IndeksIndeks  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Szybkie pytanie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematuShare | 

Szybkie pytanie

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość

konta specjalne
PisanieTemat: Szybkie pytanie   Pią Maj 06, 2016 8:36 am

Szybkie pytanie

Masz problem ze znalezieniem danego tematu? Nie możesz przedzierać się przez odmęty forumowych postów, podczas gdy natychmiast potrzebujesz odpowiedzi na pytanie?
Ten temat został stworzony z myślą o naglących potrzebach, problemach, które również nie wymagają rozwlekłych odpowiedzi i dywagacji.
Zostaw swój problem tutaj, a w mig uzyskasz odpowiedź!

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

Gość
PisanieTemat: Re: Szybkie pytanie   Pią Sie 19, 2016 10:29 pm

hej można tworzyć kanony? :)
Powrót do góry Go down

PisanieTemat: Re: Szybkie pytanie   Pią Sie 19, 2016 10:31 pm

Postaci historycznych nie, ale możecie się wzorować na historiach prawdziwych. :)
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

okupanci
PisanieTemat: Re: Szybkie pytanie   Nie Sie 21, 2016 11:27 am

Będąc podoficerem SS w stopniu Unterscharführer, czyli plutonowego, mogę sobie chodzić po Paryżu z własną drużyną wojaków liczącą te kilka osób czy jednak nie bardzo?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

okupanci - cywile
PisanieTemat: Re: Szybkie pytanie   Nie Sie 21, 2016 11:39 am

Bujać się od klubu do klubu, jak Angole na wieczorach kawalerskich w Krakowie?

Masz pod sobą ludzi, więc teoretycznie możesz urządzać sobie spacery lub wypełniać zadania (np. naloty, przeszukania) i realizować własne pomysły (oczywiście w ramach rozsądku, a poważniejsze sprawy po konsultacji z MG). Nie powinieneś jednak pisać w poście, że idzie z Tobą pięcioro wojaków i każdy z nich wykonuje konkretną czynność na korzyść Twoją lub Twojej sprawy. Możesz napisać, ze kazałeś im ją wykonać i skorzystaj z pomocy Mistrza Gry lub Bezimiennego.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

okupanci
PisanieTemat: Re: Szybkie pytanie   Nie Sie 21, 2016 11:49 am

Wunderbar! To mi wystarczy, Weber póki co musi nabrać sił zanim zacznie wprowadzać terror.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

okupanci
PisanieTemat: Re: Szybkie pytanie   Pią Wrz 23, 2016 11:44 am

Czy da się zwiększyć maksymalną ilość prywatnych wiadomości w skrzynce?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

lucette
PisanieTemat: Re: Szybkie pytanie   Pią Wrz 23, 2016 12:06 pm

Oczywiście, że się da, juz gotowe!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora Online

okupanci
PisanieTemat: Re: Szybkie pytanie   Pią Wrz 23, 2016 12:07 pm

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

okupanci
PisanieTemat: Re: Szybkie pytanie   Sro Paź 19, 2016 9:35 am

Heeeeeello, to znowu ja Czy można w opisach grup jak np u cywili wrzucić w kod koloru, który powinien być użyty w dialogu? Nie wiem, gdzie tego szukać, a przeglądając listę kolorów i łudząc się, że trafi się w ten odpowiedni, zajmuje zdecydowanie za dużo czasu
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

okupanci - cywile
PisanieTemat: Re: Szybkie pytanie   Sro Paź 19, 2016 11:09 am

To absolutnie nie musi być ten konkretny odcień, wystarczy tylko pokolorować pierwsze słowo na niebiesko/czerwono/zielono albo wyraźnie zaznaczać w postach, jeśli ktoś nie chce bawić się w kolory.
W razie czego rozpiska znajduje się tutaj, ale do opisu grup także wrzuciłam, masz rację, to będzie ułatwienie ;)

oh non, rien de rien
oh non, je ne regrette rien.
wenn ich ihre haut verließ
der Frühling
blutet in Paris
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

okupanci
PisanieTemat: Re: Szybkie pytanie   Sro Paź 19, 2016 1:14 pm

Och, okej, bo myślałam, że to ma być konkretny kolor grupy, a nie mam pamięci do liczb. Dziękuję
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

okupanci
PisanieTemat: Re: Szybkie pytanie   Pon Lis 14, 2016 10:23 am

Hej, to znowu ja - będę tak zaczynać każdy tu swój post
Jak tak naprawdę wyglądała sytuacja z małżeństwami niemiecko - francuskimi? Oczywiście rozumiem, że to jest jakaś forma "rozrzedzania" aryjskiej krwi, ale takie związki na pewno były spotykane często, więc to było zamiatane pod dywan czy raczej sodoma i gomora niech Bóg nie patrzy?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

okupanci
PisanieTemat: Re: Szybkie pytanie   Pon Lis 14, 2016 11:11 am

Pozwolę sobie odpisać, bo jakiś czas temu orientowałam się w temacie i wyczytałam kilka ciekawych rzeczy, ale jeśli miałoby się okazać, że to banialuki, to przepraszam!

Dość zabawne było to (i natknęłam się na tę wzmiankę w przynajmniej dwóch źródłach), że Hitler wyraził się na ten temat dość jasno: nie chciał, żeby żołnierze (zwłaszcza w SS) brali żony w okupowanych przez siebie krajach, ale! zakładał kilka wyjątkowych sytuacji, w których mogło do tego dojść, a mianowicie... miał zobaczyć zdjęcie przyszłej małżonki. Są udokumentowane przypadki, w których oficerowie wysyłali Hitlerowi zdjęcia swoich dziewczyn, a Fuhrer odrzucał możliwość małżeństwa, bo przyszłe-niedoszłe żony były po prostu... za brzydkie. Nie popierał małżeństw, które miały rozrzedzić niemiecką krew i uważał, że małżeństwo powinno bazować na racjonalnych powodach a nie pasji. Dopiero w 1943 roku wysłano na północ Francji oficera SS, który opracował swego rodzaju wskaźnik tego, kiedy francuska krew jest dobra i nadaje się do małżeństwa z Niemcem, a kiedy nie - warunkiem była tu, rzecz jasna, poparta odpowiednią dokumentacją historia rodziny.

Dodatkowo Niemcy częściej pozwalali na "mieszane" małżeństwa w takich krajach okupowanych jak Benelux, Norwegia, ale nie Francja - naziści postrzegali Francuzów jako bękarcią mieszankę Europejczyków, murzynów i żydów, wyjątek stanowili tu rzecz jasna Francuzi w Alzacji czy Flandrii, którzy historycznie byli związani z Niemcami. W każdym razie małżeństwa takie nie były dobrze widziane i jeśli już miały miejsce, zamiatano je pod dywan.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

lucette
PisanieTemat: Re: Szybkie pytanie   Pon Lis 14, 2016 2:12 pm

Tak, Fabien faktycznie ma rację odnośnie tego, jak widziane były mieszanie małżeństwa. <3 Również dotarłyśmy do tej ciekawostki historycznej, w której Hitler sam twierdził, że małżeństwo ma mieć jakieś uzasadnienie, a nie bazować na chwilowych upodobaniach, czyli unikać mieszania czystej krwi.

W vademecum zresztą mamy poruszoną tę kwestię w nieco szerszym kontekście, więc warto sobie o tym poczytać. Mam nadzieję, że rozwieje to wszelkie wątpliwości. <3
Powrót do góry Go down

okupanci - cywile
PisanieTemat: Re: Szybkie pytanie   Pon Lis 14, 2016 5:52 pm

A jeszcze tak w kwestiach czysto technicznych - oczywiście na forum nie zabraniamy zawierania małżeństw mieszanych w ten sposób ;) Użytkownik powinien się liczyć z tym, że postrzeganie jego postaci w towarzystwie na pewno się zmieni, Mistrz Gry może podesłać fabularną niespodziankę związaną z zagadnieniem, ale absolutnie żadnych represji ze strony administracji nie będzie.

P.S. Dla ciekawych: raz, dwa, trzy, cztery

oh non, rien de rien
der Frühling
blutet in Paris
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

okupanci
PisanieTemat: Re: Szybkie pytanie   Pon Lis 14, 2016 5:57 pm

Dzięki jesteście niezastąpieni <3

ech, no nic, będziem żyli na kocią łapę w tajemnicy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

alianci
PisanieTemat: Re: Szybkie pytanie   Czw Cze 01, 2017 11:14 am

Jako, e po napisaniu karty postaci mam jeszcze mnóstwo pokładów weny, które od razu chciałabym wykorzystać (im szybciej tym zawsze lepszy flow, bezpośrednio po pisaniu kp). Planuję więc napisać jeden-dwa wątki indywidualne, które potem chciałabym rozliczyć przy ewentualnym zakupie rang. Tutaj zainteresował mnie jednak zapis:

Cytat :
W jednym miesiącu fabularnym można przeprowadzić maksymalnie dwie samodzielne gry i trzy gry z partnerem (...) Do uzasadnień nie wliczamy nadprogramowych gier z poprzedniego miesiąca fabularnego.

Jeśli dobrze rozumiem samodzielne gry = samodzielne wątki? To znaczy ten post na min. 1000 słów? Dalej jest napisane o tym, że nie można przenosić gier z poprzedniego miesiąca fabularnego na następny. Czy jeśli ktoś nie ma ponadprogramowych gier, a podstawowe, których nie wykorzystał, bo np zabrakło mu 1 wątku, ich też nie można przenieść?

Chciałabym jednocześnie wykorzystać miesiąc, w którym się aktualnie znajdujemy i jednak odegrać w nim te wątki i spróbować zdobyć rangę Bajeranta, w tym miesiącu fabularnym, który kończy się za dwa dni. Samodzielne posty na pewno napiszę, nie wiem tylko, co z dwoma wątkami z innym graczem. Czy o ile udałoby mi się znaleźć dwóch chętnych na grę w bieżącym miesiącu fabularnym, będzie się liczyła data rozpoczęcia wątku (bieżący miesiąc) i zostanę wtedy rozliczona z tego miesiąca (choć z opóźnieniem), czy liczy się data skończenia wątku (maj) i w tym przypadku będę rozliczona już w następnym miesiącu fabularnym?

Po pw otrzymanym o zmianie miesiąca, odniosłam wrażenie, że rozliczenie następuje raz na miesiąc, ale może źle zrozumiałam?

Juz przyszłościowo, mam też kilka wątpliwości do tematu. Jest użyte dość luźne słownictwo, nie mogę dla niego znaleźć odniesienia w późniejszej treści ani w tabeli rang, więc muszę spytać, bo nie rozumiem. XD

Cytat :
zakup rangi najwyższej musi być poprzedzony zakupem rangi wyższej oraz przynajmniej dwoma grami z jej użyciem.
Jak rozpoznać rangę wyższą od najwyższej? Jak jest ona oznaczona w tabeli?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

okupanci - cywile
PisanieTemat: Re: Szybkie pytanie   Czw Cze 01, 2017 11:51 am

Mam nadzieję, że nie przyblokujemy Ci weny tym weekendowym remontem! I już lecę z odpowiedziami.

Tak, samodzielne gry = samodzielne wątki = post na min. 1000 słów nawiązujący do wykonywania czynności na daną rangę. W przypadku Bajeranta możesz napisać o wmanewrowaniu jakiegoś magistra w przynoszenie ci jabłek do pracy albo odwalanie papierkowej roboty lub zdradzenie uczelnianej informacji... kreatywność mile widziana! Możesz oczywiście wymyślać sobie jakieś drugoplanowe postacie do tego celu :)

W zasadach podaliśmy górną granicę, dolna nie jest wyznaczona - można rozegrać i rozliczyć jeden wątek z partnerem, a można też trzy. Jeśli któregoś nie skończy się przed zmianą miesiąca fabularnego, nic nie szkodzi, można dokończyć później.
To znaczy, że jeśli jutro rozpoczniesz wątek, to będzie się on liczył jeszcze za kwiecień, nawet jeśli dokończysz go w fabularnym maju. I w maju będziesz mogła napisać maksymalnie kolejne trzy. Ale jeśli na przykład w kwietniu zakończysz dwa wątki, to tego jednego brakującego do maksimum nie będzie można rozpocząć w maju jako czwartego.
Rozliczenie następuje raz na miesiąc fabularny.
Ranga wyższa to ta ze statystyką 2:4, a najwyższa to ta 1:5.

Jeśli coś jeszcze jest niejasne, albo zbyt pokrętnie wytłumaczyłam to pisz śmiało! :D

oh non, rien de rien
der Frühling
blutet in Paris
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

alianci
PisanieTemat: Re: Szybkie pytanie   Czw Cze 01, 2017 12:16 pm

Oki, z rozliczaniem wątków w takim razie wszystko rozumiem! Dziękuję za wyjaśnienie.

Jeśli byście mieli chwilkę to fajnie by było zaznaczyć, np. w nawiasie przy tym zapisie o rangach wyższych i najwyższych, że ranga wyższa to statystyka 2:4, a najwyższa 1:5. Teraz jest to mało intuicyjne, nie odnosi się jak w rachunku prawdopodobieństwa do jednej skali, (4/6, 5/6) tylko do kilku skal. Mi np. zapis 1:5 skojarzył się z 1 sukcesem i 5 porażkami w kostkach, bo 1:5 to mniejsze prawdopodobieństwo niż 5:1, dlatego nie potrafiłam jednoznacznie stwierdzić, które rangi są najwyższe. xD Czy nie powinno być to napisane odwrotnie, żeby można było zinterpretować to na logikę? ^^"

Jeszcze raz dzięki za pomoc!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

okupanci - cywile
PisanieTemat: Re: Szybkie pytanie   Czw Cze 01, 2017 8:10 pm

@Maxime Lowe napisał:
Oki, z rozliczaniem wątków w takim razie wszystko rozumiem! Dziękuję za wyjaśnienie.

Jeśli byście mieli chwilkę to fajnie by było zaznaczyć, np. w nawiasie przy tym zapisie o rangach wyższych i najwyższych, że ranga wyższa to statystyka 2:4, a najwyższa 1:5. Teraz jest to mało intuicyjne, nie odnosi się jak w rachunku prawdopodobieństwa do jednej skali, (4/6, 5/6) tylko do kilku skal. Mi np. zapis 1:5 skojarzył się z 1 sukcesem i 5 porażkami w kostkach, bo 1:5 to mniejsze prawdopodobieństwo niż 5:1, dlatego nie potrafiłam jednoznacznie stwierdzić, które rangi są najwyższe. xD Czy nie powinno być to napisane odwrotnie, żeby można było zinterpretować to na logikę? ^^"

Jeszcze raz dzięki za pomoc!

Rzeczywiście, nie było to nigdzie podkreślone i może być mylące. Na pewno weźmiemy tę sugestię pod uwagę i w ten weekend naprawimy niejasności!

oh non, rien de rien
der Frühling
blutet in Paris
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

alianci
PisanieTemat: Re: Szybkie pytanie   Wto Cze 13, 2017 2:13 pm

http://france.forumpl.net/t773-maxime-lowe#10886 - omyłkowo napisalam post i rzuciłam kością w tym temacie. Co teraz? T___T
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

lucette
PisanieTemat: Re: Szybkie pytanie   Wto Cze 13, 2017 2:23 pm

Hej. <3 Skopiuj treść posta i wklej do właściwego tematu, ale tym razem już nie rzucaj kością - wartość musi zostać. Za chwilę przerzucę ją pod Twój nowy post, z kolei ten ze skrzynki zostanie usunięty. <3
Powrót do góry Go down

alianci
PisanieTemat: Re: Szybkie pytanie   Pią Cze 16, 2017 7:21 pm

Hej, w związku z prowadzoną fabułą, czy ja bym mogła odpisać w poniedziałek? Bo od środy do niedzieli mam spotkanie rodzinne i nie mam kiedy przysiąść do komputera.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

cywile
PisanieTemat: Re: Szybkie pytanie   Pią Cze 16, 2017 7:27 pm

Nie ma problemu, Mistrz Gry na pewno poczeka. <3
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

Sponsored content
PisanieTemat: Re: Szybkie pytanie   

Powrót do góry Go down

Szybkie pytanie
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry