IndeksIndeks  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Ogłoszenia Administracji - Page 2


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematuShare | 
 

 Ogłoszenia Administracji

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2
AutorWiadomość


avatar
konta specjalne
PisanieTemat: Ogłoszenia Administracji   Pią Maj 06, 2016 8:36 am

First topic message reminder :


Ogłoszenia Administracji

Chcesz wiedzieć, co nowego na forum? Dawno nie było Cię u nas i próbujesz się odnaleźć? Koniecznie śledź wszystkie posty z tego tematu - zawiera on nie tylko informacje dotyczące fabuły, ale również liczne aktualizacje, zmiany oraz wszystko, co dotyczy przyszłości Francji.


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

AutorWiadomość


avatar
konta specjalne
PisanieTemat: Re: Ogłoszenia Administracji   Nie Cze 04, 2017 8:06 pm


#25

Witamy po remoncie! Kolejny miesiąc obfitujący w wiele wydarzeń już za nami! Miło nam powiedzieć, że w ciągu weekendu pracowałyśmy nad odświeżeniem forum, aby powitać Was w nowym, aczkolwiek niemniej ekscytującym miesiącu. Mamy nadzieję, że pomimo zbliżających się wielkimi krokami egzaminów nie zabraknie Wam zapału do gry!

#1
Początek nowego rozdziału niesie ze sobą również nowe misje oraz wydarzenia. Opis rozdziału trzeciego możecie przeczytać tutaj, a pierwsze wydarzenie znajdziecie już tutaj, zapisujcie się więc szybko, bo wolne miejsca rozchodzą się niczym ciepłe bagietki! Misje do rozdziału trzeciego znajdują się tutaj. Aktualizacji uległ także kalendarz, zachęcamy do zapoznania się w nim w tym temacie.

#2
Dostępne są również kolejne wydania formowych gazet!  Comoedia oraz Je suis partout czekają na Was z zupełnie nowymi artykułami nawiązującymi do bieżących wydarzeń oraz krzyżówką, za której rozwiązanie możecie otrzymać dodatkowe punkty.

#3
W czasie weekendu obyła się także czystka. Do grupy nieaktywnych trafiły wszystkie postacie, których ostatnia aktywność fabularna została odnotowana wcześniej niż 3 tygodnie temu. Powrót z grupy nieaktywnych jest bardzo prosty - wystarczy rozpocząć grę fabularną i poinformować o niej w tym temacie . Szczegóły z tym związane wysłane zostały w prywatnych wiadomościach.

#4
W dalszym ciągu trwa nabór na Mistrzów Gry! Jeśli uważasz, że sprawdzisz się w tej roli i chciałbyś podjąć się dodatkowego zadania, jednocześnie pomagając nam w dalszym rozwoju fabuły, gorąco zapraszamy do tego tematu, w którym możecie zapoznać się ze szczegółami naboru!

#5
Z końcem ostatniego rozdziału z grona administracji odeszła od nas Lucette Naudin. Miło jest nam oświadczyć, iż z fabularnym majem Ola wraca w nasze szeregi! Witamy z powrotem!  

#6
Przypominamy również, iż do zdobywania punktów w naszym nastrojowniku konieczne jest wykonywanie zadań, za które otrzymać można również dodatkowe Punkty Rozgrywki! Z aktualnymi nastrojami panującymi w Paryżu możecie zapoznać się tutaj. Jednocześnie wraz z nowym rozdziałem zmianie uległ podział zadań ogólnodostępnych. Więcej możecie dowiedzieć się w tym temacie. Gorąco zachęcamy do wykorzystywania ich w przeprowadzanych przez Was rozgrywkach!

#7
Zaktualizowany został również forumowy Fundusz Poległych! Więcej o tym, jak zdobyć dodatkowe punkty zmarłych postaci przeczytacie w tym temacie! O poległych w czasie fabuły postaciach przeczytać możecie tutaj.

#8
Na forum pojawił się temat ze słupem ogłoszeniowym, gdzie Wasze postacie mogą przedstawić własne ogłoszenia o kupnie/sprzedaży, bądź odpowiedzieć na te zamieszczone przez Mistrza Gry oraz innych użytkowników. Więcej na ten temat znajdziecie tutaj.

#9
W naszym vademecum pojawiły się opisy niemieckich mundurów, a temat dotyczący wojskowości został przeredagowany. Wprowadzone zmiany możecie znaleźć tutaj.

#10
Lista dostępnych na forum zawodów powiększyła się o spis obecnych w Paryżu aliantów! Informacje na ich temat znajdziecie tutaj.

#11
Po raz kolejny możliwość tworzenia aliantów, z wyjątkiem postaci z poszukiwań oraz kont zarejestrowanych przed 3 czerwca, została zablokowana. Gorąco zachęcamy do tworzenia postaci z innych dostępnych na forum grup!

#12
W Waszych skrzynkach pocztowych pojawiły się rozliczenia za fabularny kwiecień. Jednocześnie prosimy, aby regularnie uzupełniać informacje w skrzynkach, co znacznie ułatwia prowadzenie rozgrywek.

#13
Jakiś czas temu na forum wprowadzono konieczność uzupełnienia mieszkań o nazwy konkretnych ulic. Tym z Was, którzy nie zgłosili się o przydział konkretnej ulicy, zostały one wpisane automatycznie. Możliwa jest oczywiście zmiana ulicy, aby to uczynić wystarczy zgłosić się w temacie z aktualizacjami.

Dziękujemy za kolejny miesiąc i mamy nadzieję, że maj przyniesie Wam jeszcze więcej weny oraz zapału do gry!  Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


avatar
konta specjalne
PisanieTemat: Re: Ogłoszenia Administracji   Nie Cze 18, 2017 2:00 pm


#26


#1

Zmianie uległ regulamin forum, dodane zostały podpunkty dotyczące nieaktywności oraz udziału w misjach i wydarzeniach. Zapraszamy do zapoznania się z aktualizacją:
Regulamin napisał:
3.11 Postaci nieaktywne nie mogą zgłaszać się do udziału w misjach i wydarzeniach. Zapisanie się na nie będzie ważne dopiero wtedy, gdy postać odzyska swój kolor.
a) Jeśli postać zapisała się na wydarzenie/misję i przed jej rozpoczęciem trafiła do grupy nieaktywnych, zostaje skreślona z listy uczestników.

Regulamin napisał:
2.5 a) Odzyskanie koloru możliwe jest dopiero po napisaniu minimum trzech postów - mogą one mieć miejsce w fabule, retrospekcjach lub listach.  

#2

Termin nadsyłania odpowiedzi do krzyżówki z nowego numeru Je suis partout zostaje przedłużony do 8 lipca. Następnego dnia (9.07) drogą losowania wyłoniony zostanie zwycięzca. Zachęcamy do udziału i zapewniamy wartościowe nagrody.

#3
Regulamin napisał:
Multilokacja jest zabroniona wyłącznie w przypadku, gdy postać bierze udział w wydarzeniu, misji lub rozgrywce z MG - oznacza to, że nie można rozpoczynać wątków, które odbywałyby się w późniejszej czasoprzestrzeni.

Zgodnie z powyższym podajemy fabularne daty zaplanowanych już wydarzeń i misji, które zostały już także wpisane do kalendarza.

4 maja - Pogrzeb Erika Kastnera (wydarzenie)
9 maja - Otwarcie Ogrodu Zoologicznego (misja dla cywilów)
14 maja - Wykonanie zadania od Wolfmeyera (misja 1 dla Okupantów)
17 maja - Święto Wniebowstąpienia (zebranie Ruchu Oporu)

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


avatar
konta specjalne
PisanieTemat: Re: Ogłoszenia Administracji   Sro Lip 12, 2017 6:59 pm


#27

#1

Informujemy, że w przyszłym tygodniu w niedzielę (23.07) na forum odbędzie się dziewiąta czystka postaci nieaktywnych, dlatego przypominamy o pilnowaniu terminu swoich nieobecności oraz ostatnich postów, a wszystkich nieaktywnych oczywiście zachęcamy do powrotu!

#2

Mamy też nadzieję, że dla każdego z Was rok szkolny lub akademicki zakończył się pomyślnie i że miło spędzacie czas, znajdując dla siebie trochę zasłużonego odpoczynku. Jednocześnie zwracamy się do Was z pewną istotną kwestią i byłybyśmy bardzo wdzięczne, gdybyście poświęcili jej chwilę uwagi.

Od jakiegoś czasu na forum można zauważyć pewien spadek aktywności w postaci niewielu prywatnych rozgrywek toczących się w fabule. Widzimy i jak najbardziej cieszymy się z Waszego zaangażowania w wydarzenia, misje oraz wszelkie rozgrywki z Mistrzem Gry, lecz jednocześnie obserwujemy wspomnianą sytuację z pewnymi wątpliwościami. Liczba linijek zalogowanych użytkowników nie jest dla nas priorytetem, a rozwijając Francję, stawiamy przede wszystkim na to, aby było to forum z aktywną fabułą.
Obowiązki w życiu codziennym, brak czasu bądź weny są dla nas całkowicie zrozumiałe, lecz jednocześnie zachęcamy Was, abyście zaangażowali się także w prywatne wątki, poszukali partnerów w temacie Kto zagra?, zajrzeli do relacji, ewentualnie skorzystali z ingerencji Mistrza Gry i powoli prowadzili własne rozgrywki, które są kluczowe nie tylko do urozmaicenia, ale i samego tworzenia fabuły.
Jest to dla nas szczególnie ważna kwestia, ponieważ już za około miesiąc Francja będzie obchodziła swoje pierwsze urodziny i w związku z tym szykujemy dla Was - a także dla potencjalnych, nowych użytkowników – dużo atrakcji. Bardzo zależy nam na tym, by już za miesiąc Francja nadal cieszyła się aktywnością oraz byśmy wszyscy mogli wciąż knuć i mieszać w fabule!

Jeżeli chcecie podzielić się z nami opinią na ten temat lub jeśli macie jakiekolwiek sugestie, które mogłyby nam pomóc usprawnić działanie forum, śmiało wypowiedzcie się tutaj bądź napiszcie prywatnie do kogoś z administracji.

Wasze zdanie jest dla nas ważne, a tymczasem miłego odpoczynku! ❤Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


avatar
konta specjalne
PisanieTemat: Re: Ogłoszenia Administracji   Czw Sie 10, 2017 10:58 pm


#28

#1

Informujemy, że w związku z pierwszymi urodzinami Francji w przyszłym tygodniu będzie miała miejsce przerwa techniczna. Forum zostanie zamknięte w środę (16.08) w godzinach wieczornych, a otwarte w sobotę (19.08) o godzinie 13:30. Spodziewajcie się wielu zmian! ;>

#2

Przypominamy także o ankiecie dotyczącej zmian w grupie okupantów. Swoje głosy możecie oddawać do 15 sierpnia włącznie.


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


avatar
konta specjalne
PisanieTemat: Re: Ogłoszenia Administracji   Sob Sie 19, 2017 1:31 pm


#29

Witamy po remoncie! Dokładnie rok temu otworzyłyśmy przed Wami forum i dziekujemy Wam za 365 dni wspólnej zabawy i świetnych postów! Życzymy Wam łaskawego Mistrza Gry i dużo, dużo weny, a pełniejsze życzenia oraz urodzinowe niespodzianki znajdziecie w tym temacie. Zapraszamy także do udziału w quizie oraz na zakupy do zniżkowego Urodzinowego Sklepu Mistrza Gry!

#1

Na forum pojawił się udoskonalony system rang, o którym możecie przeczytać tutaj. Zapraszamy do zapoznania się z opisem mechaniki, a także rodzajami rang; zgłoszenia po nie przyjmujemy w tym temacie.

#2

Nastąpiła zmiana w Regulaminie forum.
Regulamin 2.5 napisał:
b) Pierwszy post fabularny po powrocie z nieobecności traktowany jest także jako rezerwacja dotychczasowego wizerunku (o ile oczywiście ten nie jest już zajęty), trwająca siedem dni. Rezerwacji tej nie można przedłużyć. Dodatkowo należy również zgłosić się do tematu z aktualizacjami rang i wypełnić odpowiedni wzór.

Regulamin 5.4 napisał:
Kwestia rang oraz ich działanie zostały szczegółowo wyjaśnione w tym temacie. Obowiązkiem dla każdej nowo powstałej postaci jest wybranie minimum dwóch rang i powiadomienie o tym w tym temacie.


#3
Zgodnie z zapowiedzią grupa Okupantów została ograniczona do członków Abwehry bądź SS (w przypadku SS mógłby to być jedynie urząd RSHA, w tym tylko Gestapo i SD). Aby ułatwić tworzenie tych postaci został zaktualizowany temat ze strukturą wojskową oraz władzą oraz Vademecum. Jednocześnie zmianie uległ stopień wojskowy Tobiasa Wolfmeyera - od teraz jest Wyższym Dowódcą SS i Policji we Francji, co jednak w żaden sposób nie zmienia zakresu jego kompetencji.

#4
Po roku praktyki w sprawdzaniu kart postanowiłyśmy wyjść naprzeciw naszym przyszłym użytkownikom i stworzyć temat ze wskazówkami dotyczącymi pisania biografii postaci: dotyczy on spraw, które powinny zostać w nich poruszone z uwzględnieniem trzech głównych grup - Aliantów, Okupantów i Ruchu Oporu. Więcej możecie przeczytać w tym temacie.


#5
Wiemy, że każdy z nas ma od czasu do czasu mniejsze lub większe problemy z brakiem weny do pisania - z tego powodu powstał specjalny temat z propozycjami, jak można poradzić sobie z niewielkimi chęciami do tworzenia, w którym również Wy możecie podzielić się swoimi wskazówkami. Zapraszamy tutaj.


#6
Zbliża się kolejna czystka wśród postaci, która odbędzie się po pierwszej misji dla Ruchu Oporu, tj. 3.09, dlatego przypominamy o pilnowaniu terminów swoich postów lub zgłoszeniu nieobecności w odpowiednim temacie.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


avatar
konta specjalne
PisanieTemat: Re: Ogłoszenia Administracji   Sob Wrz 09, 2017 11:13 pm


#30

Drodzy użytkownicy! Nieco ponad tydzień temu otrzymaliście od nas prywatną wiadomość, w której wyjaśniłyśmy Wam nasze wątpliwości związane z dalszą działalnością forum – ogółem to, co leżało nam na sercu już od dłuższego czasu. Prosiłyśmy Was również o zabranie głosu w tej sprawie i nie ukrywamy, że odzew był niewielki, ponieważ odpisało nam zaledwie pięć osób.
Mimo to bardzo dziękujemy im za te wiadomości, dobre słowa, a przede wszystkim za poświęcenie chwili na podzielnie się z nami swoją opinią, która – jak podkreślamy to już od samego początku – jest dla nas bardzo ważna. Zwłaszcza gdy chodzi o kwestię tak ważną jak zamknięcie forum, na którym gramy przecież wszyscy.
Po długiej dyskusji w gronie administracji zdecydowałyśmy jednak, że nie zamkniemy Francji, ale będziemy cały czas przyglądać się sytuacji. Misja w klasztorze przebiega sprawnie, pojawiło się trochę prywatnych wątków fabularnych, a co najważniejsze, dołączyło do nas kilku nowych użytkowników, dlatego postanowiłyśmy dać jeszcze forum szansę. Mamy jednak nadzieję, że rozumiecie już, jak sytuacja na Francji wygląda z naszej strony i dlaczego tak bardzo zależy nam na tym, aby ją zmienić. Bez Waszej inicjatywy niewiele możemy zrobić.
Życzymy Wam dużo weny, pomyślnego rozpoczęcia roku szkolnego lub miłych, ostatnich chwil wakacji!


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


avatar
konta specjalne
PisanieTemat: Re: Ogłoszenia Administracji   Nie Paź 08, 2017 3:32 pm


#31

Drodzy użytkownicy! W związku z zaistniałą kilka dni temu sytuacją, zdecydowałyśmy się skierować do Was kilka słów przypomnienia odnośnie łamania praw autorskich oraz plagiatów, które mają miejsce w świecie pbf-ów oraz tego skutków. Rynek for nie jest tak duży, jak mogłoby się wydawać i pozwolimy sobie w tym momencie zaznaczyć, że jako Administracja, mimo że skupiamy się przede wszystkim na Francji, mamy bardzo dobre rozeznanie wśród konkurencyjnych for. Natrafienie na znane osoby w innym miejscu w sieci, w tej chwili nie stanowi zbyt wielkiego wyzwania, więc wydaje się oczywistym, iż poczucie, że w Internecie ktokolwiek może być anonimowy, jest dość złudne. Uczciwie więc ostrzegamy, że jeśli kiedykolwiek przyjdzie Wam do głowy plagiatowanie pracy użytkowników naszego forum, nie będziemy wahać się przed tym, aby wyciągnąć odpowiednie konsekwencje.

Jesteśmy forum literackim, celem trwania okupowanego Paryża jest również rozwijanie Waszego warsztatu pisarskiego. Jednocześnie nie tolerujemy plagiatów w żadnym stopniu: zarówno tych czerpiących bezpośrednio z literatury, jak i postów, kart czy innej własności osób grających na forach, zamierzamy więc tępić ten zwyczaj, od dzisiaj zaczynając. Na Francji wynikła dość nieprzyjemna dla nas sytuacja związana z kopiowaniem fragmentów postów pojawiających się w różnych rozgrywkach zarówno z innego forum na nasze, jak i z naszego forum na inne, które zawłaszczyła jako swoje pewna osoba, oczywiście bez odpowiednich oznaczeń czy pozwolenia autorów, a skala była na tyle duża, że stwierdziłyśmy, iż warto zawiadomić chociaż część rozpoznanych przez nas twórców (choć ich liczba może być o wiele większa), którzy lada moment dostaną odpowiednią informację o problemie. Sprawca został odpowiednio ukarany i od tej pory zobowiązujemy się do skrupulatnego sprawdzania kart oraz rozgrywek nie tylko pod względem merytorycznym, ale również uwzględniając możliwe „inspiracje”.

Prosimy o zachowanie rozsądku w tej sprawie i wzajemny szacunek do pracy oraz czasu, które w swoją twórczość wkładają inni – nie chcemy tworzyć nieprzyjemnej atmosfery, jednak nie zamierzamy przyglądać się bezczynnie podobnym wybrykom. Zdajemy sobie sprawę, że pisząc na forach, dzielimy się swoim małym, nieoficjalnym dorobkiem literackim, jednak bezprawne zawłaszczanie i podpisywanie się pod nim innych osób, uważamy za zdecydowaną przesadę.


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


avatar
konta specjalne
PisanieTemat: Re: Ogłoszenia Administracji   Nie Lis 05, 2017 3:05 pm


#32


#1
Misje w klasztorze Sacré-Cœur dobiegły końca! Ich następstwami będą przesłuchania schwytanych rebeliantów, które rozpoczną się dziesiątego listopada (fabularnie od 18 maja). W związku z tym pojawiła się nowa misja dla Okupantów, do której zapisy przyjmujemy tutaj.
Jednocześnie przypominamy, że członkowie Ruchu Oporu, którzy uszli z życiem, zobowiązani są do opisania swoich dalszych niedzielnych losów w retrospekcjach lub rozgrywce z MG.

#2
Wśród forumowych rang pojawiła się nowa, od teraz Wasza postać może być także Postrachem. Szczegóły rangi poznacie tutaj, a postacie, które już zakupiły swoje rangi, mogą edytować swoje posty, prosimy jednak o poinformowanie nas o tym w prywatnej wiadomości, by MG mógł zaakceptować i wpisać zaktualizowane rangi.

#3
Kolejna forumowa czystka postaci i kont nieaktywnych odbędzie się 11 listopada.Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


avatar
konta specjalne
PisanieTemat: Re: Ogłoszenia Administracji   Nie Lis 12, 2017 9:12 am


#33


Zgodnie z powyższą zapowiedzią, na forum odbyła się kolejna czystka. Postacie, których ostatni post fabularny przypadł przed 21 października, zostały dodane do grupy Nieaktywnych.

Regulamin napisał:
Odzyskanie koloru możliwe jest dopiero po napisaniu minimum trzech postów - mogą one mieć miejsce w fabule, retrospekcjach lub listach. Dodatkowo należy również zgłosić się do tematu z aktualizacjami rang i wypełnić odpowiedni wzór.
b) Pierwszy post fabularny po powrocie z nieobecności traktowany jest także jako rezerwacja dotychczasowego wizerunku (o ile oczywiście ten nie jest już zajęty), trwająca siedem dni. Rezerwacji tej nie można przedłużyć.

Zapraszamy do odzyskiwania swoich kolorków na fabule i życzymy miłej niedzieli!Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Sponsored content
PisanieTemat: Re: Ogłoszenia Administracji   

Powrót do góry Go down
 
Ogłoszenia Administracji
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 2 z 2Idź do strony : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Ogłoszenia forum.

Permissions in this forum:Możesz odpowiadać w tematach
Sous le ciel de Paris :: Krok Pierwszy :: Organizacja-
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematuSkocz do: