IndeksIndeks  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Je suis partout #2


Share | 
 

 Je suis partout #2

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


avatar
konta specjalne
PisanieTemat: Je suis partout #2   Sob Gru 10, 2016 11:41 pm

Je suis partout #2

Wykładowca rasowego prawa

W nawiązaniu do poprzedniego artykułu pt. "Żydowski terror", pojawił anonimowy list wyjaśniający tajemniczy wybuch instalacji grzewczej w kamienicy w Enclos St. Laurent.

Szanowna redakcjo!
W obliczu ostatnich wydarzeń mających miejsce w naszym ukochanym Paryżu, ciężko pozostawać obojętnym na krzywdy oraz niesprawiedliwości wciąż i wciąż dotykające resztki uczciwych, pracowitych mieszkańców. Nie mogę patrzeć, jak winą za występki przeciw prawu obarcza się biednych, szarych przechodniów, podczas gdy najwięksi oszuści bezkarnie spacerują po ulicach, żyją pośród nas niewzruszenie szczęśliwi, czerpiąc z wolności, na którą zdecydowanie sobie nie zasłużyli. Bezczelne, żydowskie szczury, tchórze, których marny żywot przyprawia nas, rodowitych Francuzów, o dodatkowy ciężar, po raz kolejny spróbowały swoich sił, tym razem wsparte przez kogoś, kogo do tej pory zwykłam nazywać bratem. Henri De La F., dotychczasowy autorytet, mentor okazał się służalczym, prożydowskim karaluchem, zdrajcą narodowym gotowym zaprzedać dusze diabłu. Fakt, że jego fizjognomia nigdy specjalnie nie wpisywała się w kanony aryjskiego piękna, brałam za zwykły przypadek, lecz teraz już wiem, że był to efekt głęboko skrywanych żydowskich korzeni, które w naturalny sposób powiązały go ze sprawcami wybuchu kamienicy. Ludzie jego pokroju przynoszą naszemu narodowi wstyd oraz hańbę, a świadomość ich okropnych czynów powinni mieć wszyscy obywatele Paryża gotowi przeciwstawić się niesprawiedliwości oraz bezpodstawnym oskarżeniom wobec Francuzów gotowych stanąć u boku Niemców.Paryscy bohaterowie

Marzec, jak wszyscy doskonale pamiętają, obfitował w wyjątkowe wydarzenia, które dogłębnie wstrząsnęły Paryżem oraz jego mieszkańcami. Władza miała ręce pełne roboty, usiłując zażegnać nie tylko problem zawalonej dzielnicy, ale również Ruchu Oporu, który staje się coraz zuchwalszy.
Czy jednak pośród całego tego zamieszania, miasto miało okazję poznać sylwetki swoich wybawców?

Fabien Eberhart, Obersturmbannführer oraz jeden z dowódców tutejszego SS, udowodnił, że prawdziwy żołnierz potrafi zachować czujność nawet po godzinach pracy. Podczas gdy premiera "Der große König" trwała w najlepsze, nikt z zaproszonych gości nawet nie chciał podejrzewać, że za załomem drzwi prowadzących do pokoju dla personelu, rozgrywała się właśnie walka o ostatnie minuty ich życia. Eberhart pozostawał jednak opanowany do samego końca i jednym, precyzyjnym strzałem nie tylko udaremnił próbę wysadzenia Gaumont Palace, ale również pochwycił dwójkę niedoszłych zamachowców. Coraz głośniej mówi się też o wszczęciu śledztwa odnośnie wydarzeń podczas wystawy "Bolszewizm przeciwko Europie, nad którym ma przejąć pieczę.
Skoro o tym mowa, fakt, iż hala 'Wagram' nie runęła całkowicie pamiętnego 16 marca, zawdzięczamy tylko i wyłącznie ścisłej współpracy dwóch doskonale przeszkolonych członków Luftwaffe - Tobiasa von Hatzfeldta oraz Otto Langbeina. Major oraz Hauptmann w momencie wybuchu głównej ekspozycji ruszyli w pościg za dwójką sprawców, narażając własne życie dla bezpieczeństwa francuskich obywateli. Herr Langbeinowi, który ucierpiał z tego powodu, życzymy więc szybkiego powrotu do pełni zdrowia, a obydwu panom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.
Ostatnią, lecz wcale nie mniej ważną personę, stanowi Friedrich Nerlinger, Obersturmbannführer, świeżo awansowany zastępca Tobiasa Wolfmeyera, który w marcu miał ręce pełne roboty. Nie tylko zatrzymał próbę ataku Ruchu Oporu na patrol, ale również udaremnił spisek, jaki szykowało ugrupowanie wobec niemieckiej władzy. Jego poświęcenie dla dobra współpracy francusko-niemieckiej oraz oddanie wobec III Rzeszy pozostaje godne naśladowania.


Krzyżówka


1. Lokacja nieopodal Wieży Eiffela, gdzie odbywają się ćwiczenia Wehrmachtu. (polska nazwa)
2. Miejsce, w którym odbyła się wystawa "Bolszewizm przeciwko Europie" to Hala...
3. Imię dyrektora Konserwatorium Paryskiego.
4. Nazwa popularnego toru wyścigów konnych, znajdującego się w szóstej dzielnicy.
5. Imię niemieckiego reżysera filmu "Der große König".
6. Nazwa dzielnicy, w której znajduje się popularna restauracja Maxims.
7. Otwarty w 1869 roku słynny kabaret z prawego brzegu to...
8. Imię ambasadora III Rzeszy we Francji.
9. ... Palace, kino, w którym odbyła się premiera "Der große König".
10. Miejscowość pod Paryżem, słynąca ze znajdującego się w niej kompleksu pałacowego.
11. Czasopismo założone w 1940 roku, przez pisarza stojącego na czele Groupe Collaboration.
12. Nazwa dziewiątej dzielnicy Paryża, w której znajduje się między innymi Casino de Paris.
13. Rzeka, która obok Sekwany została spersonifikowana jako nimfa na moście Aleksandra III.

W krzyżówce udział może wziąć każda postać, w tym multikonta, która do końca dnia siódmego stycznia pojawi się na poczcie i tym samym nadeśle rozwiązanie. Post nie musi być długi, a w lokacji jak najbardziej możecie nawiązywać interakcje jeśli ustalicie, że postacie pojawiły się tam o tej samej porze (nie narzucamy konkretnego dnia fabularnego). Rozwiązania realne prosimy przesyłać na konto Francji, w tytule wpisując "Krzyżówka", a w treści zostawiając rozwiązanie (nie musicie wypełniać całej, wystarczy hasło) oraz link do postu na poczcie.

Każdy post na poczcie zostanie nagrodzony 10PR, a także otrzyma swój numer. Ósmego stycznia Mistrz Gry wylosuje w temacie jedną postać, która oprócz punktów otrzyma dodatkową nagrodę rzeczową.
Zapraszamy do udziału w zabawie!

P.S Odpowiedzi na każde pytanie znajdziecie na forum, korzystanie z zewnętrznych źródeł nie jest koniecznie do rozwiązania krzyżówki.  


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Je suis partout #2
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Sous le ciel de Paris :: Krok Drugi :: Media-
Skocz do: