IndeksIndeks  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Ankieta dotycząca zmian w grupie okupantów


Share | 
 

 Ankieta dotycząca zmian w grupie okupantów

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 

Czy jesteś za wprowadzeniem ograniczenia, czy przeciw?
za
100%
 100% [ 9 ]
przeciw
0%
 0% [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 9
 

AutorWiadomość


avatar
konta specjalne
PisanieTemat: Ankieta dotycząca zmian w grupie okupantów   Pon Lip 31, 2017 10:08 pm


Ankieta #5

Drodzy użytkownicy! W związku ze zbliżającymi się urodzinami Francji planujemy na forum sporo zmian, które – jak mamy nadzieję – usprawnią rozgrywkę i rozwiążą kilka problematycznych kwestii, jakie pojawiły się na Francji w ciągu tego roku. Jedna z nich dotyczy postaci znajdujących się w grupie okupantów i jest ona na tyle istotna, że zanim podejmiemy ostateczną decyzję, chciałybyśmy prosić Was o głos w tej sprawie.

Na chwilę obecną w grupie okupantów dozwolone jest tworzenie postaci w różny sposób zaangażowanych w konflikt wojenny – mogą one należeć do sił Wehrmachtu (Heer, Luftwaffe, Kriegsmarine), Abwehry, Waffen-SS oraz różnych urzędów SS (tym do RSHA, w którego skład wchodzi między innymi Gestapo, Kripo i SD). Daje to więc dużą różnorodność w tworzeniu postaci, ale stwarza też pewien znaczący problem. Im bardziej podzielni są okupanci, tym trudniejsze jest zapewnienie im równych możliwości fabularnego rozwoju i przygotowanie dla nich odpowiednich misji, w których wszyscy oni mogliby wziąć udział – a udział ten byłby uzasadniony (trudno przecież wyobrazić sobie okupanta z Kriegsmarine, który nagle zostaje wysłany, by szpiegować Ruch Oporu). Biorąc też pod uwagę to, jak nieliczna jest grupa okupantów na forum, kwestia ta staje się bardziej kłopotliwa, dlatego zastanawiamy się nad pewnym rozwiązaniem, które być może zaradziłoby problemowi.

Opiera się ono na wprowadzeniu ograniczenia podczas tworzenia postaci okupanta zaangażowanego w konflikt – od tej pory mogliby to być tylko okupanci należący do Abwehry bądź SS, ale w przypadku SS mógłby to być jedynie urząd RSHA, w tym tylko Gestapo i SD. Ograniczenie nie obejmowałoby jednak postaci okupantów, które aktualnie nie mają jeszcze skończonych kart, a także obecnych poszukiwań lub tych przyszłych, zamieszczonych przez postacie już istniejące na forum. Niemożliwe byłoby również tworzenie okupantów będących delegatami zagranicznymi.
Mamy świadomość, że obecnie na Francji są postacie, które nie wpasowują się w to ograniczenie. Mogłyby one poprosić o fabularne przeniesienie, ale nie byłoby to obowiązkowe; o nich – z racji pewnego poszkodowania - Mistrz Gry pamiętałby w szczególności. Wciąż możliwe byłoby także tworzenie okupantów będących na przykład artystami.

Tak jak wspomniałyśmy, takie rozwiązanie miałoby na celu lepsze zgranie okupantów i niedopuszczenie do sytuacji, w której w jednej grupie powstaje w rzeczywistości kilka grup. Z drugiej strony w znaczący sposób ograniczyłoby to możliwości kreacji postaci, co dla potencjalnych użytkowników mogłoby stanowić utrudnienie.
Prosimy więc o to, żebyście zagłosowali w ankiecie, wybierając opcję za, jeżeli popieracie wprowadzenie takiego ograniczenia, lub przeciw, jednak w tym przypadku szczególnie prosimy o uzasadnienie w tym temacie albo Waszą własną propozycję rozwiązania. Nie bójcie się odezwać, bardzo liczymy na Wasz odzew i każdą opinię uważnie przeczytamy!

Ankieta potrwa do 15 sierpnia włącznie. Po tym terminie - w czasie prac na forum związanych z urodzinami – wprowadzimy ostateczne zmiany.


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


avatar
okupanci
PisanieTemat: Re: Ankieta dotycząca zmian w grupie okupantów   Pon Sie 07, 2017 9:43 pm

Moja drobna sugestia/uwaga/propozycja/niepotrzebne skreślić nie odnosi się tyle do samej idei ograniczenia rozstrzału, jaki obecnie mamy (bo jest to rzecz, która znacznie usprawni działanie okupantów), co raczej do delikatnego nagięcia kwestii zagranicznych dyplomatów. Temat najwyraźniej jest dość nośny, bo mamy delegacje zarówno z Norwegii, jak i Finlandii (gdzieś mignął mi kandydat na Belga), więc zamykanie możliwości stworzenia takiej postaci byłoby poniekąd strzałem w kolano - wiadomo, że lepiej byliby widziani rodowici Niemcy łamane przez Austriacy mnożone przez Prusaków, ale skoro tematyka zagranicznych formacji SS cieszy się taką popularnością, szkoda byłoby z niej rezygnować.
Proponuję więc następującą rzecz: nie zamykajmy całkowicie możliwości tworzenia takich postaci, ale ograniczmy je do:
a) narzuconej z góry liczby osób (jeden delegat z Finlandii, gdzie nazizm jako taki był raczej koniecznością a nie efektem nacjonalistycznych zainteresowań w zupełności wystarczy, więc możliwość stworzenia kolejnej postaci z tego regionu byłaby zablokowana (chyba, że Janne bardzo chce mieć kolegę)); załóżmy, że z Beneluksu mogłoby stworzyć się 2 delegatów i taka liczba, zupełnie jak w zapisach na misje, byłaby podana na liście zawodów;
b) wspomnianych formacji, tj. Abwehry (która choćby spośród Norwegów rekrutowała agentów do akcji sabotażowych), Gestapo i SD (tu mój pobieżny research nie natknął się na wzmianki nieniemieckich funkcjonariuszy, chociaż kojarzę, że w Danii takowi istnieli - bo choćby na duńskie HIPO musimy jeszcze trochę poczekać).

Nie jest to przełom w złożonej już propozycji, ale sądzę, że zostawiłby niewielką furtkę dla tych, którzy niekoniecznie widzą się w roli Niemca, a chcieliby wcielić się w rolę okupanta.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


avatar
cywile
PisanieTemat: Re: Ankieta dotycząca zmian w grupie okupantów   Wto Sie 08, 2017 5:52 pm

Dziękujemy za propozycję, przedyskutowałyśmy ją i możemy obiecać, że zostanie uwzględniona przy ograniczeniu. :fluffy:
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Sponsored content
PisanieTemat: Re: Ankieta dotycząca zmian w grupie okupantów   

Powrót do góry Go down
 
Ankieta dotycząca zmian w grupie okupantów
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Sous le ciel de Paris :: poza grą :: Archiwum-
Skocz do: