2016 12:44 am

Taka cudowna karta, i jak tu nie przyjść po relację?
Co prawda mam dopiero zarys, ale myślę sobie, że RO nie musiał tak łatwo zapomnieć o Anais. Może dalej się nią interesuje, ale skupiają się bardziej na obserwacji. Nie będę się ograniczać do kościoła, ale szansa, że miały okazję się poznać jest również niewielka. Za to (zawsze można to również rozegrać w fabule!) Lucette parę razy mogła obserwować Anais, próbować dotrzeć do tego, jak bardzo zażyłe są stosunki łączące ją z Niemcami. Raczej nie bawi się w żadnego szpiega, ale jak nadażyła się okazja, akurat miała ją na oku? A może podeszła do niej, pomogła w czymś (jak to na zakonnice przyszło), zamieniły parę zdań i co dalej?

Nie wiem, co sądzisz, ale modyfikuj i zmieniaj do woli i daj znać, w którą opcję idziemy! <3
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

ruch oporu
PisanieTemat: Re: Anais    Pią Sie 26, 2016 1:46 pm

Lucette
Anais wciąż współpracuje z RO (chociaż niechętnie, ale co zrobić, dziewczyna chce żyć). Przekazuje informacje Arsene. I chociaż sama Descoteaux nie należy do najbardziej religijnych, jej brat wręcz przeciwnie. Mogły więc spotkać się pewnego deszczowego dnia w katedrze, kiedy Anais szukała brata, nie czując się najlepiej. Głosy robiły się coraz głośniejsze, potrzebowała rozmowy, a jest coś takiego w habitach co wzbudza zaufanie.
I może od tamtej pory, kiedy potrzebuje rozmowy (a to pewnie nie zdarza się najczęściej, ale jednak) przychodzi do Naudin? Wierząc, że istnieje tajemnica spowiedzi (nie zna się nad tym w ogóle) i dodając do tego tę pociągającą potrzebę wygadania się przed kimś kompletnie obcym, którego nie zobaczy się nigdy więcej.
A przynajmniej do kolejnej rozmowy.
Zapewne mówi jej rzeczy, których nikomu innemu by nie przyznała (szczególnie o problemach umysłowych), więc to może stwarzać ciekawy problem etyczny dla samej Lucette, jeśli byś chciała!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

ruch oporu
PisanieTemat: Re: Anais    Sob Sie 27, 2016 12:51 am

Och, w takim razie wybacz moje niedopatrzenie!
Ale to faktycznie może być bardzo ciekawe i biorę to w całości! Dla Lucette to też może być w sumie coś nowego, oczywiście ich rozmowy pozostają tajemnicą i nigdy nie wiadomo, kiedy znajdzie się okazja ku następnej. Przy okazji też może nieco Anais analizować, sprawdzać. I pewnie jest jej nieco ciężko z tym wszystkim i w duchu współczuje kobiecie, ale nie mówi ani słowa. Może tylko czasem się boi, gdy między jedną a drugą rozmową mijają kolejne miesiące - w końcu z jednej strony troszczy się o RO, no a z drugiej cóż, Descoteaux to osoba, która ma wszystko i w sumie wiele na tym traci.

Nie mogę się doczekać gry! <3
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

cywile
PisanieTemat: Re: Anais    Sob Sie 27, 2016 2:40 pm

Cudownie!
Daj znac kiedy będziesz mieć wolną chwilę i możemy grać!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

okupanci - cywile
PisanieTemat: Re: Anais    Czw Wrz 01, 2016 8:53 pm

Aaaa karta mnie po prostu urzekła! Ale przeproszę Cię, bo kompletnie nie mam pomysłu, ale bardzo chciałabym żebyśmy się choć trochę lubiły, ale nie koniecznie tak typowo i szablonowo!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

cywile
PisanieTemat: Re: Anais    Pią Wrz 02, 2016 11:30 am

Och Flavie Czaję się na releczki z Tobą już od jakiegoś czasu i tak się zbierałam, że sama mnie znalazłaś
Myślę, że przed wojną nie miały okazji się poznać, przynajmniej nie osobiście - chociaż Flavie mogła obejrzeć nie jeden film z Anais, a Descoteaux zachwycić się obrazem młodej Bernard na wiszącego na ścianie jednego z licznych przyjaciół. Pewnie jest to znajomość młoda i w dużej mierze wynikająca z ozdoby wszelakich przyjęć niemieckiej śmietanki towarzyskiej? Anais mogła początkowo wywoływać nawet wstręt u Flavie, z własnej woli trzymająca dłoń niemca, wydająca się brylować w ich towarzystwie, szczerze śmiejąca się z nawet najbardziej żenujących żartów, kolaborantka przez duże k. Ale podczas którejś nocy, kiedy mężczyźni wypili już zbyt wiele i zajęli się własnym towarzystwem, lody zostały przełamane. Anais podeszła do stojącej na uboczu Flavie z kieliszkiem szampana, bez ogródek zachęcając ją do picia. Trzy kieliszki szampana na wieczór, poinstruowała, to ilość optymalna. Żarty stają się mniej nieznośne, ale zmysły wyostrzone są na tyle by zauważyć wszystkie pomyłki innych, wyłapać każdą potrzebną informację. Przecież widać, że Bernard zbiera atuty, widać, że walczy - ale nie wypada pytać o co, nie w takim miejscu.
Może Anais została jej prywatnym Wergiliuszem? Pomaga odnaleźć się w towarzystwie, jak naginać je do własnych potrzeb. Nad motywami Flavie może się głowić - czy to faktyczna chęć pomocy, czy nuda, czy może widzi w tym własny interes. Na ile może Anais zaufać, to też może być pytanie chodzące jej po głowie, na ile jest szczera w swoim uśmiechu. Może nawet kiedyś zapytać, pewnie zdziwi ją odpowiedź!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

okupanci - cywile
PisanieTemat: Re: Anais    Pią Wrz 02, 2016 2:04 pm

Jeju, jeszcze nigdy nikt tak ładnie relacji nie opisał
Ale wszystko tak bardzo mi się podoba, chociaż może Flavie nie koniecznie czułaby do Anais wstręt - w końcu niektórzy sami przypisali jej łatkę kolaborantki i czasem ma wrażenie, że naprawdę się nią staje i zapewne nie chciałaby jej oceniać, bo w czasie wojny każdy ma swoje powody i rozumie, że nie zawsze to, co widzi, jest dokładnie tym, czym się wydaje. Ale ta pomoc z odnalezieniem się w towarzystwie z pewnością jej się przyda, a i posiadanie kogoś u swojego boku podczas tych wszystkich przyjęć będzie dla niej pokrzepiające!
Tylko w którym momencie zaczynamy? Kojarzą się z widzenia, ale jeszcze nie miały okazji, żeby ze sobą porozmawiać, czy może zamieniły już ze sobą kilka słów?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

ruch oporu
PisanieTemat: Re: Anais    Pią Wrz 02, 2016 3:05 pm

Bez wstrętu to i przyjemniej - definitywnie nie chcę niczego narzucać!
Skoro obydwie zaangażowane są w organizację nadchodzącego wydarzenia kulturalnego, może zamieniły ze sobą już kilka słów i przełom wspólnego kieliszka szampana nastąpi właśnie tam?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

okupanci - cywile
PisanieTemat: Re: Anais    Pią Wrz 02, 2016 4:29 pm

Jasne, wydarzenie jak najbardziej mi pasuje!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

Sponsored content
PisanieTemat: Re: Anais    

Powrót do góry Go down

Anais
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1