IndeksIndeks  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Comoedia #2


Share | 
 

 Comoedia #2

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


avatar
konta specjalne
PisanieTemat: Comoedia #2   Sob Gru 10, 2016 11:38 pm

Comoedia #2


Nadzieja dla Parku Zoologicznego

Nasi zaufani korespondenci podzielili się z nami niezwykle ciekawą wiadomością, która powinna zainteresować każdego, kto pamięta jeszcze Park Zoologiczny w dzielnicy Reuilly, otwarty w 1934 roku, a w ostatnich latach znacznie podupadły.
Według pogłosek, w których jest jednak ziarnko prawdy, istnieją plany przywrócenia parku do dawnej świetności. Wiosna zawitała już do Paryża, a więc jest to idealny czas, aby wraz z nią pojawiły się zmiany - jedną z nich miałaby być właśnie renowacja parku, wzbogacenie go o nowe gatunki zwierząt oraz istotne zmiany w zarządzie.
Niewykluczone, że już wkrótce pojawią się oficjalne informacje na ten temat, ale już teraz oczekujemy ich z niecierpliwością!
Na zdjęciu Park Zoologiczny w 1934 roku:


Lucrezia Pennello - nowa dyktatorka mody?

Moda powinna być dla wszystkich! - oświadcza signora Lucrezia Pennello, elegancka dama i właścicielka świetnie prosperującego domu mody w dzielnicy Popincourt. Swoją nazwę wziął on właśnie od jej imienia.
Signora to dama przybyła z Włoch, która już od połowy lat 30. pragnie tchnąć w paryski styl więcej szyku na wzór słonecznej Italii. Jej dom mody cieszy się olbrzymią popularnością, a sama Lucrezia z precyzją godną największej kreatorki przemyca w swoich projektach wyraz niebanalnego gustu i krawieckiej perfekcji.
Signora Pennello jest świadomą obserwatorką paryskiego życia oraz osobą o wielkich sercu, czułym na ludzkie potrzeby. Czas postawić sprawy jasno - mówi Lucrezia, zapytana o swoje refleksje po ostatnich wydarzeniach w Paryżu. - Paryż potrzebuje świeżości, nowego kierunku i zmian, a takim zmianom powinna towarzyszyć moda. Dlatego też intensywnie pracujemy nad najnowszą kolekcją, która zostanie zaprezentowana podczas najbliższej rewii, największej w dziejach tego domu. Zapraszam na nią wszystkich, niezależnie od zasobności portfela. Mogę zagwarantować, że każdy znajdzie coś dla siebie.
Słowa signory bez wątpienia podnoszą nas na duchu i w jej imieniu gorąco polecamy śledzić najbliższe informacje, ponieważ data pokazu lada moment powinna zostać ogłoszona! Już teraz dzięki życzliwości właścicielki domu mody 'Lucrezia' prezentujemy część projektów, nad którymi pracuje zespół signory.


Między Bogiem a sztuką

Nasza dziennikarka, madame Vivienne Bouchard, miała w ostatnim czasie niezwykłą przyjemność porozmawiać z siostrą Lucette ze zgromadzenia przy Sacré-Cœur na temat sztuki jako odpowiedzi na zagrożenia współczesnego świata w oczach Kościoła. Po fascynującej konwersacji, która niezwykle zajęła obydwie panie, z pewnością można stwierdzić, że sztuka dotyka każdego, bez względu na świeckość czy duchowość.
Myślę, że we wszystkich mieszkańcach Paryża siedzi zamiłowanie do sztuki, nawet w siostrze zakonnej - mówi siostra Lucette. Na jej twarzy maluje się podekscytowanie i, według Vivienne, jasno widać, że sztuka propagowana przez władze Paryża jest jej bliska. - Nieczęsto mam okazję odwiedzać wystawy, skoro pojawili się również francuscy twórcy, trzeba było skorzystać.
Do słów siostry Lucette dołącza się pewien ksiądz, z którym Vivienne również miała przyjemność porozmawiać. Paryż potrafi zainteresować swoim pięknem i dumnie rozwijającą się kulturą każdego laika, nawet takiego jak ja - stwierdza, po czym nieco poważnieje. Vivienne pyta go także o ukazywaną w sztucę kwestię bolszewizmu, tak istotną w ostatnim czasie. - Niekażdy ma świadomość, jakim zagrożeniem jest bolszewizm. Kościół dobrze o tym wie, a Niemcy, które walczą z bolszewikami, są jego prawdziwym sojusznikiem. Francuzi powinni brać z Niemiec przykład.
Miejmy zatem nadzieję, że te słowa się spełnią, a sztuka nadal będzie pełniła arcyważną rolę w tworzeniu nie tylko świadomości narodowej, ale i ogólnoświatowej.


Tym razem również mamy dla Was zadanie, za które możecie otrzymać aż 20 PR. Jest ono bardzo proste i polega na napisaniu krótkiego artykułu (do 250 słów) dotyczącego paryskiej sztuki. Pozostawiamy Wam wolną rękę, ale podpowiadamy, że może on dotyczyć działalności własnej Waszej postaci, może zachwalać (lub wręcz przeciwnie) kondycję francuskiej sztuki, ale równie dobrze możecie zaprosić w nim czytelników na swój wernisaż. :> Opcji jest wiele, a w razie wątpliwości nie wahajcie się do nas pisać!
W zadaniu udział może wziąć każda postać, w tym multikonta, która do końca dnia siódmego stycznia pojawi się na poczcie i tym samym nadeśle tekst. Post nie musi być długi, a w lokacji jak najbardziej możecie nawiązywać interakcje jeśli ustalicie, że postacie pojawiły się tam o tej samej porze (nie narzucamy konkretnego dnia fabularnego). Artykuł prosimy przesyłać na konto Francji, w tytule wpisując Artykuł o sztuce, a w treści umieszczając Wasz tekst oraz link do postu na poczcie.


Termin nadsyłania artykułów przedłużony do końca stycznia! (x)

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Comoedia #2
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Sous le ciel de Paris :: Krok Drugi :: Media-
Skocz do: