IndeksIndeks  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Je suis partout #1


Share | 
 

 Je suis partout #1

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


avatar
konta specjalne
PisanieTemat: Je suis partout #1   Pią Sie 26, 2016 10:55 pm

Je suis partout #1

Żydowski terror

Tegoroczna zima została już oficjalnie ochrzczona przez francuskich specjalistów „najgorszą od ponad czterdziestu lat”. Zapadnięte dachy, nieprzejezdne drogi i naderwane linie telefoniczne to tylko nieliczne ze zniszczeń, jakie ze sobą przyniosła, siejąc wokół strach,  a przede wszystkim śmierć. Liczba zabitych przez zwały śniegu czy rozległe odmrożenia nadal jest szacowana w miejscowych szpitalach  ze względu na nieustający mróz oraz kolejne przypadki nieszczęśników trafiających do lecznicy. W najbliższym czasie nie zapowiada się zresztą na poprawę – wszelkich miłośników długich spacerów oraz lekkich, cienkich palt, uprasza się więc o rozsądek i pozostanie we własnych domach.
Jednak przysłuchując się ostatnim doniesieniom, można stwierdzić, że nawet ci, którzy decydują się nie wystawiać na siłę żywiołu, nie mieli w tym roku wystarczająco szczęścia.
Wybuch w mieszkaniu znajdującym się w kamienicy przy jednej z ulic na Prawobrzeżu, to tylko kolejny z serii wielu przypadków, która regularnie zbiera żniwo w Paryżu wraz z startem sezonu grzewczego. Nigdy za to zniszczenia nie miały tak wielkich rozmiarów – pochłonęły ze sobą nie tylko nieszczęsne lokum, ale doszczętnie zmiotły majątki pozostałych mieszkańców, cudem oszczędzając ich samych. Pozbawieni swoich domów, chwilowo zostali rozlokowani u krewnych lub sąsiadów, dopóki teren nie zostanie doszczętnie zabezpieczony i przygotowany pod naprawy, które już zapowiedziała władza.
Na miejscu zdarzenia cały czas trwają pracę, mające na celu oczyszczenie ulicy oraz odnalezienie przyczyny niespodziewanego wybuchu. Oficjalnie mówi się już o wadliwym układzie grzewczym, prawdopodobnie niesprawdzanym od kilkunastu lat, oraz jego właścicielu, który pod wpływem mrozu postanowił nieco podkręcić temperaturę w mieszkaniu. Czy spodziewał się jednak takiego efektu? Przewieziony od razu do szpitala, jak na razie nie został jeszcze przesłuchany. Lekarze z kolei odmawiają udzielania odpowiedzi na pytanie, w jakim stanie się znajduje.
Jednak za zamkniętymi drzwiami oddziału coraz głośniej odzywają się głosy powątpiewające w tak ogromną moc starego pieca. Mniej lub bardziej zorientowani specjaliści kręcą głowami i prześcigają się w teoriach spiskowych na temat możliwości dzisiejszych ulepszeń oraz fizyki. Ci, którzy twardo stąpają po ziemi, nie zamierzają upatrywać źródła problemu w nauce, a w ludziach, tych, którzy zdolni są do najgorszych czynów. Plaga żydowska już od wielu lat pełza wśród francuskich ulic siejąc wokół ferment i zniszczenie. Tym razem – jak podaje rzetelne, sprawdzone źródło – postanowili uderzyć u podstaw paryskiej społeczności, pozostawiając prowizoryczne ładunku wybuchowe w piwnicy niczego nieświadomego mężczyzny. O koneksjach ów obywatela z tą plugawą zgrają wiadomo całkiem sporo – jedna z sąsiadek potwierdza, że nie raz widywano u niego „niechcianych” gości o niearyjskich, groźnych rysach twarzy oraz że na klatce schodowej często rozchodziły się krzyki awantur prowadzonych w mieszkaniu delikwenta.  Prywatna sprawa czy terror biednych mieszkańców? Władze dalej pracują nad rozwikłaniem tej tajemnicy, lecz jedno jest pewne – mieszkańcy miasta nie mogą dłużej czuć się bezpiecznie we własnych domach.
Po raz kolejny potwierdza się więc, że nacja żydowska nie zasługuje nawet na okruchy litości ze strony ludności oraz władz. Czy długo jeszcze społeczeństwo będzie skazane na łaskę tych morderców? Czy muszą ucierpieć kolejne osoby, aby wszyscy w pełni zrozumieli, jak wielkie zagrożenie stanowią dla pozostałych ras?

Zwrotna zima

Po siedemdziesięciu latach III Republika okazała się równie wątła, co pozostałe. Nic po wielkich hasłach oraz fałszywych słowach żydowskich naczelników obiecujących poprawę sytuacji ze swoich nadmorskich rezydencji, podczas gdy setki mieszkańców stolicy cierpiały z powodu braku dachu nad głową. Dopiero obecna, kompetentna władza postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i naprawić błędy  nieudolnych poprzedników.
Zmiany trwają już od wielu miesięcy, lecz tegoroczną zimą uwidoczniły się w sposób szczególny. Zaczęło się bardzo niepozornie, bo od zainstalowania niewielkich piecyków w budynkach użyteczności publicznej, jak kina czy teatry. Nic też dziwnego, że zaraz potem wszelkie tego rodzaju obiekty wypełniły się mniej lub bardziej oczywistą klientelą, nie tylko przynosząc dochód miejscowym przedsiębiorcom, ale również chroniąc część z nich przed zdradliwymi mrozami oraz zawieruchą. Również z okazji licznych tłumów zorganizowano specjalne zniżki dla gości, a do biletów dołączane były ciepłe koce. Oczywistym efektem jest także wzrost zainteresowaniem francuskiej oraz niemieckiej kultury wśród paryskiej społeczności.
Zadbano też o stare konstrukcje grzewcze w nieremontowanych dawno kamienicach – władza dopilnowała, aby wszelkie zgłoszenia złożone do listopada, zostały sprawdzone oraz naprawione jeszcze przed przyjściem największych mrozów. Do tego uszczelniono część dachów oraz okien znajdujących się na obrzeżach domów czy kamienic w centrum miasta.
Jeśli zaś chodzi o szpitale - zwiększone zostały nakłady łóżek oraz pościeli dla chorych, przez co były one w stanie zająć się o wiele większą liczbą poszkodowanych niż chociażby jeszcze dwa lata temu, co tylko dowodzi faktu, iż zmiana władzy wychodzi wszystkim na dobre, Mamy nadzieję, że kolejne miesiące przyniosą równie owocną współpracę na linii francusko-niemieckiej.

Za teksty postaci dotyczące tego, jak wprowadzone zmiany na nią wpłynęły oraz ewentualnie za donosy dotyczące żydowskiej działalności na terenie zniszczonej kamienicy otrzymacie 10 Punktów Rozgrywki. ;> Tekst nie powinien mieć więcej niż 200 słów i należy go wysłać w prywatnej wiadomości o tytule Zmiany - imię i nazwisko postaci lub Kamienica - imię i nazwisko postaci na konto Francji. Oczywiście żaden z nich nie musi ukazywać prawdziwych zdarzeń, a raczej pasować do charakteru gazety. Nadesłane opinie ukażą się w kolejnym numerze Je suis partout. :)

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Je suis partout #1
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Sous le ciel de Paris :: Krok Drugi :: Media-
Skocz do: