IndeksIndeks  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

André

Share | 

André

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

ruch oporu
PisanieTemat: André    Wto Sie 30, 2016 10:13 pm

Ładnie uporządkuję relacje, z pewnością to zrobię. W międzyczasie zapraszam:

& André studiował architekturę na Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Paryżu. Stare znajomości i przyjaźnie z owego  beztroskiego ( w porównaniu do teraźniejszości) okresu?

& Zanim został studentem, podróżował po kontynencie. Całkiem możliwe, że podczas zagranicznych wojaży napotkał ciekawe osoby ;)

& Jest łącznikiem oddziału Eden. Zakładając, że nie kontaktuje się tylko i wyłącznie z dowódcami pozostałych oddziałów, musi znać/kojarzyć poniektórych ich członków. Zazwyczaj używa pseudonimu "Jean".

& Sprzedaje bilety w Operze Paryskiej. Są tu stali bywalcy i pracownicy Opery?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

cywile
PisanieTemat: Re: André    Wto Sie 30, 2016 10:18 pm

znamy się z Opery, czasami zagaduje do Ciebie gdy widzę, że akurat nie ma ruchu, pytam co tam, jak mija dzień, nie wiem czy lubisz te moje zagadywanie, możliwe, że tylko rzucasz mi jakąś odpowiedź tak, żeby mnie zbyć, jestem jak męczący katar, który trzeba po prostu odbębnić, a może jednak nie i czerpiesz chociaż cień przyjemności z tych naszych wymian uprzejmości ;)
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

okupanci - cywile
PisanieTemat: Re: André    Czw Wrz 01, 2016 8:13 pm

To my na pewno znamy się ze studiów, bo ten sam wiek i ta sama szkoła, tylko inne kierunki! I Flavie zapewne odwiedza czasem operę u boku męża, więc mogą się czasem tam widywać! Na studiach mogli się nawet przyjaźnić... O, może André był przyjacielem ukochanego Flavie (zwał się Clement), który wraz z wybuchem wojny wyjechał walczyć na froncie i tam zginął? I po jego śmierci mogli się spotkać parę razy, na pogrzebie chociażby i po nim, André mógł trochę wspierać Flavie, a później ich kontakt się urwał, ona wyszła za mąż za Niemca, straciła większość znajomości i kiedyś zobaczyli się w Operze i może jakoś uda im się na fabule spotkać?
Ewentualnie mam jeszcze drugą opcję, która jest bardzo podobna do poprzedniej, z tym że jako przyjaciel jej ukochanego André za Flavie nie przepadał, czemu to już zostawiam Tobie, i jak się dowie, że jest żoną Niemca to uzna ją za kolaborantkę i znielubi jeszcze bardziej
No, tyle wymyśliłam, ale możemy zmieniać i kombinować, na pewno jakoś się dogadamy!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

cywile
PisanieTemat: Re: André    Czw Wrz 01, 2016 9:44 pm

My się znamy z dzieciństwa, jeśli karta Cille mnie nie myli
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

ruch oporu
PisanieTemat: Re: André    Pią Wrz 02, 2016 6:19 pm

Yvette: mógłby z nią gawędzić :D O operze, pogodzie, cenach za mleko i katarze. A gdyby zaczynała działać mu na nerwy, zwyczajnie by ją spławiał. Sądzę, że mimo wszystko, lubiłby te ich pogaduszki. Dawałby mu one poczucie normalności. Coś w stylu: nadal potrafię mówić o czymś innym niż o wstrętnych Niemcy i po stokroć wstrętniejszej okupacji, to znaczy jeszcze nie zwariowałem. Jestem nadal sobą. Do samej Yvette również mógłby żywić sympatię. Pracują w tym samym miejscu, no i na co dzień muszą oglądnąć nadęte gęby nieproszonych gości. Już to jest wystarczającym powodem żeby trzymać sztamę, prawda? <3

Flavie: jasne, wiek i szkoły pasują :D Obracali się w tych samych kręgach towarzyskich, więc w przeciągu lat zbliżyli się do siebie i zostali dobrymi przyjaciółmi. Może przyjaźnił się też z jej ukochanym Clementem? Oficjalnie ich sobie przedstawił? Robił za taką (ekhem) swatkę? Po śmierci Clementa pocieszał. Po tym jak dowiedział się, że poślubiła Niemca... No, powiedzmy, że nie wymazał jej ze swojego życiorysu, ale... poczuł się bardzo zawiedziony. Spotkanie w Operze będzie okazją do odświeżenia kontaktów, z tymże początki będą trudne.
Będzie bardzo oficjalnie, chłodno i nieufnie. Jak sądzę, da się zorganizować w fabule coś takiego, co pozwoli im się ponownie siebie zbliżyć. Gdy André odkryje, co skłoniło ją do małżeństwa, najpewniej będzie próbował ją jakoś wspierać. Ze względu na starą przyjaźń i pamięć o Clemencie. Taką mam przynajmniej nadzieję. Zobaczymy, co wyniknie na fabule.
W ten sposób dałoby się połączyć opcję sympatii z opcją tymczasowej antypatii(?).

Sophie: tak, wychodzi na to, że to znajomość z dzieciństwa. André bawił się z Lucille, razem ganiali po podwórku, więc jej młodsza siostra również mogła bawić się i ganiać z nimi. Tak na przyczepkę. Czasami. Nie musisz się zgadzać, ale tak sobie myślę, że skoro Sophie była cichą, nieśmiałą dziewczynką, to energiczny, pewny siebie André ją onieśmielał. Albo wręcz przeciwnie, czuła się przy nim pewniej. Nie wiem, jak będzie między nimi teraz, w teraźniejszości. André sprawił przykrość Lucille. Siostrzana solidarność nakazywałaby okazać mu nieco antypatii, bądź żywić do niego takie mieszane uczucia, co? André i tak czuje się winy. Raczej nie będzie się odgryzał, jak nazwie go draniem ;)
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

okupanci - cywile
PisanieTemat: Re: André    Pią Wrz 02, 2016 6:26 pm

Jak najbardziej wszystko mi pasuje. A na fabule na pewno wymyślimy coś, co sprawi, że będą mogli się zaprzyjaźnić na nowo i zobaczymy, jak to wszystko się potoczy! c:
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

ruch oporu
PisanieTemat: Re: André    Sob Wrz 03, 2016 7:39 pm

Ja też w końcu wpadłam, bo ten sam rocznik, RO i na pewno się znamy. Pytanie tylko, czy zahaczamy już o lata szkolne? Bo widziałabym ją jako zazdrosną panienkę, która macha ręką, słysząc wspaniałe opowieści Andre o podróżach. Nawet mogła twierdzić, że kłamie i zmyśla, mogli sobie trochę dogryzać na tej materii. A Andre mógł jej zamknąć usta, gdy któregoś razu przyniósł do szkoły jakąś wyjątkową pamiątkę z wakacji. Co prawda Lu pewnie było źle z tym, że się myliła, przez jakiś czas pewnie też się do niego odzywała, ale z biegiem czasu jej przeszło i jak dalej coś opowiadał to słuchała, ale już z zamkniętymi ustami.

I możemy teraz rozgrywać w fabule ich ponowne spotkanie, jak będą się rozpoznawać na którymś spotkaniu RO? <3 Coś w tym stylu, pisz, jak to widzisz!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

Sponsored content
PisanieTemat: Re: André    

Powrót do góry Go down

André
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1