IndeksIndeks  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Ogłoszenia Administracji


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematuShare | 
 

 Ogłoszenia Administracji

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość


avatar
konta specjalne
PisanieTemat: Ogłoszenia Administracji   Pią Maj 06, 2016 8:36 am


Ogłoszenia Administracji

Chcesz wiedzieć, co nowego na forum? Dawno nie było Cię u nas i próbujesz się odnaleźć? Koniecznie śledź wszystkie posty z tego tematu - zawiera on nie tylko informacje dotyczące fabuły, ale również liczne aktualizacje, zmiany oraz wszystko, co dotyczy przyszłości Francji.


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


avatar
konta specjalne
PisanieTemat: Re: Ogłoszenia Administracji   Pią Sie 19, 2016 8:26 pm


#1

Forum zostało oficjalnie otwarte!
Witamy Was serdecznie i zapraszamy do wspólnej zabawy. Zapoznajcie się z powitalną wiadomością, która wylądowała już w Waszych skrzynkach, a jeśli ona nie rozwieje pierwszych niejasności, nie bójcie się pytać!

Misje do rozdziału pierwszego oraz zapowiedź wydarzenia pojawią się w przyszłym tygodniu. Wskazówek wypatrujcie w opisie rozdziału i temacie o Ruchu Oporu. Mistrz Gry już nie może się Was doczekać!

Zapraszamy do wypowiedzenia się w pierwszej forumowej ankiecie, dotyczącej formy zakładania mieszkań dla postaci. Czy pojedyncze tematy wystarczą Wam jako całe mieszkanie, czy może wolicie je w formie osobnych subfor? Do dyskusji zapraszamy tutaj.Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


avatar
konta specjalne
PisanieTemat: Re: Ogłoszenia Administracji   Pią Sie 19, 2016 11:33 pm


#2

Zmianie uległ regulamin forum.

Regulamin napisał:
2.2 Avatar powinien mieć 200px szerokości i 320px wysokości oraz przedstawiać wizerunek postaci w odpowiednio klimatycznej aranżacji. Avatary rysunkowe, roznegliżowanie postacie lub takie, które ewidentnie nie pasują do założeń fabuły, będą usuwane. Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedniego emblematu, zajrzyj tutaj.
a) Wykorzystanie wizerunków nazistów, komunistów, faszystów oraz szeroko pojętych historycznych zbrodniarzy jest zabronione.

Po przedyskutowaniu tematu w gronie Administracji, wspólnie doszłyśmy do wniosku, iż nie wyrażamy zgody na użyczanie wizerunków przez nazistowskich zbrodniarzy. Nie uwzględniłyśmy tej kwestii w regulaminie forum, gdyż wydała nam się oczywista. Wiele osób uważa ustawienie takich avatarów za niesmaczne i przychylamy się do ich zdania.
Bez względu na to, czy mamy do czynienia z forumowymi trollami, czy z kimś, kto zbyt serio traktuje fora pbf, zmiana regulaminu wchodzi w życie, a stosowne prywatne wiadomości zostały już wysłane.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


avatar
konta specjalne
PisanieTemat: Re: Ogłoszenia Administracji   Pią Sie 26, 2016 11:19 pm


#3

Równo tydzień temu otworzyliśmy przed Wami nasze progi, a dziś przychodzimy z garścią informacji, które tylko potwierdzają, że zaczynamy się rozkręcać!

#1
Misje do rozdziału pierwszego zostały ogłoszone! Zachęcamy do wspólnej zabawy i zgłaszania Waszych postaci w odpowiednim temacie!
{więcej}

#2
Nastąpiło także kolejne, drobne ulepszenie regulaminu - tym razem o kwestię oznaczania języka, w jakim wypowiadają się postacie.

Regulamin napisał:
3.4 Wypowiedzi pogrubiaj, a myśli zapisuj kursywą, znacznie ułatwi to odnalezienie się w szkielecie postu.
a) Język wypowiedzi postaci powinien być zaznaczony wyraźnym wspomnieniem o tym lub pokolorowaniem pierwszego wyrazu w nowym zdaniu. Szczegóły i przypisane kolory znajdziecie w tym temacie.


A więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

#3
Pojawiły się także pierwsze wydania forumowej prasy! Znajdziecie w nich nawiązania do aktualnej fabuły, ale także ciekawe zadania, dzięki którym będziecie mogli zdobyć dla Waszych postaci nieco dodatkowych punktów. Comoedia oraz Je suis partout już na Was czekają!

#4
Vademecum powiększyło się o kilka istotnych akapitów. W nawiązaniu do pojawiających się wątpliwości, wyjaśniono kwestię wstępowania nowych członków do Ruchu Oporu (x), dołączono nazwy i krótkie opisy popularnych paryskich uniwersytetów (x). Wspomniano o środkach odurzających (x), dokumentach obowiązujących na terenie Paryża (x) oraz roli kościoła w czasach okupacji (x). Także słowniczek powiększył się o kilka zwrotów. To jeszcze nie koniec nowości, w zanadrzu szykujemy dla Was garść dodatkowych informacji z różnych dziedzin.

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


avatar
konta specjalne
PisanieTemat: Re: Ogłoszenia Administracji   Nie Wrz 11, 2016 10:19 pm


#4

#1

Jeśli chcesz, aby Twoja postać została organizatorem bądź prowadzącym prywatnego wydarzenia, teraz masz taką okazję! Zapraszamy do zapoznania się z możliwością ogłaszania eventów przez użytkowników. Każde ogłoszone wydarzenie jest oczywiście nadzorowane przez Mistrza Gry, który może wtrącić się do rozgrywki w dowolnym momencie.
{więcej}

#2

Forumowa mapa lokacji wzbogaciła się o kilka nowych miejsc. Do Waszej dyspozycji oddano rozbudowaną Siedzibę Gestapo, w której toczą się już gry, a także Szpital Świętej Anny, gdzie ruszyła już zbiórka charytatywna dla poszkodowanych w wybuchu kamienicy. Na odważnych czeka Dzielnica żydowska, znajdująca się w Trzeciej Dzielnicy Paryża. Przypominamy, że możecie proponować swoje własne lokacje, które wcale nie muszą być mieszkaniami.

#3

Dzięki Waszym sugestiom rozbudowany został temat Wojsko i militaria, znajdujący się w forumowym Vademecum. Mamy nadzieję, że rozjaśni wszelkie wątpliwości odnośnie żołnierskich obowiązków i zależności. Jednocześnie, pragnąc zachować początkowe założenia odnośnie postaci NPC, zmieniony został stopień wojskowy Tobiasa Wolfmeyera - SS-Brigadeführer und Generalmajor. Oczywiście w fabule nie miał miejsca żaden awans, zmiana jest czysto techniczna i prosimy pamiętać o niej w przyszłych interakcjach.

#4

Zapraszamy na pierwsze forumowe wydarzenie, wystawę propagandową pod tytułem Bolszewizm przeciwko Europie. Zapisy przyjmujemy tutaj i gwarantujemy ogrom kulturalnych doznań i trochę nieoczekiwanych atrakcji.

#5

Nie jesteśmy chodzącymi encyklopediami i od Was także tego nie wymagamy, a w Vademecum starałyśmy się zawrzeć najważniejsze informacje odnośnie życia w okupowanym Paryżu. Od czasu do czasu pojawiają się jednak pytania, na które odpowiedzi wydają nam się oczywiste, chociaż Wam wcale nie muszą. Dlatego pracujemy nad powstaniem Listy Oczywistości, czyli forumowego FAQ, którego celem będzie rozwianie wszelkich wątpliwości na nawet najbardziej oczywiste kwestie. W myśl, że nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi, prosimy Was o przesyłanie pytań i zaznaczanie swoich wątpliwości na każdy temat, który Was nurtuje.
Jak daleko sięga propaganda i czy ludność jest jej świadoma? Czy Naziści wierzą w Boga? Czy Hugo Boss trudził się na darmo, a żołnierze mogą chodzić w cywilu? Czy codzienna kawa jest parzona z ziaren? Co przeciętny Martin może wiedzieć o Ruchu Oporu? Postaramy się, aby lista wyjaśniła możliwie jak najwięcej.
Jeśli bardzo się wstydzicie, choć absolutnie niepotrzebnie, możecie skorzystać z konta UP do wysłania PW.

#6

W fabule odbył się trening strzelecki, który pozwolił Mistrzowi Gry ustalić następującą zasadę:
Cytat :
W przypadku rozgrywek takich, jak trening strzelecki, wymagane jest oczywiście posiadanie broni i magazynka, ale na czas treningu naboje nie są zerowane.
Zasada została zapisana tutaj. Nie obawiajcie się więc i trenujcie śmiało!


#7

Jesteśmy na Edenie! Jak na razie, korzystamy jedynie z tej opcji reklamowania forum, ale w przyszłości na pewno postaramy się, by usłyszało o nas jak najwięcej osób. Tutaj znajduje się nasza reklama, a swoje oceny możecie wystawiać w tym temacie. Z góry dziękujemy za wszelkie opinie!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


avatar
konta specjalne
PisanieTemat: Re: Ogłoszenia Administracji   Pon Wrz 12, 2016 11:08 pm


#5

#1

Do czwartku na forum potrwa ankieta dotycząca formy logowania się na czat. Zachęcamy Was do oddania głosów w tym temacie.

#2

Przypominamy również o najnowszych numerach forumowej prasy, które znajdują się w tym dziale. Bardzo łatwo możecie zdobyć po 10 Punktów Rozgrywki za napisanie recenzji do Comoedii, a także donosu lub krótkiego tekstu o korzyściach współpracy niemiecko-francuskiej do Je suis partout. Serdecznie zachęcamy, punkty tylko czekają. ;>Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


avatar
konta specjalne
PisanieTemat: Re: Ogłoszenia Administracji   Nie Wrz 25, 2016 12:02 pm


#6


#1

Na forum przeprowadzono pierwszą czystkę postaci!

Do grupy Nieaktywnych zostały dodane konta, na których od trzech tygodni nie pojawił się post fabularny, a gracz nie poinformował o swojej nieobecności.
Wizerunki, miejsca pracy i inne listy zostały oczyszczone z nazwisk tych postaci, a ich Karty Postaci i inne tematy przesunięto do Archiwum.
Usunięte zostały wszystkie konta, na których nick nie składały się imię i nazwisko i które nie logowały się od co najmniej dwóch tygodni.
Pamiętajcie, że dwa tygodnie spędzone w grupie "Nieaktywni" oznaczają, iż postać nadaje się do przejęcia lub fabularnego odstrzału.
Powrót z grupy nieaktywnych jest bardzo prosty - wystarczy rozpocząć grę fabularną. Wszelkie szczegóły powędrowały do skrzynek zainteresowanych.

#2

Zgodnie z Waszymi sugestiami, uaktualniono temat o Muzyce w Vademecum. Specjalnie na potrzeby forum powstały dwie playlisty z popularnymi w tamtych czasach piosenkami francuskimi oraz niemieckimi i niektórymi angielskimi.
Ce qui n'est past clair, n'est pas français
Nur für Deutsche


Zachęcamy do obserwowania i słuchania, a jeśli macie swoje propozycje piosenek, możecie je nam podsyłać. Swój udział w tworzeniu playlist mieli Tobias von Hatzfeldt oraz Lucille Artois, za co przyznano nagrodę w postaci 10 PR.

#3

Po raz kolejny zaktualizowano temat z wojskowością i militariami, tym razem dzięki Lucille Artois dodano do niego informacje o najbardziej znanych dywizjach Waffen-SS - możecie się z nimi zapoznać  tutaj. Lucille zaproponowała także kilka przedmiotów do sklepiku, a zaakceptowane (piła, siekiera, pistolet sygnałowy oraz race) już się w nim pojawiły. Dziękujemy za zaangażowanie! Nagroda za dywizję, czyli 20 PR, została już przyznana, a dodatkowe 10 PR za sklepik możesz rozdzielić między swoimi postaciami.  

#4

Zmianie uległ Regulamin forum.

Regulamin napisał:
4.4 W zależności od rozgrywki, Mistrz Gry określa czas, w jakim powinien pojawić się odpis użytkowników. Przestrzeganie ram czasowych jest niezbędne dla płynności gry. Jeśli wiesz, że nie dasz rady wyrobić się z postem, koniecznie poinformuj o tym swojego Mistrza Gry w prywatnej wiadomości. W przypadku rażących zaniedbań, MG może nie przyznać punktów za misję lub odjąć je notorycznie ignorującym tę zasadę osobom. Długie nieodpisywanie może być uznane za ignorowanie postu Mistrza i nieść za sobą fabularne konsekwencje.

Serdecznie prosimy o informowaniu Mistrza o poślizgach w dodawaniu postów lub choćby wpisaniu krótkiej nieobecności, to bardzo ułatwia naszą pracę. Oczywiście gdyby to Mistrz Gry spóźniał się z odpisem, macie pełne prawo upomnieć się w tym temacie.

Dziękujemy za uwagę i życzymy miłej niedzieli!Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


avatar
konta specjalne
PisanieTemat: Re: Ogłoszenia Administracji   Czw Paź 20, 2016 7:57 pm


#7

#1

Kilka dni temu administracja udzieliła wywiadu Mortarionowi z Vision Ligthouse, a efekty tej rozmowy możecie przeczytać tutaj. Skąd pomysł na takie forum? Jak wygląda nasze administracyjne doświadczenie? Dlaczego wybrałyśmy akurat Francję i jakie są nasze plany na przyszłość? Zachęcamy do lektury odpowiedzi, a na wszelkie ewentualne pytania z chęcią odpowiemy.

#2

W niedzielę 23.10 odbędzie się kolejna czystka, a do grupy Nieaktywnych trafią postacie, które od trzech tygodni nie napisały fabularnego posta i nie poinformowały o swojej nieobecności.


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


avatar
konta specjalne
PisanieTemat: Re: Ogłoszenia Administracji   Nie Paź 23, 2016 6:00 pm


#8

Za nami druga czystka nieaktywnych kont, do grupy zostały dodane wszystkie postacie, których ostatnia aktywność fabularna odnotowana została przed 1 października. Powrót z grupy nieaktywnych jest bardzo prosty - wystarczy rozpocząć grę fabularną i poinformować o niej w tym temacie.

W związku z powyższym pojawiła się lista postaci do przejęcia oraz fabularnego odstrzału. Zabicie postaci nieaktywnej możliwe jest dopiero po wykupieniu tego przywileju w sklepie Mistrza Gry. W fabule odbywa się to oczywiście z jego udziałem.Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


avatar
konta specjalne
PisanieTemat: Re: Ogłoszenia Administracji   Sob Lis 19, 2016 2:48 pm


#9

W zeszłym tygodniu odbyła się trzecia czystka kont - do grupy Nieaktywnych dodane zostały kolejne postacie, na których post fabularny nie pojawił się od trzech tygodni, a gracz nie poinformował wcześniej o nieobecności. Dotychczasowe reguły nie uległy zmianie i postacie tkwiące w grupie ponad dwa tygodnie przeznaczana są do przejęcia lub "odstrzału".

Zawsze jednak czekamy na Was - aby powrócić należy napisać jeden post i powiadomić nas w tym temacie. Wszelkie informacje znajdują się już w Waszych skrzynkach.


Nieuchronnie zbliżamy się ku zakończeniu marca - wydarzeniem, które zwieńczy ten miesiąc będzie premiera kinowa niemieckiej produkcji "Der große König", która rozpocznie się jeszcze dzisiaj w kinie Gaumont Palace. Zgłoszone postacie serdecznie zapraszamy do gry!

Po zakończeniu rozgrywki nastąpi zmiana miesiąca fabularnego na kwiecień, a z tej okazji forum zostanie zamknięte na jeden dzień. Zostaną przeprowadzone szybkie porządki na forum i przygotowania do kolejnych misji oraz wydarzeń. Więcej informacji odnośnie terminu zamknięcia pojawi się już wkrótce.


Forum kończy dzisiaj 3 miesiące. Jesteśmy wdzięczni, że jesteście dalej z nami, gracie i angażujecie się w tworzenie naszej małej Francji. Mamy nadzieję, że z czasem będzie Was więcej, a współpraca będzie układać się równie pomyślnie. Dziękujemy za czas spędzony z nami i liczymy, że przetrwamy razem przynajmniej drugie tyle.Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


avatar
konta specjalne
PisanieTemat: Re: Ogłoszenia Administracji   Nie Gru 04, 2016 10:07 pm


#10

Termin zbliżającej się zmiany rozdziału przypadnie na 10 grudnia. Przypominamy, że dzień wcześniej (czyli 9 grudnia o godzinie 21:00) forum zostanie zamknięte na około 24 godziny w celu przygotowania kolejnych misji oraz wyczyszczenia odpowiednich tematów fabularnych. Nie martwcie się jednak, nie zdążycie jeszcze za nami zatęsknić, bo specjalnie dla Was uruchomimy forumowy czat, który umili Wam czekanie.


Z okazji zbliżających się świąt szykujemy dla Was również niespodziankę. Grudzień kojarzy się z prezentami, ale również ogromnymi wydatkami, my jednak planujemy oszczędzić nieco portfele Waszych postaci. Wyczekujcie nowego rozdziału, w którym pojawi się więcej informacji!


Jako administracja pragniemy dodać również, że widzimy, iż obecny okres wystawiania ocen w szkołach oraz przedsesyjny nie sprzyja wielkiej aktywności, ale nie chcemy, abyście się przez to zniechęcali - pracujemy prężnie nad nowym rozdziałem oraz kolejnymi niespodziankami, które pochłaniają nasz wolny czas. Aktywność nas wszystkich wpływa na funkcjonowanie forum i mamy nadzieję, że od przyszłego tygodnia wszyscy razem wejdziemy w fabularny kwiecień z nowymi pokładami weny twórczej.


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


avatar
konta specjalne
PisanieTemat: Re: Ogłoszenia Administracji   Nie Gru 11, 2016 12:03 pm


#11

Witamy po remoncie! Chociaż w rzeczywistości powoli nadchodzi już zima, Francja przeszła właśnie drobne wiosenne porządki. W czasie weekendu pracowałyśmy ciężko, aby teraz powrócić do Was z zupełnie nowym rozdziałem i, mamy nadzieję, jeszcze większymi pokładami sił do dalszej gry!

#1

Kolejny rozdział wiąże się z zupełnie nowymi misjami i wydarzeniami! Tutaj możecie przeczytać jego opis, a zapowiedzi wydarzeń pojawią się już wkrótce. Wrażeń z pewnością nie zabraknie, zapisujcie się więc szybko, zanim zabraknie miejsc! Nowe misje znajdziecie tutaj.

#2

Pojawiły się również kolejne wydania formowych gazet! Znajdziecie w nich nie tylko nawiązania do bieżącej fabuły, ale również ciekawe zadania, które pomogą w zdobyciu dodatkowych punktów! Comoedia oraz Je suis partout już czekają!

#3

Wraz z remontem odbyła się także kolejna, czwarta już, czystka wśród nieaktywnych kont. Do grupy trafiły wszystkie postacie, których ostatnia aktywność fabularna została odnotowana wcześniej niż 3 tygodnie temu. Powrót z grupy nieaktywnych jest bardzo prosty - wystarczy rozpocząć grę fabularną i poinformować o niej w tym temacie. Wszystkie szczegóły otrzymaliście już w prywatnej wiadomości.

#4


W naszym Vademecum pojawiło się kilka nowych aktualizacji, dotyczących między innymi racjonowania żywności, dóbr materialnych oraz palenia papierosów, których cena w sklepiku uległa obniżeniu, a za ciekawostkę historyczną dodatkowe punkty zostały przyznane dla Franza von Liebenfelsa. Więcej informacji znajdziecie w Vademecum w temacie o medycynie i kwestiach społeczno-prawnych oraz w przesłanych Wam prywatnych wiadomościach!

#5
W naszym Regulaminie pojawiła się także aktualizacja:
Regulamin napisał:
5.5 W przypadku uśmiercenia na forum którejś z postaci na początku każdego miesiąca pojawi się możliwość zdobycia jej punktów rozgrywki. Zostaną one podzielone pomiędzy parę, która jako pierwsza zakończy rozpoczętą w nowym rozdziale rozgrywkę. Warunkiem jest napisanie minimum pięciu postów przez każdą ze stron. Więcej informacji o Funduszu Poległych znajdziecie tutaj.

#6

Przypominamy również, iż za ignorowanie Mistrza Gry, czy to jego postów czy prywatnych wiadomości, zgodnie z regulaminem egzekwowane będą odpowiednie konsekwencje. Przestrzeganie ram czasowych jest niezbędne dla płynności gry - jeśli wiesz, że nie dasz rady wyrobić się z postem, koniecznie poinformuj o tym swojego Mistrza Gry w prywatnej wiadomości. Nie urwie za to głowy Twojej postaci, a zdecydowanie łatwiej będzie mu podjąć decyzję odnośnie dalszej gry.

#7

Francja poszukuje Mistrzów Gry! Szczegóły znajdziecie w tym temacie, gorąco zachęcamy do zgłaszania się. :>

#8

Zgodnie z regulaminem, za wkład w rozwój forum i fabuły kilku użytkowników zostaje nagrodzonych dodatkowymi punktami rozgrywki! W tym rozdziale są to: Fiodor Chirjakow, Susanne Mossé,Tobias von Hatzfeldt oraz Friedrich Nerlinger. Dziękujemy Wam bardzo za wszelką pomoc oraz Waszą aktywność!

#9

Niestety, wraz z początkiem drugiego rozdziału grono Administracji opuszcza Lucette Naudin. Ola znacznie przyczyniła się do rozwoju naszego forum, na szczęście jednak nie opuszcza nas zupełnie i wciąż będzie czynnym użytkownikiem. Dziękujemy Ci za cały Twój wkład i powodzenia na studiach!

#10

Na forum pojawiła się także ankieta, dotycząca długości trwania jednego miesiąca fabularnego. Możecie ją znaleźć tutaj. Prosimy, abyście się w niej wypowiedzieli i podzielili się z nami wszelkimi uwagami odnośnie funkcjonowania forum – istnieje ono dla użytkowników, ale jest również przez nich tworzone i zależy nam na Waszej opinii!

#11

Na Edenie znajduje się temat z ocenami Francji. Będziemy wdzięczne, jeśli zostawicie chociażby krótką opinię na temat forum! Każda ocena, pozytywna czy negatywna, jest dla nas wiele warta i pomaga nam jeszcze bardziej się rozwijać.

#12

Przypominamy również o wypełnianiu pól w profilach podstawowymi informacjami odnośnie postaci, gdyż rzuciło nam się w oczy, iż nie przez każdego zostało to uczynione.

#13

Jako iż zależy nam, aby atmosfera na forum była jak najbardziej przyjazna i każdy użytkownik czuł się tu w miarę swobodnie, chcemy zwrócić uwagę, aby pilnować kultury osobistej, z wyszczególnieniem dotyczy to rozmów na czacie. Pamiętajmy, iż gra na forum ma być przyjemnością oraz formą oderwania się od codzienności i nie ma powodów, aby między użytkownikami tworzyły się niepotrzebne konflikty, które utrudniałyby swobodną zabawę.

#14

Chciałybyśmy przypomnieć także, iż na forum istnieje temat "Propozycje, pytania i skargi", w którym możecie zgłaszać wszelkie zastrzeżenia, niepewności czy własne pomysły. Zauważyłyśmy, iż wiele z tych rzeczy wspominanych zostaje na czacie, jednak dość często tamtejsze wypowiedzi gubią się pośród innych, dlatego też zwracamy się z prośbą, aby korzystać z wyżej wspomnianego tematu.

Na koniec dziękujemy Wam za wspólną grę w ciągu pierwszego fabularnego miesiąca! Mamy nadzieję, iż tak samo jak my dobrze się bawiliście, i że zostaniecie z nami przez następne miesiące!


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


avatar
konta specjalne
PisanieTemat: Re: Ogłoszenia Administracji   Sob Gru 17, 2016 7:51 pm


#12

Zgodnie z zapowiedzią nie spoczywamy na laurach, a zbliżające się wolne tylko motywuje nas do działania. Mamy więc kolejną garść nowin, które - jak mamy nadzieję - zachęcą Was do jeszcze większej aktywności, bo zdecydowanie warto. :>

#1

W dniu dzisiejszym rusza specjalna Loteria Świąteczna, dzięki której będziecie mogli zdobyć zniżki na rangi oraz przedmioty ze sklepiku Mistrza Gry. Jej zasady znajdziecie w tym temacie. Zachęcamy do udziału!

#2

Nie sposób nie zauważyć, że od tygodnia na forum obecne są świąteczne akcenty, ale tym razem proponujemy Wam ozdobienie własnych profili w zamian za butelkę alkoholu ze sklepiku Mistrza Gry. Jest nieobowiązkowa zabawa, w której może wziąć udział każda postać - szczegóły znajdziecie tutaj.

#3

W przyszłym tygodniu ruszają również pierwsze forumowe wydarzenia w tym rozdziale, między innymi trening strzelecki i wytrzymałościowy. Bardzo zachęcamy do udziału nawet postacie, które nie są okupantami!

#4

Fundusz Poległych cieszył się wśród Was olbrzymim zainteresowaniem, a w jego pierwszej edycji zwyciężyli Madeline Irving i Wolfgang von Liebenfels oraz Luise Weber i Fiodor Chirjakow. Niech Punkty Rozgrywki dobrze Wam służą. ;)Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


avatar
konta specjalne
PisanieTemat: Re: Ogłoszenia Administracji   Sob Gru 24, 2016 2:04 pm


#13

Wesołych Świąt!

Życzymy Wam spokojnego posiedzenia przy stołach, bez wścibskich pytań od członków rodziny, których widujecie raz w roku. Smacznego jedzenia, a w pamięci miejcie fakt, że dziś kalorie się nie liczą. Śniegu za oknem, by choć przez jakiś czas w pełni poczuć świąteczną magię. Trafionych prezentów, szerokich uśmiechów, wyjątkowej, świątecznej atmosfery! Odłóżcie na moment telefony i porozmawiajcie z najbliższymi, odpocznijcie, my tymczasem zaczekamy na Was, abyście z nowymi pokładami weny twórczej wrócili do nas niedługo!


PS. Jeśli jednak wolicie patrzeć w ekrany, podajemy kilka linków, dzięki którym dowiecie się, jak wyglądały święta w czasach niemieckiej okupacji. Raz, dwa, trzy i cztery.Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


avatar
konta specjalne
PisanieTemat: Re: Ogłoszenia Administracji   Nie Sty 08, 2017 11:38 am


#14

#1

Najbliższa forumowa czystka odbędzie się 15 stycznia (niedziela) i będzie jedyną na przełomie stycznia i lutego, kolejna będzie miała miejsce dopiero w marcu. Nadchodzi sesja, a po niej ferie i zdajemy sobie sprawę, że okres ten nie sprzyja wenie, czy pisaniu regularnych postów. Do grupy Nieaktywnych dołączą postacie, których ostatni post przypadł przed 25 grudnia, macie więc trochę czasu na odpis lub zgłoszenie nieobecności.
Mistrz Gry nie zwalnia tempa i będzie obecny na posterunku cały czas, jednocześnie prosimy o wyrozumiałość, gdyby jego odpisy pojawiały się z drobnym poślizgiem.
Trzymamy kciuki za Wasze egzaminy ;)

#2

Dziękujemy za nadesłanie rozwiązań krzyżówki. Hasło to oczywiście Palais Bourbon. Rozstrzygnięcie miało miejsce w dniu dzisiejszym, 10 Punktów Rozgrywki otrzymał każdy z uczestników zabawy, a drogą losowania nagrody powędrowały do Daisi Schmitt. (x) Gratulujemy!

Jednocześnie przedłużamy termin nadsyłania artykułów o paryskiej sztuce, liczymy na Waszą pomysłowość i odrobinę chęci. Szczegóły znajdziecie tutaj, a na teksty czekamy do końca stycznia.

Trzymajcie się ciepło!Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


avatar
konta specjalne
PisanieTemat: Re: Ogłoszenia Administracji   Nie Sty 15, 2017 12:31 pm


#15

#1

Jak zapewne zdążyliście już zauważyć, ekipa Administracyjna powiększyła się - dołączyła do nas Claire Guenet, czyli Ola. Obejmie ona stanowisko moderatora i będzie odpowiedzialna, między innymi, za sprawdzanie Waszych Kart Postaci. Serdecznie dziękujemy za pomoc i mamy nadzieję, że będzie nam się dobrze i owocnie współpracowało.


#2

Na forum przeprowadzono piątą już czystkę, zgodnie z zapowiedzią następna odbędzie się dopiero w marcu. Do grupy Nieaktywnych trafiły postacie, na których kontach od trzech tygodni nie pojawiły się posty fabularne. Powiększyła się także lista postaci do przejęcia bądź odstrzału. Szczegóły powrotu do aktywności zostały, jak zwykle, wysłane w prywatnych wiadomościach.

#3

Zapraszamy do zapoznania się z nowym artykułem Je suis partout, w którym znajdziecie informacje na temat nadchodzącej defilady z okazji urodzin Führera - klik!
Defilada przybierze formę małego wydarzenia, Mistrz Gry opublikuje post w temacie Łuku Triumfalnego, a Wasze postacie będą mogły pojawić się na miejscu jako uczestnicy. Realna data wydarzenia nie jest jeszcze znana, jednak prognozy wskazują na luty.

#4

Po raz kolejny uzupełniłyśmy Vademecum, tym razem o dodatkowe treści nadesłane przez Wolfganga von Liebenfelsa. We fragmencie o literaturze pojawiła się Lista Ottona, a więc 1600 zakazanych w okupowanym Paryżu tytułów książkowych. Wolfganga nagradzamy symbolicznymi 5 PR za wkład w rozwój forum, a kwestia listy została już poruszona w fabule, śledźcie uważnie tematy.

#5

Życzymy wszystkim studentom powodzenia w nadchodzącej sesji, oby egzaminy nie wycisnęły z Was wszystkich soków, przebiegły szybko i sprawnie, a oceny były satysfakcjonujące. A uczniom życzymy dobrej zabawy podczas ferii, odpocznijcie od szkoły i wyszalejcie się odpowiednio.Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


avatar
konta specjalne
PisanieTemat: Re: Ogłoszenia Administracji   Nie Lut 19, 2017 9:28 am


#16

#1

Mamy już pół roku!
Chciałybyśmy podziękować Wam za sześć miesięcy gry i wspólnej zabawy, bez Waszego wkładu istnienie forum nie byłoby możliwe. Z tej okazji nie rozdajemy dziś cukierków, ale prosimy Was o mały prezent - wypełnienie ankiety i tym samym sprawienie, że będzie nam się grało jeszcze lepiej!
Szczegóły oraz pytania znajdziecie w tym temacie, który będzie dostępny do końca lutego.

#2

Do grona Mistrzów Gry dołączył Tobias von Hatzfeldt, pomyślnie przechodząc okres próbny. Gratulujemy, witamy i mamy nadzieję na owocną współpracę.
Jednocześnie przypominamy iż nabór jest ciągle otwarty, a po szczegóły zapraszamy tutaj.

#3

Forumowy regulamin po raz kolejny uległ zmianie. W odpowiedzi na na ostatnie wydarzenia wprowadzono do niego dwa nowe podpunkty.

Regulamin napisał:
2.2
b)
Inspirowanie się postaciami historycznymi nie jest zabronione, lecz granica pomiędzy inspiracją i kalką jest na tyle cienka, że Administracja zastrzega sobie prawo do odmowy zaakceptowania postaci, która jej zdaniem będzie zbyt mocno wzorowana na realnej. Piosenkarki imieniem Edith z wyglądem Édith Piaf niestety nie przejdą.

oraz

Regulamin napisał:
2.3
a)
Gdy Karta Postaci jest w trakcie sprawdzania, jej wizerunek jest automatycznie zarezerwowany nawet wtedy, gdy termin w zgłoszeniu rezerwacji zostanie przekroczony. Upływa on dopiero po 14 dniach od daty otrzymania uwag do Karty (uwagi wysyła Administrator sprawdzający KP), a ona sama zostaje przeniesiona do Archiwum.

#4

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, najbliższa czystka odbędzie się w niedzielę, 5 marca. Konta bez postu fabularnego od trzech tygodni zostaną dodane do grupy Nieaktywnych, powiększy się także lista postaci do odstrzału. Zadbajcie też o swoje multikonta ;)Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


avatar
konta specjalne
PisanieTemat: Re: Ogłoszenia Administracji   Nie Lut 26, 2017 3:02 pm


#17

#1

W sklepie Mistrza Gry zaszła mała, ale istotna zmiana. Od tej pory alianci - jako wysłani do Francji szpiedzy - będą otrzymywali za darmo broń, magazynek, fałszywy dowód tożsamości oraz mapę Paryża. Oznacza to oczywiście, że jeśli wcześniej dokonaliście takiego zakupu, punkty zostaną Wam zwrócone. Możecie się po nie zgłaszać w tym temacie, uzupełniając odpowiedni wzór.

#2

Na Pinereście została również utworzona specjalna tablica, na której będą się pojawiały wszelkie inspiracje związane z tematyką forum i okupacji we Francji. Jeżeli chcecie ją współtworzyć, wystarczy, że napiszecie do administracji, a bardzo chętnie Was dodamy. <3

#3

Przypominamy również, że tylko do wtorku (28 lutego) możecie wypełnić i wysłać nam ankietę półroczną. Tym, którzy już to zrobili, bardzo dziękujemy, a pozostałych zachęcamy do podzielenia się z nami uwagami odnośnie funkcjonowania forum. Liczą się nawet krótkie, ale konkretne odpowiedzi!

Ostatnio zmieniony przez Francja dnia Sro Mar 01, 2017 1:22 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


avatar
konta specjalne
PisanieTemat: Re: Ogłoszenia Administracji   Wto Lut 28, 2017 4:45 pm


#18


Po dyskusjach w gronie Administracji doszłyśmy do wniosku, że możliwość tworzenia postaci Aliantów będzie niedostępna do końca marca.
Decyzja ta została podjęta, ponieważ w skali forum brakuje postaci Okupantów-żołnierzy oraz członków Ruchu Oporu, a fabuła z założenia ma przecież opierać się na interakcjach oraz starciach między grupami.
Serdecznie zapraszamy do grona mundurowych, rebeliantów oraz cywilii - na nich także czekają ciekawe fabuły.
Powyższy zakaz nie dotyczy kont zarejestrowanych przed 28 lutego oraz postaci tworzonych z poszukiwań.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


avatar
konta specjalne
PisanieTemat: Re: Ogłoszenia Administracji   Nie Mar 05, 2017 12:39 pm


#19

Zgodnie z zapowiedzią, na forum odbyła się dziś już szósta z kolei czystka. Do grupy Nieaktywnych trafiły postacie, których ostatni post fabularny przypadł przed 12-stym lutego. Ich Karty Postaci, relacje oraz Skrzynki zostały przeniesione do Archiwum, a nazwiska zniknęły z forumowych list. Jednocześnie nie musi to oznaczać końca przygody z forum, a wszelkie wytyczne odnośnie tego, jak wrócić do gry, zostały wysłane w prywatnych wiadomościach.
Lista postaci do przejęcia lub fabularnego odstrzału powiększyła się o kilka nazwisk i przypominamy, że w sklepie MG można zaopatrzyć się w możliwość pożegnania kogoś z ziemskim padołem.
W tygodniu prosiliśmy zainteresowanych o aktualizację poszukiwań, a posty osób, które nie edytowały ich od ponad trzech tygodni, zostały usunięte.
Dziękujemy za uwagę i życzymy miłej niedzieli!


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


avatar
konta specjalne
PisanieTemat: Re: Ogłoszenia Administracji   Pią Mar 24, 2017 9:22 pm


#20

Informujemy, że grono Mistrzów Gry opuścił Tobias von Hatzfeldt.
Jednocześnie przypominamy o trwającym naborze. Pilnie poszukujemy nowych Mistrzów, więc bardzo zachęcamy do zgłaszania się!

Aktualnie trwa również podsumowywanie wypełnionych przez Was ankiet półrocznych, zatem spodziewajcie się na forum pewnych zmian i nowych rozwiązań, które zostaną wprowadzone na podstawie Waszych propozycji.Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


avatar
konta specjalne
PisanieTemat: Re: Ogłoszenia Administracji   Nie Kwi 02, 2017 11:45 am


#21

#1

Mamy nadzieję, że spodobał Wam się nasz mały prima aprilisowy żart
W dniu dzisiejszym Wasze avatary wrócą już do normy, jeśli nie chcecie czekać, możecie znaleźć je tutaj.

#2

Marzec za nami, zniesiony zostaje więc zakaz tworzenia postaci Aliantów. Jednocześnie wciąż zachęcamy do kreowania postaci niemieckich żołnierzy, cywilów i członków Ruchu Oporu. Żadna z tych grup na pewno nie zostanie pominięta przy planowaniu kolejnych fabularnych niespodzianek i wydarzeń.

#3

W przyszłą niedzielę (9.04) odbędzie się siódma z kolei forumowa czystka. Zadbajcie o swoje multikonta, a ewentualne nieobecności zgłaszajcie w odpowiednim temacie.

#4

Rozpoczęła się druga kwietniowa misja dla członków Ruchu Oporu. Mistrz Gry czeka na Was w klinice weterynaryjnej.

Miłej niedzieli!Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


avatar
konta specjalne
PisanieTemat: Re: Ogłoszenia Administracji   Nie Kwi 09, 2017 10:39 am


#22

#1

W nawiązaniu do Waszych odpowiedzi z ankiet, na forum pojawiło się kilka nowych lokacji i możecie spodziewać się powstania kolejnych. Wasze postacie mogą teraz odwiedzać nową restaurację oraz targ, odpocząć z książką na placu lub załatwić szemrane interesy w jednej uliczek.
Przypominamy, że sami też możecie nadsyłać propozycje lokacji, na które wiernie czekamy w tym temacie.

#2

Sklepik Mistrza Gry powiększył się o trzy nowe przedmioty, od teraz możecie kupić w nim aparat szpiegowski Minox, gramofon, a także radio.
Zmianie uległa cena jednorazowej i nieodwracalnej możliwości zmiany wyglądu, od teraz taka operacja jest bezpłatna, a za dokonane wcześniej zakupy zwracamy Punkty Rozgrywki.

#3

Na pewno zauważyliście ankietę, która pojawiła się wczoraj na forum; po raz kolejny zwracamy się do Was z prośbą o rozstrzygnięcie kwestii mieszkaniowej.
Tematy czy subfora - która opcja jest dla Was korzystniejsza i powinna obowiązywać na forum? Zapraszamy do dyskusji i oddawania swoich głosów! Ankieta potrwa tydzień i w niedzielę szesnastego kwietnia przedstawimy oficjalnie wybraną opcję.

#4

Odbyła się siódma forumowa czystka, zaktualizowano listę postaci do przejęcia i odstrzału. Szczegóły odnośnie tego, jak powrócić do fabuły, zostały wysłane w prywatnych wiadomościach do zainteresowanych.

Miłej niedzieli!Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


avatar
konta specjalne
PisanieTemat: Re: Ogłoszenia Administracji   Nie Kwi 16, 2017 3:37 pm


#23


Czas na udzielanie odpowiedzi w ankiecie dobiegł końca. Dziękujemy za wszystkie oddane głosy, którymi zdecydowaliście o zmianie dotychczasowej formy zakładania mieszkań - tematy na prawym i lewym brzegu Paryża zostały zamienione w subfora. Prosimy więc wszystkich o zaktualizowanie adresów w tym temacie. Nie zapomnijcie również zmienić ich w skrzynkach kontaktowych!
Tematy z mieszkaniami, w których nie rozegrano żadnych wątków, zostaną przeniesione do archiwum, ale na tę chwilę możecie skopiować z nich opis i zdjęcie do nowego tematu w subforum.
Natomiast tematy z mieszkaniami, w których rozegrano wątki, znajdują się już w odpowiednich subforach pod zmienionym tytułem.

Wszystkim świętującym życzymy smacznego jajka i mokrego Dyngusa, a przede wszystkim spokoju, odpoczynku i naładowania baterii.  Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


avatar
konta specjalne
PisanieTemat: Re: Ogłoszenia Administracji   Nie Maj 21, 2017 12:47 pm


#24


Jak zapewne się domyślacie, fabularny kwiecień zbliża się wreszcie ku końcowi. Maj nadejdzie po przerwie technicznej, która będzie miała miejsce w dniach 3 - 4 czerwca (sobota i niedziela). Forum zostanie chwilowo zamknięte w celu przeprowadzenia prac porządkowych oraz wprowadzenia nowego miesiąca.

Odbędzie się ósma czystka postaci nieaktywnych, dlatego przypominamy o pilnowaniu terminów swoich postów lub zgłoszeniu nieobecności w odpowiednim temacie.
Wraz z nadejściem maja pojawi się nowy rozdział, kolejne wydania forumowych gazet, krzyżówka (sic!) oraz kolejne misje dla czterech głównych grup.
System punktowanych zadań ogólnodostępnych ulegnie zmianie, w paryskich dzielnicach wyrosną nowe lokacje, a niektóre kwestie w Vademecum zostaną zredagowane i rozjaśnione.

Wyczekujcie zmian!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Sponsored content
PisanieTemat: Re: Ogłoszenia Administracji   

Powrót do góry Go down
 
Ogłoszenia Administracji
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Ogłoszenia forum.

Permissions in this forum:Możesz odpowiadać w tematach
Sous le ciel de Paris :: Krok Pierwszy :: Organizacja-
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematuSkocz do: