IndeksIndeks  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Je suis partout #4


Share | 
 

 Je suis partout #4

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


avatar
konta specjalne
PisanieTemat: Je suis partout #4   Nie Cze 04, 2017 1:22 pm

Je suis partout #4

Życzenia znad Sekwany

20 kwietnia paryskie uliczki przyozdobiły nie tylko niemieckie flagi, ale również wypełniły dźwięki defilady ku czci świętującego swój jubileusz Adolfa Hitlera. Pochód, pośród akompaniamentu uderzeń wojskowych butów oraz żywo przygrywającej orkiestry, przemierzył odległość dzielącą Łuk Triumfalny oraz Pole Marsowe, po drodze zgarniając tłumy mieszkańców pragnących uczestniczyć w obchodach święta. Radosne oklaski oraz życzenia płynęły ze wszech stron, podczas gdy rzesze ludzi śledziły przebieg wydarzenia zarówno z ulic, jak i balkonów własnych kamienic, pragnąc choć na moment włączyć się w świętowanie urodzin Führera. Po marszu defilada stanęła pod wieżą Eiffela, gdzie też umieszczono scenę, z której życzenia dla wodza przesyłali między innymi Heinz Schmidtke oraz Otto Abetz. Zaraz potem wykonano ulubiony utwór Adolfa Hitlera autorstwa Wagnera, po czym wystrzelono honorową salwę i odsłonięto ogromny portret Führera umieszczony w tym dniu na wieży. Gdy oficjalna część wydarzenia dobiegła końca, mieszkańcy Paryża mieli szansę wypełnić urodzinowe kartki przygotowane specjalnie na tę okazję, które potem miały zostać dostarczone do Berlina.
Wszystkim zaangażowanym w organizację oraz samym gościom, ambasada niemiecka serdecznie dziękuje za wkład włożony w przygotowania. Uroczystości przebiegły bez jakichkolwiek komplikacji, a sam jubilat jeszcze tego samego dnia złożył podziękowania za obchody dla paryżan na ręce Otto Abetza, obiecując, że będzie pamiętał o ich lojalności, gdy nadejdzie odpowiednia pora.Opaski z gwiazdą Dawida

Wraz z dniem 1 maja 1942 w życie weszło rozporządzenie o znakowaniu ludności żydowskiej:

"Wszyscy Żydzi i Żydówki przebywający na terenie okupowanej Francji, którzy przekroczyli 10. rok życia są obowiązani od 1 maja 1942 roku nosić na prawym rękawie ubrania i płaszczy białe opaski o minimalnej szerokości 10 cm zaopatrzone w gwiazdę Syjonu. W opaski te zaopatrzą się Żydzi i Żydówki sami."

Wraz z rozporządzeniem do wiadomości podaje się, że oznakowaniu powinny podlegać również żydowskie sklepy, lokale oraz firmy. Podkreślono, że szyldy i witryny powinny mieć wyeksponowaną, widoczną z ulicy gwiazdę Dawida. Dodatkowo na drzwiach, w widocznym miejscu, właściciele powinni umieścić niebieską magen Dawid na białym tle.
Konsekwencją niedostosowania się do nowo wprowadzonego rozporządzenia są wysokie grzywny lub - w wyjątkowych sytuacjach - kara aresztu od 1 do 3 miesięcy. Z uwagi na ten fakt ten, wszyscy zobowiązani do noszeni opasek będą dokładnie sprawdzani, a pozostali mieszkańcy Paryża proszeni są o zachowanie szczególnej uwagi i informowanie odpowiednich organów o ewentualnych uchybieniach ze strony ludności Żydowskiej. Obywatele, którzy uchylą się od tego obowiązku, również poddani zostaną odpowiednim represjom.
Warto wspomnieć, że obecnie opaski są już powszechne w krajach takich jak Rzesza Niemiecka, Węgry, Rumunia czy Polska, a tamtejsza władza jest wyjątkowo zadowolona z ich skuteczności.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


avatar
konta specjalne
PisanieTemat: Re: Je suis partout #4   Nie Cze 04, 2017 1:22 pmKrzyżówka


1. Miejsce, w którym odbyła się tegoroczna Noc Piwa (Biernacht).
2. Nazwa jedenastej dzielnicy Paryża.
3. Kawiarnia w 9. dzielnicy, będąca częścią InterContinental Paris Le Grand Hotel.
4. Nazwisko słynnej signory Lucrezii, właścicielki domu mody.
5. Miejscowość, z której pochodzi Tobias Wolfmeyer.
6. Imię redaktora naczelnego Je suis partout.
7. Konkurencja One-Two-Two z Lewego Brzegu.
8. Słynna stadnina koni, znajdująca się na lewobrzeżu.
9. Las, w którym odbył się kwietniowy trening strzelecki i wytrzymałościowy żołnierzy niemieckich.
10. Imię jubilata z 20 kwietnia.
11. Nazwa Trzeciej Dywizji Pancernej SS.
12. Prawobrzeżna dzielnica, w której znajduje się Zoo.
13. Hotel, w którym mieści się siedziba Luftwaffe.
14. Nazwisko majora piechoty, dowódcy Departamentu Propagandy.
15. Muzeum, które otwarte jest tylko trzy razy w tygodniu.
16. Nazwa silnego leku przeciwbólowego.
17. Imię dyrektora Instytutu Niemieckiego.

W krzyżówce udział może wziąć każda postać, w tym multikonta, która do 8 lipca pojawi się na poczcie i tym samym nadeśle rozwiązanie. Post nie musi być długi, a w lokacji jak najbardziej możecie nawiązywać interakcje jeśli ustalicie, że postacie pojawiły się tam o tej samej porze (nie narzucamy konkretnego dnia fabularnego). Rozwiązania realne prosimy przesyłać na konto Francji, w tytule wpisując "Krzyżówka", a w treści zostawiając rozwiązanie (nie musicie wypełniać całej, wystarczy hasło) oraz link do postu na poczcie.

Każdy post na poczcie zostanie nagrodzony 10PR, a także otrzyma swój numer. 9 lipca Mistrz Gry wylosuje w temacie jedną postać, która oprócz punktów otrzyma dodatkową nagrodę rzeczową.
Zapraszamy do udziału w zabawie!

P.S Odpowiedzi na każde pytanie znajdziecie na forum, korzystanie z zewnętrznych źródeł nie jest koniecznie do rozwiązania krzyżówki.  


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Je suis partout #4
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Sous le ciel de Paris :: Krok Drugi :: Media-
Skocz do: