IndeksIndeks  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Nastrojownik


Share | 
 

 Nastrojownik

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


avatar
konta specjalne
PisanieTemat: Nastrojownik   Pią Maj 06, 2016 8:54 am


Nastrojownik

Nastrojownik to nic innego, jak odwzorowanie sympatii mieszkańców stolicy, z którego dowiecie się, jakie nastroje panują na dany moment pośród paryżan. Dzięki niemu będziecie mogli się zorientować, w którą stronę przechyla się szala poparcia cywilów - czy to Okupanci, czy Ruch Oporu mają większe poparcie w społeczeństwie. Kto zaimponował swoim podejściem? Która z grup potrafi silniej przekonać do swoich racji? Dowiecie się, jak bardzo Wasze działania wpłynęły na sytuację w stolicy.

W chwili rozpoczęcia fabuły każda z grup zaczyna z czystym kontem (po zero punktów), to ile punktów zyskają i jak sytuacja będzie wyglądać podczas kolejnych tygodni zależy już tylko od was. Wpływać na nastroje możecie na różne sposoby, czasem błahe, czasem zaś wymagające od was więcej wysiłku. Najprostszą metodą jest wypełnianie zadań z tego tematu. Za część z nich można otrzymać punkty poparcia, w skrócie PP, które będą dopisywane do jednej z dwóch grup, Okupantów bądź Ruchu Oporu. Pod koniec każdego miesiąca fabularnego wszystkie zdobyte przez was punkty zostaną zestawione w tabeli, a uzyskany wynik wpłynie na dalszy rozwój wydarzeń na forum. W tym momencie obie strony ponownie dostaną możliwość na zwycięstwo w walce o poparcie, ich bieżący wskaźnik zostanie wyzerowany, nie bójcie się jednak, wcześniej zdobyte punkty nie zaginą.

Na nastroje będziecie mogli wpływać również biorąc udział w eventach, liczcie się również z tym, że nawet w trakcie miesiąca fabularnego zdobyta na dany moment ilość punktów może wpłynąć na działania Mistrza Gry. Ponadto mogą zdarzyć się sytuacje, w których w grze pojawią się niezaliczone przez nas do zadań przejawy okazywania wyraźnego poparcia którejś ze stron, w takim przypadku również można otrzymać punkty. Jeśli wątek był prowadzony przez Mistrza Gry on sam przyzna je odpowiedniej ze stron, jeśli zaś był on luźno prowadzony przez graczy wystarczy go zgłosić w tym temacie, a ktoś z administracji na pewno rozpatrzy sytuację i rozda PP.

Powodzenia w walce o poparcie!


Data ostatniej aktualizacji: 03/06/2017


GrupaPP aktualnie zdobyteOgół PP
Okupanci
0
6
Ruch Oporu
1
5


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


avatar
konta specjalne
PisanieTemat: Re: Nastrojownik   Sob Gru 10, 2016 11:02 pm


Marzec '42:

6:4

Kolejny miesiąc fabularny już za nami! W marcu zdecydowaną przewagą w stolicy cieszyli się Okupanci, dominując zarówno w prowadzeniu odrębnych wątków, prowadząc przesłuchania i organizując patrole, jak i w starciach z Ruchem Oporu, za co otrzymują w sumie 6 punktów poparcia.

Résistance natomiast poniosło znaczną porażkę przy próbie odbicia broni, co wskazywać może na niezbyt dobrą organizację ugrupowania. Podejmowane samodzielnie inicjatywy wychodziły im w tym miesiącu o wiele lepiej niż działalność grupowa, więc nagrodzeni zostają tylko 4 punktami poparcia

Bieżący stan rzeczy bez wątpienia znajdzie swoje odzwierciedlenie w fabule przyszłego miesiąca. Dzięki przewadze Okupantów ludność cywilna będzie bardziej skora do podporządkowania się Okupantom niż do nawiązania współpracy z Ruchem Oporu, co skutkować będzie chociażby w grach z Mistrzem Gry, który wcielać się będzie w pojedynczych cywili bądź cały tłum, przejawiający poparcie dla przewyższającej strony.

Powodzenia w kolejnym miesiącu!


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


avatar
konta specjalne
PisanieTemat: Re: Nastrojownik   Sob Cze 03, 2017 9:45 pm


Kwiecień '42:

0:1

Kolejny miesiąc fabularny już za nami! W kwietniu niewielką, lecz nadal wszechobecną, przewagą w stolicy cieszyli się członkowie Ruchu Oporu, którzy po po ostatniej porażce postanowili najwyraźniej wziąć się do pracy - ich zaangażowanie widoczne było w poszukiwaniu nowych sojuszników oraz misjach, w których uczestniczyli.

Okupanci z kolei wydawali się nieco ospali w fabularnym kwietniu - nie kończyli podejmowanych przez siebie inicjatyw, a te, które miałyby szansę w jakikolwiek sposób zapunktować, wymagały nieco więcej czasu niż można by przewidzieć. Z tego względu nie są w tym miesiącu nagrodzeni żadnymi punktami poparcia.

Warto w tym miejscu wspomnieć również o grupie Aliantów, która wiedzą wyniesioną z Nocy Piwa nie podzieliła się z Ruchem Oporu, co nie przyczyniło się do wzrostu wyniku punktowego dla tej grupy, a być może zadziałało wyłącznie na korzyść ich własnych krajów w światowym konflikcie.

Bieżący stan rzeczy bez wątpienia znajdzie swoje odzwierciedlenie w fabule przyszłego miesiąca. Mimo niewielki wartości punktowych spowodowanych małą aktywnością, dzięki przewadze Ruchu Oporu ludność cywilna będzie bardziej skora do nawiązania współpracy z nimi niż do podporządkowania się Okupantom, co skutkować będzie chociażby w grach z Mistrzem Gry, który wcielać się będzie w pojedynczych cywili bądź cały tłum, przejawiający poparcie dla przewyższającej strony.

Powodzenia w kolejnym miesiącu!


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Sponsored content
PisanieTemat: Re: Nastrojownik   

Powrót do góry Go down
 
Nastrojownik
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Sous le ciel de Paris :: Krok Pierwszy :: Strefa Mistrza Gry-
Skocz do: