IndeksIndeks  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Postacie NPC


Share | 
 

 Postacie NPC

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


avatar
konta specjalne
PisanieTemat: Postacie NPC   Sro Maj 11, 2016 3:37 pm


Postacie NPC

Postacie NPC pełnią na forum istotną rolę nie tylko mieszając w fabule, ale również poprzez rozgrywki z innymi postaciami. Warto by więc znać ich historię choćby w stopniu minimalnym i po to właśnie stworzono ten temat.

Obie postacie prowadzone są przez Mistrzów Gry i działają na identycznych zasadach - ich postów nie wolno ignorować. Przy akceptacji karty, każda z postaci dostaje małą ściągawkę odnośnie tego, w jakich miejscach może bywać i kogo znać, a zawiera się w tym także znajomość Pierre'a i Tobiasa. Relacje z nimi są z góry narzucone, jednak dość luźne. Gdyby bardzo nie zgadzały się z Waszymi założeniami odnośnie postaci, zawsze możecie je negocjować.

Historie i funkcje postaci NPC zaczerpnięte są od realnych, żyjących w czasach Drugiej Wojny Światowej osób, choć zostały odpowiednio zmienione i dostosowane na potrzeby forum.

Zabrania się tworzenia postaci w jakikolwiek sposób spokrewnionych z naszymi NPC nawet, jeśli w ich historiach mowa jest o pokrewieństwie.


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


avatar
konta specjalne
PisanieTemat: Re: Postacie NPC   Pią Sie 19, 2016 9:37 am
ft. Mads Mikkelsen


TOBIAS WOLFMEYER
SS-Brigadeführer i Generalmajor, Wyższy Dowódca SS i Policji we Francji
46 lat
Jeśli jedna osoba miałaby być uosobieniem wzorowego Niemca, z pewnością byłby nim Tobias Wolfmeyer. Człowiek sprawujący w Paryżu niemalże władzę absolutną, zasiadający w przepełnionym przepychem gabinecie i utrzymujący bezpośredni kontakt z samym Berlinem. Dla jednych stanowi wzór do naśladowania, niejednokrotnie porównywany do samego Adolfa Hitlera, dla drugich postrach i kogoś, na dźwięk którego imienia włosy stają dęba, a dla innych będący osobą, której śmierć uczczona zostałaby huczną zabawą i przez długi czas roznosiła się echem po ciasnych uliczkach Paryża i piwnicach kamienic.
O Tobiasie usłyszeć można wiele, jednak nikt tak naprawdę nie jest do końca pewien, ile z tego wszystkiego jest prawdą. Realiści twardo stąpający po ziemi uważają, iż niebywałym talentem przywódczym, zdolnościami i doświadczeniem wojennym oraz twardym, pozbawionym wszelkich skrupułów charakterem wywalczył sobie drogę niemalże na sam szczyt. Jego przeciwnicy zaś nabijają się, iż sam nigdy Fuhrera nie spotkał i stanowi jedynie marionetkę, która nie podejmuje samodzielnych decyzji i jedynie ukrywa się za maską doskonałego przywódcy, chroniąc tylko i wyłącznie własne życie. On sam na każdą z tych plotek uśmiecha się tajemniczo, nie wdając się w żadne dyskusje i nie starając się w żaden sposób potwierdzić lub też zaprzeczyć ich prawdziwości.
Faktem jest jednak iż pochodzi z Magdeburga  i ukończył studia na kierunku historii i anglistyki w Berlinie. Podwładni znają go jako człowieka stanowczego i w większości opanowanego, który nawet w najbardziej krytycznych sytuacjach rzadko traci cierpliwość, chłodnym i spokojnym głosem wydając kolejne rozkazy czy zarządzając kary dla tych, którzy w jakiś sposób na nie zasłużyli. Zdaje się nie mieć sumienia, a niektórzy powątpiewają w to, iż istnieje w nim jakakolwiek cząstka człowieczeństwa. Wśród swoich podwładnych budzi ogromny respekt, a mieszkańcy Paryża omijają go szerokim łukiem, straszeni plotkami o przypadkowych aresztowaniach za wejście mu w drogę.
Nikt nie jest pewien, czy Wolfmeyer posiada drugą twarz. Choć nie stroni od ludzkich przyjemności, będąc bywalcem słynnego wśród okupujących Paryż Niemców One-Two-Two, nikt nie może liczyć, iż w tak nieformalnych okolicznościach spotka się z przyjaznym uśmiechem i krótką pogawędką nad szklanką drogiej whisky. Zna swoją wartość i jedyną rzeczą, którą ceni bardziej niż własny kraj, jest autorytet i władza, którą udało mu się posiąść.


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


avatar
konta specjalne
PisanieTemat: Re: Postacie NPC   Pią Sie 19, 2016 9:50 am
ft. Adrien Brody


PIERRE LECUYER
Przywódca paryskiego Résistance
39 lat

Nikogo nie dziwi fakt, iż Pierre, jako rodowity paryżanin, wraz z początkiem niemieckiej okupacji związał się z Ruchem Oporu i postanowił podjąć walkę o wolność swojego kraju. Jego rodzina od pokoleń przejawiała głęboką więź z Francją, nawet pomimo krążących plotek jakoby mieli oni żydowskie korzenie. Ojciec Pierre’a był zasłużonym bohaterem I wojny światowej, a niektórzy ośmielają się twierdzić, iż przodkowie obecnego przywódcy Résistance walczyli nawet u boku Napoleona. Wychowywał się w pełnej ciepła i miłości rodzinie wraz z dwójką młodszego rodzeństwa, która nie należała do francuskich elit, jednak cieszyła się uznaniem przez wojenne zasługi ojca Pierre'a. Sam Lecuyer ukończył filozofię na paryskim uniwersytecie, od dziecka przejawiając dość łagodne usposobienia człowieka, który zamiast pięści woli używać słów, a przyjaciół dobiera z prawdziwą dokładnością.
Gdy doszło do wybuchu II wojny światowej pod presją ojca trafił do wojska, jednak po roku na froncie z nieznanych nikomu przyczyn wrócił do Paryża, gdzie został jednym z pierwszych członków tworzącego się po rozpoczęciu niemieckiej okupacji Ruchu Oporu.
Droga na szczyt, w jego przypadku, wymagała nie tylko wiele poświęcenia, ale również pasji i umiejętności, którymi Lecueyr z pewnością może się poszczycić. Jako osoba, która w Résistance była od niemalże samego początku wykazał się niesamowitym oddaniem i możliwością poświęcenia, którego nikt wcześniej się po nim nie spodziewał. Ludzie znają go jako człowieka opanowanego, o pewnych dłoniach i biegłym umyśle, który jednak nie boi się podjąć ryzyka i stanąć twarzą w twarz z samym diabłem. Choć z pozoru może wydawać się szorstki i nieprzyjemny w stosunkach z ludźmi, o tych, którzy co dzień walczą u jego boku troszczy się jak o własną rodzinę i tak też ich traktuje. Chociaż jego pozycja wymaga od niego dużego zmysłu logistycznego i skłania do niejednokrotnego podejmowania trudnych i wymagających wielkiego wysiłku decyzji, przywódca francuskiego Ruchu Oporu nie stroni od czynnego udziału w działaniach ugrupowania. Wśród członków Résistance cieszy się ogromnym i jak najbardziej zasłużonym szacunkiem, a wśród okupujących jego kraj Niemców jest najbardziej pożądanym schwytania człowiekiem, narażając tym samym swoją rodzinę na ogromne niebezpieczeństwo.


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Sponsored content
PisanieTemat: Re: Postacie NPC   

Powrót do góry Go down
 
Postacie NPC
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Sous le ciel de Paris :: Krok Pierwszy :: Strefa Mistrza Gry-
Skocz do: