IndeksIndeks  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Sala zabiegowa

Share | 

Sala zabiegowa

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

konta specjalne
PisanieTemat: Sala zabiegowa   Sob Wrz 10, 2016 8:24 pm

Sala zabiegowa

Przylegająca bezpośrednio do sali dla pacjentów, sala zabiegowa to bardzo niepozorne pomieszczenie. Z pozoru wydaje się malutka, lecz jest to wyłącznie efekt niemalże zagracenia jej przez wszelkiego rodzaju szafki oraz stoliczki. Znajdują się też tutaj dwa łóżka szpitalne oraz półki wypełniona lekami czy igłami. Najprostsze czynności wykonywane przez personel medyczny lub pielęgniarki przeprowadzane są właśnie w salce zabiegowej.

Ostatnio zmieniony przez Mistrz Gry dnia Sro Paź 05, 2016 10:42 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

konta specjalne
PisanieTemat: Re: Sala zabiegowa   Nie Wrz 11, 2016 12:03 am

Na czas zbiórki:

Do sali wyprzedażowej można wejść dopiero po przejściu przez główną salę. Z tego miejsca usunięto wszelkiego rodzaju szafki, sprzęt medyczny oraz łóżka, zastępując je ściennymi plakatami z odpowiednimi oznaczeniami i ogromnymi hasłami WYPRZEDAŻ. Ustawiono tu dwa ogromne stoły: na pierwszym rozłożono wszelakiego rodzaju książki, w większości używane - maniacy literatury mogą odnaleźć oczywiście tytułu niezabronione przez władze, odnajdując nieco science-fiction, romansów, powieści przygodowych, a nawet poradniki czy zatwierdzone podręczniki. Tuż obok z kolei, specjalnie dla fanów kulinariów, przygotowano przeróżnego rodzaju ciasta i ciasteczka upieczone przez darczyńców. Nie są to może szczególnie wymagające wypieki, ale na pewno smaczne oraz bezpieczne. Wszystko to sprzedawane jest po okazyjnych cenach - tak, aby każdy miał szansę wybrać coś dla siebie, nawet pomimo portfelów o niewielkich rozmiarach.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

konta specjalne
PisanieTemat: Re: Sala zabiegowa   Czw Wrz 22, 2016 8:39 pm

Zmieniona nie do poznania sala zabiegowa była dziś miejscem nie tylko wyprzedaży. To właśnie tutaj rozpoczynała się loteria, ogłoszona przed chwilą przez Anais. Jedna z kobiet, które pomagały przy organizacji zbiórki, trzymała w rękach szklane, okrągłe naczynie, niepokojąco przypominające opróżnione akwarium. Nie przejmowała się jednak skojarzeniami i z uśmiechem zapraszała do pomieszczenia uczestników wydarzenia, witając ich w środku uśmiechem i informując o przebiegu loterii.
- Już za jedyne siedem franków można zakupić jeden los, który uprawnia państwa do zapisania swojego imienia i nazwiska na jednej z tych karteczek - wskazała na stolik obok siebie, gdzie leżały niezbędne do przeprowadzenia loterii przyrządy - Wylosowana osoba otrzyma jedną z przewidzianych nagród. A nie są to fanty byle jakie, trzeba przyznać - oczom uczestników zbiórki mogły ukazać się między innymi butelka alkoholu, paczka cygar, a także aparat fotograficzny. Mogli jednak podejrzewać, że nie są to jedyne przedmioty, biorące udział w loterii - Zapraszam, zapraszam serdecznie! Cały dochód z loterii zostanie przekazany ofiarom niedawnej tragedii - poważnym głosem przypomniała, po co tak naprawdę wszyscy zebrali się dziś w szpitalu - Na pierwszy ogień pójdą... toskańskie cygara! Wyraziste w smaku, jak zachwala producent, idealne dla panów lub jako prezent dla narzeczonego czy ojca, tak więc zachęcamy również panie do udziału w loterii!
Czy uśmiechnięta buzia i wesoły głos był w stanie przyciągnąć jak największą liczbę osób? To miało okazać się już wkrótce.

Technicznie.
Każdy, kto napisze w poście, że kupił los, jest uprawniony do rzucenia kostką k100. Można kupić maksymalnie trzy losy w jednej turze (czyli trzy rzuty kostką), a tura trwa 24 godziny od pierwszego rzutu kostką. Ta postać, która wyrzuci najwyższą liczbę oczek, zgarnia przedmiot, jednak do zakończenia tury przez MG nie możecie jeszcze cieszyć się z wygranej. W tym samym poście Mistrza Gry, w którym ogłaszamy zwycięzcę, ogłaszamy następny przedmiot i rozpoczynamy kolejną turę.
W przypadku remisu, czyli np. dwie postacie wyrzucą 100, Mistrz Gry przydziela jednej z nich parzyste, a drugiej nieparzyste cufry i sam jeszcze raz rzuca kostką. Wygrywa ta osoba, do której przypisana była odpowiednia cyfra.
Zdobyte przedmioty trafią oczywiście do Waszych ekwipunków.
Zapraszamy do zabawy!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

konta specjalne
PisanieTemat: Re: Sala zabiegowa   Wto Wrz 27, 2016 1:52 pm

Pierwsze losy zostały zakupione i wrzucone do naczynia, z którego po chwili wyłoniono nazwisko pierwszego zwycięzcy. Cygara wygrała panna Fraiser, która publicznie ogłosiła, że podaruje je swojemu narzeczonemu, gdy ten wrócić dziś do domu. Tu i ówdzie rozległy się brawa, a sala powoli zapełniała się coraz bardziej.
- Następną nagrodą będzie ten oto aparat - kobieta prowadząca loterię wskazała na jeden ze stołów, na którym leżał przygotowany wcześniej Zeiss Contax II - Nadchodzi wiosna, na pewno wielu z państwa będzie chciało ten piękny dla Paryża okres uwiecznić - zachęcała, zbierając do naczynia kolejne nazwiska chętnych.

Okazja na cygara przepadła, w tej turze możecie zdobyć aparat. Reguły z pierwszego postu pozostają niezmienne.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

cywile
PisanieTemat: Re: Sala zabiegowa   Wto Wrz 27, 2016 5:20 pm

sala przyjęć

Miałam wielką nadzieję, że w tłumie, który właśnie próbowałam sforsować, nie wypatrzę już żadnej znajomej twarzy. Irytowało mnie to, jak wiele czasu straciłam na bezsensownej rozmowie, więc teraz z o wiele mniejszym entuzjazmem grałam rolę uczynnej, w pełni oddanej swej misji organizatorki. Uśmiech z wysiłkiem pojawiał się i znikał z moich ust, kiedy od czasu do czasu ktoś wrzucał do trzymanej przeze mnie puszki garść drobnych. Mijałam tych wszystkich prawdziwych i mniej prawdziwych darczyńców, marząc o tym, by znaleźć jakieś spokojniejsze miejsce, gdzie bez trudu mogłabym podsłuchać czyjąś rozmowę. Jeszcze łudziłam się, że zostały we mnie resztki determinacji.
Mój wybór padł na salę, w której odbywała się właśnie loteria. Nie było tu co prawda najciszej - paryżanie nie mogliby ostatecznie przepuścić okazji, by coś zdobyć - ale sytuacja i tak prezentowała się znacznie lepiej. Wślizgnęłam się do środka akurat w momencie, gdy zapowiedziano losowanie następnej nagrody. Słowo aparat zabrzmiało na tyle kusząco, że lawirując pomiędzy grupkami ludzi, po krótkim wahaniu skręciłam w stronę stolika, gdzie zgromadziła się już kolejka gości kupujących losy. Teoretycznie mogłabym sobie zarzucić, że wydaję ostatnie pieniądze w idiotyczny sposób - i tak nie wierzyłam w szczęście przy jakimkolwiek losowaniu - jednak aparat zdecydowanie mógłby ułatwić mi pracę.
Po szybkim przeglądzie zawartości portfela wygrzebałam z niego garść monet, licząc na to, że moja matematyka trzymała jeszcze swój opłakany poziom i że faktycznie byłam w posiadaniu siedmiu franków.
Kupiłam los, po czym stanęłam gdzieś z boku, oczekując werdyktu, a jednocześni wsłuchując się w prowadzone wokół rozmowy.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

konta specjalne
PisanieTemat: Re: Sala zabiegowa   Wto Wrz 27, 2016 5:20 pm

The member 'Blanche Flaubert' has done the following action : rzut kością

'Kość K100' : 64
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

konta specjalne
PisanieTemat: Re: Sala zabiegowa   Czw Wrz 29, 2016 7:58 am

Niestety, poza podekscytowanymi opiniami na temat aparatu, Blanche nie usłyszała właściwie niczego ciekawego, lecz jej cierpliwość została wkrótce nagrodzona - to właśnie jej nazwisko wylosowano z naczynia!
- Blanche Flaubert! - oznajmiła donośnym głosem pomocnica - Droga Blanche, aparat jest Twój, a państwa zapewniam, że nie ma to absolutnie nic wspólnego z faktem, że panna Flaubert jest jedną z naszych organizatorek, sami państwo widzieli, jak płaciła za los. Proszę, moja droga, niech ci służy - wręczyła dziewczynie wygrany przedmiot i niemalże natychmiast powróciła do trybu loterii, prezentując kolejny - Naszym następnym fantem jest Luxardo Maraschino, wspaniały likier na bazie przepisu z 1821 roku! Każdego chętnego na ten czereśniowy posmak zapraszam do kupowania losów!

Reguły z pierwszego postu pozostają niezmienne.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

cywile
PisanieTemat: Re: Sala zabiegowa   Sob Paź 01, 2016 7:59 pm

Lucille trafiła na loterię dość późno, jako że kilka znanych jej osób zdążyło ją zauważyć i zatrzymać na rozmowę. Co prawda nie miała na nie ochoty, jednak kultura nakazywała ładnie się uśmiechać i wymienić uprzejmości. Juliette pozostawiła niesmak, który trudno było odrzucić. Miała żywą nadzieję, że przekraczając próg dawnej sali zabiegowej uda się ominąć wszelkie nie cierpiące zwłoki osoby.  Trafiła na losowanie likieru, toteż od razu podeszła do miło wyglądającej prowadzącej, dla której wygrzebała z portfela kwotę, dzięki której mogła zakupić dwa losy. Miała ochotę kupić jeden więcej, jednak postanowiła poczekać na coś ciekawszego, szczególnie, że nie miała przy sobie na tyle pieniędzy, by przy każdym losowaniu wykupywać nieprzyzwoite ilości losów. Większość wrzuciła Blanche, resztę wrzucała po drodze.

/Przepraszam za jakość posta, ale naprawdę nie mam siły.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

konta specjalne
PisanieTemat: Re: Sala zabiegowa   Sob Paź 01, 2016 7:59 pm

The member 'Lucille Artois' has done the following action : rzut kością

'Kość K100' : 37, 92
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

konta specjalne
PisanieTemat: Re: Sala zabiegowa   Nie Paź 02, 2016 3:44 pm

- A szczęśliwą posiadaczką Luxardo Maraschino zostaje Lucille Artois - wybrzmiał głos pomocniczki, a razem z nim brawa pochodzące z publiczności. - Proszę bardzo, specjalnie dla Ciebie - powiedziała, podając jej butelkę z alkoholem. - Ostatni przedmiot do wygrania to dwa bilety na premierę "Der große König"*, dzieła wielkich Veita Harlana, Gerharda Menzela i Hansa Rehberga. Genialna produkcja, z świetną obsadą, która pojawi się na wydarzeniu. Zapewniamy, że zabawa będzie przednia!

Reguły z pierwszego postu pozostają bez zmian.

*Premiera jest wydarzeniem fabularnym, które odbędzie się niebawem.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

cywile
PisanieTemat: Re: Sala zabiegowa   Nie Paź 02, 2016 4:29 pm

Już zaczynałam żałować, że z taką beztroską rozstałam się z siedmioma frankami, mocno uszczuplając przy tym zawartość swojego portfela. Nie należałam do osób rozrzutnych, a przeznaczanie pieniędzy na jakiekolwiek luksusy zawsze wydawało mi się po prostu śmieszne. Odkąd pamiętam, życie zmuszało mnie do kalkulowania, co zrobić, by przeżyć następny dzień, więc wszelkie wyższe potrzeby materialne, które trapiły paryżan, były dla mnie wręcz abstrakcyjne. Kiedy okupacja rzuciła ich na głęboką wodę, niemal z satysfakcją obserwowałam, jak próbują w niej pływać. Miałam świadomość, że w przeciwieństwie do nich bardzo łatwo mogłam dostać to, czego chciałam.
Wystarczyło tylko obserwować i słuchać, co tym razem nie przynosiło jednak większych efektów. Narastały we mnie coraz większe wątpliwości, czy przyjście tutaj miało jakikolwiek sens. Może byłam w błędzie, myśląc, że ludzie pozwolą sobie na nieco większą swobodę? W szumie rozmów nie mogłam wyłapać niczego ciekawego, więc mój nastrój pogarszał się z minuty na minutę. Z nieludzkim wysiłkiem utrzymywałam na wargach uśmiech.
Nie kryłam zdziwienia, kiedy to właśnie moje imię i nazwisko wylosowano spośród kilkunastu czy kilkudziesięciu karteczek wypełniających szklane naczynie. Uniosłam nieznacznie brwi, koncentrując spojrzenie na aparacie, który niosła ku mnie jedna z kobiet organizujących loterię. Odebrałam sprzęt, rzucając pod nosem coś na kształt merci, i natychmiast zajęłam się oglądaniem wygranego aparatu.
Czyżby szala losu jakimś cudem przechyliła się na moją stronę? Brzmiało to prawie jak żart.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

konta specjalne
PisanieTemat: Re: Sala zabiegowa   Sro Paź 05, 2016 10:33 pm

- I tak oto szczęśliwym nabywcą dwóch biletów zostaje Sylvain Blanchard, gratulujemy wygranej! - obwieściła radośnie pomocniczka, zaraz potem podając wygranemu kopertę z umieszczoną w środku nagrodą. - Niestety na ten moment to już koniec loterii, zapraszamy państwa do dalszego udziału w zbiórce i dziękujemy za zaangażowanie! - zakończyła, w końcu pozwalając widowni na ponowne skupienie swojej uwagi wokół tematu kamienicy i pomocy potrzebującym. Pieniądze zostały zabrane i przekazane organizatorom.

Reszta zbiórki minęła bez większych rewelacji - w sali zabiegowej odbyła się wyprzedaż, która zakończyła się wyprzedaniem większości przygotowanych rzeczy. Nabywcy mieli szansę skosztować domowych ciast oraz zabrać ze sobą wybrane książki. Obyło się nawet bez większych zgrzytów czy kłótni pomiędzy darczyńcami. Może to powaga sytuacji, a może nastrój, który w końcu udzielił się chociaż części uczestników, sprawiły, że wszyscy dotrwali do końca w jednym kawałku, czasem tylko przerzucając znudzone spojrzenia pomiędzy towarzyszącymi im mieszkańcami Paryża? Organizatorzy narzekać jednak nie mieli na co - zebrano nie tylko ogromną kwotę, która wkrótce została przeznaczona komitetowi zajmującym się sprawami nieszczęśliwych lokatorów, ale również ilość zebranych ubrań czy rzeczy osobistych znacznie przerosła ich oczekiwania. Z czystym sumieniem mogli uważać zbiórkę za udaną.

Ze względu na brak zainteresowania wydarzeniem, zostaje ono zakończone. Przykro nam napisać, że było ono dalekie od ideału, ale chyba wszyscy zgodzą się, że nie ma sensu ciągnąć go na siłę. Niestety musimy przez to też odpowiednio Was podsumować:

Blanche, za jedną z większych aktywności, a przynajmniej za odpisywanie terminowe, otrzymujesz 20 gwarantowanych punktów i 5 dodatkowych.
Lucille, a jedną z większych aktywności, a przynajmniej za odpisywanie terminowe, otrzymujesz 20 gwarantowanych punktów i 5 dodatkowych.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

Sponsored content
PisanieTemat: Re: Sala zabiegowa   

Powrót do góry Go down

Sala zabiegowa
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1