IndeksIndeks  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Rangi - zakup i aktualizacja

Share | 

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

konta specjalne
PisanieTemat: Rangi - zakup i aktualizacja   Sob Sie 19, 2017 11:31 am

Aktualizacje rang

W tym temacie możecie odbierać rangi zdobyte w trakcie pisania karty postaci, a także zakupić wyższe stopnie tych już posiadanych. Tutaj również należy zgłosić się w sprawie odbioru rang przez osoby, których karty postaci akceptowane zostały przed wprowadzonymi zmianami. Prosimy o wklejanie kodu z osobna dla każdej z odbieranych bądź kupowanych rang.
Należy pamiętać, iż cena pierwszego udoskonalenia posiadanej rangi, niezależnie od tego jaki stopień będziecie chcieli wykupić, wynosi 200 PR. Każdy następny stopień droższy będzie o 50 PR.
Przypominamy, że w jednym miesiącu fabularnym można starać się o najwyżej dwa wyższe stopnie, po jednym dla dwóch różnych rang, a na start przysługuje wybranie maksymalnie 6 rang.
Szersze informacje na temat rang znajdziecie tutaj.

Kod:
[b]Ranga:[/b] tu wpisz nazwę rangi;
[b]Stopień rangi[/b]: tu wpisz numer kupowanego stopnia;
[b]Cena[/b]: tu wpisz cenę kupowanego stopnia;
[b]Uzasadnienie[/b]: tu wpisz wyjaśnienie z cytatem z karty lub linki do rozgrywek/opowiadań oraz krótki opis postępu jaki dokonała Twoja postać

Informacja o tym, czy Twoje rangi i ich stopnie zostały zaakceptowane, pojawi się w edycji posta. Administracja zamieści w nim odpowiednie wskazówki, jeżeli Twoje rangi będą wymagały zmian.

Uwaga: Możesz również poprosić o wprowadzenie drobnych zmian w swojej karcie postaci, ale nie po to, by dodać nową umiejętność, ale by podkreślić stopień znajomości tej już posiadanej. O tworzenie Karty Postaci możecie prosić w Aktualizacjach.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

alianci
PisanieTemat: Re: Rangi - zakup i aktualizacja   Nie Sie 20, 2017 7:44 pm

Ranga: Mistrz walki wręcz
Stopień rangi: V
Cena: -
Uzasadnienie:
@Fiodor Chirjakow napisał:
mocne strony: umiejętność walki wręcz
i cały ustęp karty do ćwiczeń sambo (04.08.1930, Moskwa).
+

Ranga: Strzelec
Stopień rangi: IV
Uzasadnienie:
mocne strony: umiejętność posługiwania się bronią palną
i wzmianki o tym we fragmencie Leningrad.
+

Ranga: Siłacz
Uzasadnienie:
mocne strony: tężyzna fizyczna
i cały ustęp karty do ćwiczeń sambo (04.08.1930, Moskwa).
+

Ranga: Obserwator
Stopień rangi: III
Uzasadnienie:
mocne strony: dobrze rozwinięty zmysł obserwacyjny
częste, gęste rozgrywki i wzmianki o tym we fragmencie Leningrad.
+

Ranga: Biegacz
Uzasadnienie:
mocne strony: tężyzna fizyczna
i wzmianki o tym we fragmencie Leningrad.
+

Ranga: Kłamca
Stopień rangi: II
Uzasadnienie: można implikować z Karty z uwagi na pełniony zawód, zwłaszcza z ostatniego fragmentu dotyczącego obranej przykrywki.
+

Wszystko gra, wpisuję!

Akceptuję również.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

ruch oporu
PisanieTemat: Re: Rangi - zakup i aktualizacja   Sro Sie 23, 2017 8:28 pm

Cena:
Uzasadnienie:
Mocne strony napisał:
dryg do kłamania
& cały czwarty rozdział karty
+

Cena:
Uzasadnienie:
ciekawostki napisał:
Umie słuchać i obserwować jak nikt w Paryżu, lecz nie tylko grzechy oraz winy swoich braci, którzy zwierzają jej się z problemów doczesności – nie miałaby żadnych oporów, aby, w razie konieczności podsłuchać i wydać spowiedź niemieckiego okupanta czy kogokolwiek, kto pojawia się w bazylice. Może i nigdy nie była zażartą patriotką, ale pośród szeregów Ruchu Oporu odnalazła coś, co sprawiło, że zapragnęła walczyć o wolną Francję.
+

Ranga: Autorytet
Cena:
Uzasadnienie: cały rozdział czwarty
+

Ranga: Znawca (z zakresu literatury)
Cena:
Uzasadnienie: post & rozdział trzeci w karcie
+

Ranga: Śpiewak
Cena:
Uzasadnienie:
ciekawostki napisał:
Dość przeciętny, lecz jednak obecny, talent do śpiewania odziedziczyła zapewne po matce, która, o ile dobrze pamięta, często śpiewała jej do snu. Mimo że daru tego tak naprawdę nie rozwijała w latach młodszych, towarzyszy Lucette do dziś. Ze względu na pracę przy chórze, podjęła próbę doszlifowania go i mimo że sama nieszczególnie pali się do śpiewania przy innych osobach, tak przy dzieciach, dziwnym trafem, nie ma żadnych oporów.
+

Rangi zaakceptowane, wpisuję!
Akceptuję również.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

cywile
PisanieTemat: Re: Rangi - zakup i aktualizacja   Pon Sie 28, 2017 6:07 pm

Uzasadnienie: cały rozdział 1940-1942 w karcie
+

Uzasadnienie:
mocne strony napisał:
umiem znaleźć fałszywie ciepłe słowo zarówno dla najgorszego elementu, jak i najlepszego
+ ten wątek
+

Uzasadnienie:
mocne strony napisał:
umiem znaleźć fałszywie ciepłe słowo zarówno dla najgorszego elementu, jak i najlepszego. Jeśli należysz do któregoś z nich, z pewnością będziesz mną oczarowany, a przynajmniej postaram się, by zdobyć skrawek twojego zaufania.
ciekawostki napisał:
gdy was rysuję, zawsze żądam ceny o wiele wyższej niż walory artystyczne mojego dzieła. A najbardziej bawi mnie to, jak czasem się na nią zgadzacie.
+ tutaj przekonałam do siebie Wolfa
+

Ranga: Malarz
Uzasadnienie:
karta postaci napisał:
Odkryłam jednak pewną radość w bazgraniu na papierze kawałkiem węgla i wkrótce spod mojej ręki zaczęły się wyłaniać serie szkiców. Nie byłam Picassem czy innym da Vincim, jednak lubiłam szybkość, z jaką biała kartka stawała się morzem pochyłych linii. Coraz częściej proszono mnie też o wykonanie czyjegoś portretu.
+

Akceptuję i wpisuję!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

alianci
PisanieTemat: Re: Rangi - zakup i aktualizacja   Pon Sie 28, 2017 8:19 pm

Uzasadnienie:
biografia napisał:
Zjawiałam się w miejscach, w których nie powinno mnie być, roztaczając wokół siebie aurę tajemnicy, za każdym razem przybierając inne imię i opowiadając inną historię. Każdego wieczoru coś we mnie umierało, aby następnego dnia odrodzić się na nowo. Byłam zagadką, którą każdy pragnął rozwiązać i w której każdy pragnął zasmakować. Mężczyźni opowiadali o tej tajemniczej dziewczynie, która zjawia się w tym jednym barze, na jedną noc pozwalając im odkryć coś, co jak myśleli, było jej największymi sekretami, a tak naprawdę stanowiło jedynie kolejne kłamstwa.

Uzasadnienie:
biografia napisał:
Gdy pierwszy raz chwyciłam w dłoń broń, poczułam, jak silny dreszcz przebiega wzdłuż całego ciała, dodając mi nagle przypływu energii. Poczułam siłę, która wiązała się z zaciskaniem dłoni na rękojeści pistoletu, z naciskaniem spustu i trafianiem do celu. Włożyłam czas i energię w opanowanie tej umiejętności do perfekcji, tak samo szlifując każdą inną, w towarzystwie dużej większości mężczyzn spędzając długie godziny na wyczerpujących, fizycznych treningach i szkoleniach, które miały uczynić z nas wyśmienitych agentów
mocne strony napisał:
potrafi posługiwać się bronią

Uzasadnienie:
słabe strony napisał:
indywidualistka niepotrafiąca za dobrze współpracować i często przejmująca dowodzenie, podporządkowując sobie ludzi, apodyktyczna

Ranga: Muzyk
Uzasadnienie:
ciekawostki napisał:
Od czasu do czasu gra na skrzypcach. Wprawdzie nie wychodzi jej to wybitnie i czasem zdarza jej się zagrać kilka fałszywych nut, jednak jest to jedna z niewielu rzeczy, które sprawiają jej przyjemność, pomaga w skupieniu i zebraniu myśli i, co więcej, jest jedną z rzeczy, która przypomina jej o dziadku

Ranga: Znawca z zakresu literatury
Uzasadnienie:
biografia napisał:
To właśnie on rozbudził we mnie miłość do literatury

Ranga: Mistrz walki wręcz
Uzasadnienie:
mocne strony napisał:
silna zarówno fizycznie jak i psychicznie, potrafi posługiwać się bronią i walczyć wręcz
biografia napisał:
Włożyłam czas i energię w opanowanie tej umiejętności do perfekcji, tak samo szlifując każdą inną, w towarzystwie dużej większości mężczyzn spędzając długie godziny na wyczerpujących, fizycznych treningach i szkoleniach, które miały uczynić z nas wyśmienitych agentów.

Wszystko w porządku, wpisane!
~B.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

okupanci
PisanieTemat: Re: Rangi - zakup i aktualizacja   Sob Wrz 02, 2017 9:27 pm

Uzasadnienie:
Cytat :
z bronią palną styczność miałem od dziecka, już jako ośmiolatek towarzysząc ojcu w trakcie polowań – pierwszego rena ustrzeliłem w wieku lat dziewięciu, pierwszego człowieka – dziesięć lat później
oraz doświadczenia wojenne.

Uzasadnienie:
Cytat :
Słabe strony: jest sceptykiem i chorobliwym kłamcą
Cytat :
Wiele kłamstw musiałem w życiu wymyślić. Kłamstw kulawych i chorych, okrutnych i złośliwych, bujd na kołach i na resorach, zapiętych na ostatni guzik i z brodą. Kłamstw wymyślanych w jednej chwili, bez zastanowienia, że kiedykolwiek będę musiał znów się z nimi skonfrontować.

Uzasadnienie:
Cytat :
Mocne strony: sokole oko (...) wnikliwość

Uzasadnienie:
Cytat :
mój lekarz to dobry człowiek, który, jak każdy Francuz, poczuł się zobligowany do zarażenia mnie malarską pasją, odgrzebując u swojego fińskiego pacjenta porzucony jeszcze przed wojskiem talent. Mógłbym uwierzyć, że właśnie tak wyglądało moje życie – malowanie olejnych pejzażyków skąpanej w zachodzącym słońcu Sekwany (...)

Wszystko gra, wpisuję!
C.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

okupanci
PisanieTemat: Re: Rangi - zakup i aktualizacja   Nie Wrz 03, 2017 12:30 pm

Uzasadnienie:
mocne strony napisał:
potafi strzelać (i robi to celnie)
oraz niesamowicie piękne strzały w kinie!

Uzasadnienie:
ciekawostki napisał:
uchodzi za człowieka ambitnego, pracowitego i jednocześnie nieprzewidywalnego - dość prędko przylgnęła do niego łatka stanowczego dowódcy, który nie obawia się ryzyka

Uzasadnienie:
ciekawostki napisał:
przenikliwość, spostrzegawczość

Ranga: Znawca z zakresu malarstwa
Uzasadnienie:
ciekawostki napisał:
zna się na malarskiej sztuce, jednak nieszczególnie się tym chwali - o jego zainteresowaniu nie wie nawet żona, przed którą skrzętnie odgrywa całkowitego ignoranta

karta napisał:
Jako ośmioletni chłopiec  – chłopiec, który  potrafił od pierwszego wejrzenia odróżnić Hansa Baldunga, zwanego Grienem, od Matthiasa Grünewalda, Fransa Halsa od Rembrandta i Filippo Lippiego od Cimabue wykazywał dość empatii i bystrości umysłu, by napawać matkę dumą.
Kto namalował „Madonnę w różanym krzewie”? A kto tę w niebieskiej chuście, z jabłkiem i Dzieciątkiem?
Przepytywany na życzenie przez matkę, która dwoma palcami zasłaniała tytuły obrazów i nazwiska artystów, syn odpowiadał bez pudła

Akceptuję, rangi już wpisane
Też akceptuję!
~B.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

okupanci
PisanieTemat: Re: Rangi - zakup i aktualizacja   Nie Wrz 03, 2017 1:04 pm

Ranga: Fotograf
Uzasadnienie:
ciekawostki napisał:
x Jest zafascynowany kinem i teatrem, a niedawno kupił pierwszy aparat, którym fotografuje co ciekawsze obiekty

Uzasadnienie:
mocne strony napisał:
Kłamie bez mrugnięcia okiem, nie mając większych oporów przed składaniem fałszywych obietnic
karta napisał:
– Niestety, przepraszam. Zjemy razem kolację, dobrze? – powieka mu nie drgnęła, gdy kłamał, patrząc jej wprost w błękitne oczy.

Uzasadnienie:
mocne strony napisał:
Jest świetnym obserwatorem

Ranga: Innowator
Uzasadnienie:
mocne strony napisał:
Całkiem niezły majsterkowicz, nie boi się ubrudzić rąk

Rangi zaakceptowane, wpisuję.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

ruch oporu
PisanieTemat: Re: Rangi - zakup i aktualizacja   Nie Wrz 03, 2017 9:21 pm

Ranga: Innowator;
Stopień rangi: V;
Cena: -;
Uzasadnienie: praktycznie cała karta, m.in:
karta napisał:
Szanowana pani domu gra na fortepianie i szydełkuje - moja cierpliwość była wystawiana na jeszcze większą próbę przy każdej z kolejnej lekcji muzyki i przy każdej z godzin spędzonych na haftowaniu. Gdyby chociaż wymagało to użycia jakichkolwiek narzędzi, najszybciej w całym domu przychodziło mi naprawianie zepsutych sprzętów. Niestety, dziewczynce nie wypada babrać się w smarze.

karta napisał:
Miałam trzynaście lat kiedy przeniosłam się do Paryża. Rzuciłam pianino, szydełkowanie i rwanie pierza - w całości poświęciłam się nauce. Matematyce. Fizyce. Astronomii. A kiedy w wolnym czasie babrałam się w smarze, rozbierając wszystkie znalezione sprzęty na części pierwsze, nikt nie mógł mieć do mnie pretensji.

karta napisał:
Nie było obawy, że ktokolwiek rozwali jeden z moich wynalazków, o zgubione śrubki mogłam mieć pretensje tylko do siebie. A plan miałam wielki, stworzyć teleskop dzięki któremu będę mogła obserwować najodleglejsze mgławice.

karta napisał:
Znalazłam pracę w sklepie z narzędziami, teraz już nikt nie narzeka kiedy ręce mam brudne od smaru. Dobrze dogaduję się ze starszymi paniami przynoszącymi zepsute sprzęty, kilka minut, działa wszystko.
Zawsze zostają wolne śrubki. Nigdy nie rozumiem dlaczego, tak wiele wkręcają w sprzęty. Jakby chcieli, żeby się popsuły.
Szybko dołączyłam do Ruchu Oporu. A raczej - po prostu skierowano nasze działania z podziemia do jeszcze większego. Ale przynajmniej ładnie je nazwali - Eden. Radiostacja to mój drugi w kolejności najlepszy przyjaciel (...). W wolnym czasie pracuję nad swoim doktoratem (przyznaję, ukradłam kilka książek z biblioteki) i bawię się radiostacjami. Próbuję wzmocnić odbieranie przez nie sygnałów radiowych i wyczulić na wyższe fale, to dobra praca dla fizyka. Znacznie lepsza niż badania nad bronią dla szwabów.

mocne strony napisał:
Mocne strony: Wysokie IQ, analityczny umysł, logiczne myślenie. Nie ma co ukrywać, dziewczyna jest geniuszem. Fizyka i matematyka nie mają przed nią żadnych sekretów, ma też smykałkę do technologii, zdaje się doskonale dogadywać z maszynami…

Ranga: Znawca (nauki ścisłe, w szczególności fizyka);
Stopień rangi: IV; [serce mi krwawi, ale innowator wydaje się przydatniejszy!]
Uzasadnienie: praktycznie cała karta:
karta napisał:
Moi domowi nauczyciele zawsze byli pod wrażeniem z jaką łatwością przychodzi mi zrozumienie nawet najtrudniejszych (dla nich) równań matematycznych, bardzo szybko ich przerosłam.

karta napisał:
Liceum ukończyłam z wyróżnieniem i rocznym wyprzedzeniem - od razu rozpoczęłam studia na Sorbonie. (...)
W czerwcu 1939 roku, mając prawie dwadzieścia jeden lat, obroniłam pracę magisterską o tytule Wpływ czarnej materii na powstawanie galaktyk, anizotropię mikrofalowego promieniowania tła i ewolucję Wszechświata na podstawie badań przeprowadzonych przez obserwację gromady Coma. W dniu rozpoczęcia studiów doktoranckich światem wstrząsnęła wiadomość, że Niemcy zaatakowały Polskę. Trzy dni później zaczęła się wojna.
Naiwnie myślałam, że to w żaden sposób nie wpłynie na moje plany. W dwa lata chciałam obronić doktorat, a potem w pełni poświęcić się udowodnieniu istnienia ciemnej materii i jej niesamowitego wpływu na rozwój Wszechświata.

Wszystko gra, wpisuję!

Też akceptuję!
~B.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

ruch oporu
PisanieTemat: Re: Rangi - zakup i aktualizacja   Nie Wrz 03, 2017 10:05 pm

Ranga: Sanitariusz;
Stopień rangi: V;
Cena: - ;
Uzasadnienie: karta
Cytat :
Wykształcenie: Uniwersytet Aix-en-Provence w Marsylii, ukończona medycyna ze specjalizacją patologia. Kurs sanitariuszki.
Cytat :
Każdego dnia musi się rozpychać łokciami w męskim świecie. Patrzą na nią z pogardą podczas wykładów. Zawsze ignorują jej odpowiedzi. Miała problemy ze znalezieniem promotora. Ten i tak nigdy nie ma dla niej czasu. Do laboratorium dostaje się po godzinach, dzięki znajomości ze sprzątaczką - ta zawsze zostawia jej otwarte drzwi. Jej obecność w prosektorium wywołuje uśmiech politowania.
Cytat :
Kiedy nie jest na uczelni, spędza czas z członkami ruchu oporu. Opatruje rannych, (...).

Ranga: Strzelec;
Stopień rangi: IV;
Uzasadnienie:karta
Cytat :
(...) pokrzywione winorośle oplatają małą stodołę. Miejsce, niedaleko którego dziadek uczył ją strzelać do puszek. Miała tylko osiem lat, to był ich sekret. Dużo mieli wspólnych sekretów.

Cytat :
Każda oddaje kolejkę strzałów z myśliwskiego karabinu. Mają szczęście - w leśniczówce zostało wiadro ślepaków. Pamiątka z czasów gdy polowania urządzało się dla rozrywki. Mocno oszczędzają naboje. Rozdzielają je po pięć, ani jednego więcej, musi starczyć dla wszystkich. Musi starczyć jak najdłużej.

Odstrzeliwszy swoją kolejkę, pomaga kilku dziewczynom ustawić się do strzału. Unosi w górę łokcie, poprawia sylwetkę. Przypomina jej to chwile spędzone z dziadkiem. Kiedy podobnie ją ustawiał, ucząc strzelać do puszek. Za każdym razem kazał jej stawać coraz dalej. Pewnego dnia stwierdził, że ma to we krwi.
Niedługo później skończyły się ich prywatne lekcje. Wszystkie wspólne sekrety zostawił jej.

Cytat :
Kiedy odwiedza winiarnię, długie godziny spędza przy starej stodole, strzelając do puszek. Stara się korzystać ze wszystkich okazji wyjazdu do leśniczówki.

Cytat :
może pochwalić się całkiem niezłym refleksem i nie najgorszym okiem.

Cytat :
Gdy była dziewczynką, dziadek uczył ją strzelać z karabinu myśliwskiego. Kiedy w 1940 weszła w szeregi Ruchu Oporu, wraz z kilkoma innymi kobietami szybko doszły do wniosku, że brakuje im umiejętności by naprawdę przysłużyć się sprawie. Dlatego, pod przewodnictwem Regine Veilé, zaczęły organizować kilkudniowe wyjazdy do położonej nieopodal Marsylii starej leśniczówki.

Ranga: Autorytet;
Stopień rangi: IV;
Cytat :
Żar lejący się z nieba jest niczym przy jej gniewie. Krzyczy najgłośniej ze wszystkich zebranych. Najzacieklej kłóci się z przybyłymi na miejsce policjantami. Wygraża pięścią, wyrywa swój transparent. Pluje pod ich buty. W końcu kajdanki zaciskają się na jej delikatnych nadgarstkach, obdzierając mlecznobiałą skórę. Wzburzone bluzgi narastają, kiedy prowadzą ją do radiowozu.

Cytat :
To nie jest jej pierwszy wyjazd, tutejsze tereny zna już całkiem dobrze. Naturalnie stawia to ją gdzieś na czele szeregu - nie odczuwa z tego powodu dumy.

Cytat :
Odstrzeliwszy swoją kolejkę, pomaga kilku dziewczynom ustawić się do strzału. Unosi w górę łokcie, poprawia sylwetkę.

Cytat :
Nie oficjalnie. Jest łączniczką. Dzieckiem wizji Moulina, jednoczącej ze sobą wszystkie jednostki Ruchu Oporu, rozsiane po całej Francji. Nowym nabytkiem oddziału Wenus.

Cytat :
Bez skrupułów wykorzystuje napotkaną słabość, korzysta z cudzych błędów. We wszystkim dostrzega tak zwany szerszy obraz, dlatego poświęcenie jednostek w imię celu nie budzi w niej sprzeciwu.

Cytat :
W 1934 roku dołączyła do Le droit des femmes. Wzięła udział w licznych manifestacjach i strajkach, bardziej niż czynnie przyłączając się do ruchu emancypacji. (...) Za swoją działalność (dość wybuchową i bardzo zaangażowaną), została niejednokrotnie aresztowana.

Cytat :
Po śmierci Veilé, wzięła na siebie ciężar podtrzymania tego zwyczaju, próbując zaangażować w tego typu naukę coraz więcej dziewcząt.

Ranga: Gimnastyk;
Stopień rangi: III;

Cytat :
Po krótkiej chwili odpoczynku przychodzi czas na ćwiczenia sprawnościowe. Skłony. Przysiady. Wyskoki. Czołganie się, bieg slalomem. Z belek układają kolejne przeszkody. Próbują przewidzieć jakie umiejętności mogą się im przydać podczas ucieczki, który z wyćwiczonych mięśni może uratować ich życie.

Cytat :
Kiedy w 1940 weszła w szeregi Ruchu Oporu, wraz z kilkoma innymi kobietami szybko doszły do wniosku, że brakuje im umiejętności by naprawdę przysłużyć się sprawie. Dlatego, pod przewodnictwem Regine Veilé, zaczęły organizować kilkudniowe wyjazdy do położonej nieopodal Marsylii starej leśniczówki.

Ranga: Znawca (dzisiaj nazywa się to antropologią sądową);
Cytat :
Nie w zimnych piwnicach. Tutaj szuka odpowiedzi na swoje pytania. Zaczyna powoli rozumieć śmierć. Wie, co choroba robi z ludzkimi tkankami. Jak wyglądają płuca przepełnione wodą. Czym różni się żołądek przeżarty nowotworem od tego z wrzodami. Jak zachowuje się ciało rozkładające w warunkach naturalnych, a jak to narażone na wilgoć. Wysoką temperaturę. Niską temperaturę.
Zaczyna rozumieć, że przed pewnymi sprawami nie ma ucieczki. Pewne procesy można spowolnić, ale prędzej czy później każde ciało zgnije.
To nadaje sprawom pewnej perspektywy.

Cytat :
Choć ukończyła studia, jak żadne inne, celebrujące życie - ją pasjonuje śmierć. Proces rozkładu. Wszystko co dzieje się z materią organiczną gdy ta umiera.

Ranga:  Biegacz;
Stopień rangi: II;
Cytat :
Wstają wraz ze wschodem słońca. Przebiegają kilka kilometrów wśród pajęczyn i ostatnich kropli rosy.

Cytat :
Kiedy w 1940 weszła w szeregi Ruchu Oporu, wraz z kilkoma innymi kobietami szybko doszły do wniosku, że brakuje im umiejętności by naprawdę przysłużyć się sprawie. Dlatego, pod przewodnictwem Regine Veilé, zaczęły organizować kilkudniowe wyjazdy do położonej nieopodal Marsylii starej leśniczówki.

~B.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

okupanci - cywile
PisanieTemat: Re: Rangi - zakup i aktualizacja   Wto Wrz 26, 2017 11:00 pm

Ranga:Znawca z zakresu muzyki
Uzasadnienie: kp
Cytat :
nauczyciele z przyjemnością uczyli ją coraz to trudniejszych utworów
To się w sumie rozumie samo przez się - ucząc się muzyki musiała poznawać jej teorię, artystów itp.

Uzasadnienie: kp
Cytat :
Pobierała w tym i późniejszym okresie lekcje gry na pianinie, w których to była całkiem dobra, na tyle, iż wróżono jej, że mogłaby przy odrobinie wysiłku zostać sławną pianistką.

Cytat :
Utwierdzano ją jednak, że ma talent, a nauczyciele z przyjemnością uczyli ją coraz to trudniejszych utworów. Później zaczęła improwizować, nie poprzestając jedynie na graniu tego, co już zostało stworzone. Czerpała z tego niesamowitą radość

Cytat :
Wtedy też zaczęła uczyć najpierw dziecko sąsiadki

Wszystko gra, wpisuję!
Też akceptuję!
~B.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

okupanci - cywile
PisanieTemat: Re: Rangi - zakup i aktualizacja   Sob Paź 07, 2017 11:23 pm

Uzasadnienie:
karta napisał:
Wykształcenie: wyższe - ukończona Państwowa Wyższa Szkoła Sztuk Pięknych w Paryżu
karta napisał:
Zawód: malarka
biografia napisał:
Na następny dzień miałam już kilku klientów. Damy w pięknych strojach, zapalczywie rozprawiające ze sobą po niemiecku oraz obserwujący je mężczyźni w starannie dobranych mundurach i całe rodziny z dziećmi ustawiały się w kolejkach przed naszym domem, aby otrzymać namalowany moją ręką portret.
biografia napisał:
czasem potrafiłam przez cały dzień siedzieć przy sztaludze w zaciszu własnego pokoju, brudząc sobie dłonie i fartuch farbami, malując jeden obraz za drugim. Nigdy jednak nic z nimi nie robiłam. Część z nich, w przypływie ogromnej dumy, moi rodzice podarowali znajomym czy rodzinie lub powiesili na ścianach naszego mieszkania, jednak wkrótce i tam zaczynało brakować już miejsca, więc wypełnione kolorowymi barwami płótna stały oparte o ścianę w moim małym pokoiku i byłam jedyną, która jeszcze na nie patrzyła. Na ich tworzenie nie mogłam jednak nic poradzić. Miałam w sobie tyle energii i tyle pomysłów, potrafiłam czerpać inspirację ze wszystkiego, co mnie otaczało. Malowałam ludzi i krajobrazy, dzieci, zwierzęta, domy i ulice. Czasem wiernie naśladowałam rzeczywistość, innym razem wkraczałam na grunt sztuki abstrakcyjnej, pozwalając sobie popuścić wodze fantazji
mocne strony napisał:
gdy będzie musiała z pewnością wbije ci pędzel w oko

Uzasadnienie:
biografia napisał:
Zawsze uwielbiałam rysować ludzi. Wielu mówi, iż jest to najtrudniejsza sztuka ze wszystkich możliwych. Dobranie odpowiednich proporcji, przedstawienie ludzkiej anatomii i dokładne oddanie wszystkich emocji przemykających po ludzkiej twarzy. Choć bez wątpienia i dla mnie było to wielkim wyzwaniem, uwielbiałam obserwować zupełnie obce osoby spacerujące ulicami miasta. Patrzyłam dokładnie na ich twarze, zaglądałam w ich oczy dostrzegając to, czego prawdopodobnie oni sami nie potrafili zauważyć, gdy spoglądali w lustro każdego ranka. Każdy z nich był inny, bogaty bankier ubrany w schludny garnitur, spieszący gdzieś na spotkanie, piękne damy w drogich i wytwornych sukniach, stare, przygarbione kobiety, sprzedające kolorowe kwiaty przy zatłoczonych ulicach, z twarzami pooranymi zmarszczkami i wyblakłymi oczami, wodzące powoli wzrokiem za mijającymi je przechodniami. Każdy z nich był inny i, na swój własny, odmienny i wyjątkowy sposób, również piękny. Potrafiłam dostrzec to piękno w każdym człowieku, bez względu na jego aparycję. Gdy spoglądałam w ich oczy licząc, iż nie mają pojęcia, że od dłuższego czasu ich obserwuję, chciałam zobaczyć całą historię, którą nie dzielą się ze światem. Za wesołym gawędzeniem w kawiarni i szerokim uśmiechem widziałam smutek, kryjący się w błękitnych i pociemniałych oczach, w których tego dnia wyjątkowo nie odbijały się promienie słońca i nie tańczyły frywolne błyski. Za pewnym krokiem i doniosłym głosem dostrzegałam zdenerwowanie i lęk, tak skutecznie ukryte pod wyuczoną, przybieraną od wielu lat maską. Jedynie dzieci miały w sobie pewną szczerość, której brakowało dorosłym. Bawiły się na ulicach i w cieniu kamieniczek, nie starając się ukryć własnych sekretów, odkrywając przede mną i przed resztą świata wszystkie emocje i uczucia, które dorośli z taką starannością próbowali zepchnąć gdzieś na bok, zupełnie tak, jakby się ich wstydzili.

Uzasadnienie:
mocne strony napisał:
Sztukę nakładania masek udoskonaliła do perfekcji i w zależności od tego, gdzie i z kim się znajduje, potrafi być stać się zupełnie inną osobą, jednocześnie nie bojąc się kłamstwa i posługując się nim na co dzień.

Uzasadnienie:
biografia napisał:
od czasu do czasu zasiadająca wraz z matką przy pianinie i grająca melodie na cztery dłonie

Ranga: Znawca z zakresu malarstwa
Uzasadnienie: generalnie to samo co przy randze Malarza

Wszystko gra, wpisuję!

Też akceptuję!
~B.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

ruch oporu
PisanieTemat: Re: Rangi - zakup i aktualizacja   Sob Paź 07, 2017 11:49 pm

Ranga: Saper
Uzasadnienie:
karta napisał:
konstruktor ładunków wybuchowych w 'Feniksie'
biografia napisał:
Miałem dłonie, które wkrótce nauczyły się konstruować własne bomby
mocne strony napisał:
konstruowanie własnych bomb

Ranga: Znawca z zakresu chemii
Uzasadnienie:
mocne strony napisał:
dokładna znajomość chemii
karta napisał:
student chemii na École Normale Supérieure, samozwańczy chemik
biografia napisał:
ukrywałem się w bibliotece, zaczytując się w najwspanialszych dziełach dotyczących chemii, a z czasem we własnym pokoju próbując przeprowadzać samodzielne, proste doświadczenia, które nie raz doprowadzały moją ciotkę do szaleństwa

Ranga: Znawca z zakresu anatomii
Uzasadnienie:
post napisał:
Nie czekając dłużej pochylił się trochę niżej przyglądając się widniejącym na niesamowicie białej skórze ranom, nanosząc w myślach na ciało mężczyzny rysunki anatomiczne, które zapamiętał z przeglądanych podręczników, wyobrażając sobie ułożenie żeber, płuc, stojącego już w miejscu serca, żył i tętnic, rozlewających się po całym ciele niczym rozsypane na mapie drogi. Dość szybko zadecydował, która z ran była śmiertelna, przez chwilę zastanawiając się jeszcze nad bezpośrednią przyczyną, nie będąc pewnym, czy jego przypuszczenia są dobre i czy nie zbłaźni się, dzieląc się swoimi przemyśleniami.
- Wydaje mi się, że cokolwiek zostało użyte do zadania tych ran, przebiło mu serce i wykrwawił się na śmierć? – powiedział pytającym tonem, wskazując na głębszą ranę w obrębie klatki piersiowej, nie podnosząc jednak wzroku. Nie studiował w końcu biologii, podręczniki od anatomii czytał dla rozrywki, gdy skończyły mu się już wszystkie dotyczące chemii i swoją wiedzę bazował jedynie na rysunkach i słowach, nigdy wcześniej nie mając okazji przełożyć tego wszystkiego na praktykę.
- z tego wątku
+
ciekawostki napisał:
Ma fotograficzną pamięć

Ranga: Innowator
Uzasadnienie:
mocne strony napisał:
konstruowanie własnych bomb
biografia napisał:
ukrywałem się w bibliotece, zaczytując się w najwspanialszych dziełach dotyczących chemii, a z czasem we własnym pokoju próbując przeprowadzać samodzielne, proste doświadczenia, które nie raz doprowadzały moją ciotkę do szaleństwa

Ranga: Jeździec
Uzasadnienie:
biografia napisał:
uczyłem się jazdy konnej
ciekawostki napisał:
pobierał dodatkowe lekcje języka niemieckiego, angielskiego, gry na pianinie i skrzypcach oraz jazdy konnej

Uzasadnienie:
ciekawostki napisał:
pobierał dodatkowe lekcje języka niemieckiego, angielskiego, gry na pianinie i skrzypcach oraz jazdy konnej

~B.

alianci
PisanieTemat: Re: Rangi - zakup i aktualizacja   Czw Paź 12, 2017 10:39 pm

Cena: 200
Uzasadnienie:
Cytat :
W życiu Fiodora od dawna nie było miejsca na prawdę – jeszcze jako chłopiec, jako pół-dziecko zaczął okłamywać siebie, by bardziej przekonująco okłamywać innych. Na oszustwie zbudował swoją przyszłość, która – co stanowiło gorzką ironię – wymagała od niego kolejnych kłamstw. Miał fałszywe papiery, posługiwał się fałszywym nazwiskiem, powtarzał fałszywą historię swojego życia, fałszywie się uśmiechał, tworzył fałszywe nawyki.  Z czasem zaczął zapominać, co jest prawdą, co zaś oszustwem – obawiał się każdego poranka, gdy musiał spojrzeć we własne odbicie w lustrze. Obawiał się tej chwili, w której ujrzy własną twarz i ją również uzna za kłamstwo.

Cytat :
Im bardziej desperacko starał się utrzymać na powierzchni swych przekonań, złapać równowagę pośród stosu kłamstw, ponownie ujrzeć wszystko wyraźnie, tym głębiej zapadał się w grząski grunt po którym kroczył, patrząc z odwagą w milczące oblicza wrogów, przez cały ten czas nie zdradzającego się choćby jednym grymasem zaniepokojenia. To było jak wir, jak ruchome piaski; im mocniej się szarpał, tym szybciej pożerały go żywcem.

z wątku z Flavie tutaj.

Cytat :
- Chyba pan coś zgubił – drobne kłamstwo przeszło mu przez gardło z łatwością, z jaką zwykle wlewa w nie kolejny kieliszek alkoholu – krótkim gestem sięgnął za klapę marynarki, już po chwili wyciągając jedną ze schowanych za pazuchą broszur; w trakcie tej czynności nawet na moment nie spuścił wzroku z mężczyzny, milcząc zaciekle podczas wręczania mu nic nie wartej ulotki.
z wątku na misji tutaj.

Cena: 200
Uzasadnienie:
Cytat :
(...) wciąż majstrował przy sznurówce, wciąż pieczołowicie poprawiał pętelki tak, by przybrały równy kształt motylich skrzydełek, jednak jego wzrok – choć pozornie skierowany ku dołowi – lustrował okolicę ze spokojną, wnikliwą czujnością.
z wątku z Mistrzem tutaj.

Cytat :
Klucząc po szachownicy światłocienia, śledził wzrokiem opustoszałe uliczki i dwa, nienaturalnie długie cienie, które podążały za nimi krok w krok – mrok na dobre zagnieździł się w oknach śpiących paryżan, zawędrował do cichych zaułków, pod ławki i nieliczne kępki krzewów. (...)
Raz, niespełna trzydzieści metrów od celu podróży, odniósł wrażenie, że coś niewidocznego czatuje w najbliższej bramie, że ciemność przelewa się tam w jeszcze gęstszą ciemność i wiruje ociężale w rytmie płytkich, groźnych oddechów.

Cytat :
(...) z niejakim zaskoczeniem obserwował nagłą zmianę mimiki jej twarzy, zupełnie jakby wraz z cieniem naburmuszenia zmuszona została do porzucenia maski nieustępliwości.

Cytat :
Podczas czajnikowego wykładu nastąpiły dwie zmiany, jedna po drugiej, gwałtownie jak letnie burze; najpierw zauważył obecność dziewczyny – i ledwie moment później jej uśmiech.
Tak szczery, że nawet wrodzona podejrzliwość nie odnalazła w nim choćby cienia zakłamania.

Cytat :
(...) rozpoczął spokojnie, obserwując, jak dłoń dziewczyny zamiera w pół gestu pomiędzy odtrąceniem jego ręki a cofnięciem się do poprzedniej pozycji; rozbawiło go to wahanie, ten moment namysłu, przez który straciła jedyną okazję do jawnego protestu.

z wątku z Camille tutaj.

~B.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

alianci
PisanieTemat: Re: Rangi - zakup i aktualizacja   Nie Paź 15, 2017 12:53 pm

Ranga: malarz
Uzasadnienie:
Cytat :
Mocne strony: wybitnie uzdolniony fałszerz (i malarz)

+ cały fragment o dzieciństwie Grześka w karcie o tym mówi, właściwie przez większość karty się to przewija, wklejanie jej całej to za długo, a fragmentami nie ma sensu :o

Ranga: fałszerz
Uzasadnienie:
Cytat :
Mocne strony: wybitnie uzdolniony fałszerz (i malarz)

i tu podobnie, jak wyżej, z tym, że dochodzi jeszcze cały okres ze szkolenia GRU!

Ranga: kłamca
Uzasadnienie:
Cytat :
mocne strony: pomagające mu wybrnąć z nieciekawych sytuacji spryt oraz umiejętności aktorskie

Cytat :
Nikomu nie zwierzał się z żadnej z tych myśli, nikomu nie dał odczuć swojej niechęci w służbie (niechęć do poszczególnych jednostek to już zupełnie inna sprawa), skrył się ze swoimi odczuciami.
oszukałem Związek Radziecki, to powinno świadczyć o umiejętnościach!

Ranga: obserwator
Uzasadnienie:
Cytat :
O wiele bardziej wolał zaszyć się w swojej pracowni i poznawać bardziej nowoczesne od swoich techniki fałszowania (a także jak rozpoznać fałszerstwo), niż po raz kolejny wypluwać płuca na ośmiokilometrowej przebieżce.

Cytat :
Uchodził za specyficzne indywiduum, którego współtowarzysze raczej unikali, chyba, że nie mieli innego wyboru. O wiele bardziej wolał przyjąć postawę nie do końca cichego obserwatora i złośliwie obnażać zauważone słabości i uchybienia niż angażować w jakiekolwiek znajomości - on nie lubił towarzyszy rekrutów i oni nie lubili jego.

Ranga: znawca (malarstwo)
Uzasadnienie:
Cytat :
Starszy pan poświęcił mu uwagę, której tak potrzebował, zawsze służył dobrym słowem, zawsze go wspierał, motywował i uczył. Widząc w nim potencjał, starał się przekazać mu wszystko, czego sam się nauczył, rozwijając w nim pasję młodego artysty.
uczył mnie znakomity znawca sztuki (będący konserwatorem sztuki), poza tym spędziłem jeszcze rok na ASP!

Rangi zaakceptowane, wpisuję!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora Online

ruch oporu
PisanieTemat: Re: Rangi - zakup i aktualizacja   Nie Paź 22, 2017 11:08 pm

Uzasadnienie: cała karta, ale w sumie najbardziej widać to w części "Surrealizm"

Ranga: Znawca (malarstwo)
Uzasadnienie: tutaj po części też cała karta, ale głównie "Surrealizm", chociażby w tym cytacie:
Cytat :
Naturalnymi stały się również spacery do galerii oraz muzeów, wysłuchiwanie barwnej i często zbyt banalnej historii dzieł, symboliki, początkowo niedorzecznie odległej, z czasem nieco bardziej przystępnej, oraz zapamiętywanie całej gamy stylów, a także irytująco podobnych nazwisk artystów. Do tej pory wspomina, ile razy naiwnie nazwała Ferdinanda Bola Rembradtem, pomyliła rokoko z barokiem w akompaniamencie pomruków niezadowolenia swoich nauczycieli.

Cena: tu wpisz cenę kupowanego stopnia;
Uzasadnienie: -
Cytat :
Jednocześnie należy do osób lojalnych oraz honorowych, nigdy nie zdradziłaby swoich przyjaciół ani wspólników, co dodatkowo wzmacnia naturalną sympatię oraz uznanie, które budzi wśród innych.
+ pierwszy fragment z rozdziału "Kubizm"

Ranga: Gimnastyk
Uzasadnienie:
Cytat :
poza zwinnością - pamiątką po dziecięcych zabawach, szlifowaną również w ramach działania w Ruchu Oporu oraz zajęć gimnastycznych, na które niegdyś miała przyjemność uczęszczać
Akceptuję i idę wpisywać!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

ruch oporu
PisanieTemat: Re: Rangi - zakup i aktualizacja   Czw Paź 26, 2017 10:52 am

Ranga: Muzyk (skrzypce)
Uzasadnienie: Cała karta Margot, jej muzyczne dzieciństwo, ukończone szkoły muzyczne oraz kariera w Konserwatorium Paryskim.

Ranga: Znawca (muzyka)
Uzasadnienie: jak wyżej!

Ranga: Fałszerz
Uzasadnienie:
Karta napisał:
Mogłam nieść pomoc innym, a gdy odkryto moje kaligraficzne zdolności, szybko znaleziono mi zadanie specjalne. Dostarczono puste blankiety, podrobione pieczęcie i oryginały dokumentów do sfałszowania. Nad pierwszym fałszywym dowodem siedziałam dwa dni, do dziś nie robię tego lekką ręką bo wiem, że także od moich umiejętności zależy czyjeś życie. Podpatruję lepszych od siebie i staram się im dorównać, chcąc również dać coś od siebie. A mogę to robić, bo podczas gdy matka przyjmuje coraz to nowych gości, ja sięgam do kieszeni ich płaszczy, zawieszonych w przedpokoju – kilka minut wystarczy, bym spróbowała później odtworzyć podpis na kartce lub chociażby zapamiętać ułożenie poszczególnych tabelek w dokumencie. A następnym razem zapamiętam więcej…

+ praktyka wraz z kostkami klik

Uzasadnienie: 1) misja z Damienem w opuszczonym gospodarstwie -
klik
2) fałszowanie i szukanie kruczków klik

Uzasadnienie:
Karta napisał:
Mocne strony: (...) Świetnie jeździ konno i ma dobrą kondycję fizyczną.  
Karta napisał:
Nie brała pod uwagę, że możemy nie przejawiać talentów w dziedzinach, do których nas zachęcała. Oczywiście, że najpierw się bałam, ale wsiadłam w końcu na tego konia i kilka miesięcy później jeździłam samodzielnie, wyprostowana jak struna, uśmiechnięta do matki i siostry, które podziwiały mnie z dystansu.
Karta napisał:
Matka pilnowała, bym nie zaniedbywała pasji, które kiedyś mi narzuciła, dlatego od czasu do czasu jeździłyśmy razem konno.

Uzasadnienie: Cała karta Margot, jej muzyczne dzieciństwo, ukończone szkoły muzyczne oraz kariera w Konserwatorium Paryskim. Dubois nieczęsto koncertuje wokalnie, bo wciąż jest pod tym kątem wstydliwa.

Akceptuję i idę wpisywać!

okupanci
PisanieTemat: Re: Rangi - zakup i aktualizacja   Sro Lis 01, 2017 8:03 pm

Ranga: Postrach
Uzasadnienie:
Urocze fragmenty z Peterem w Karcie Postaci.

Uzasadnienie:
historia napisał:
Miał za sobą osiem lat spędzonych w Hitlerjugend – osiem długich, usłanych triumfami lat, w trakcie których krwią i potem opłacił tytuł Gefolgschaftsführera. Zawsze ambitny i nieustępliwy, groźniejszy o tyle, że doskonale znał swą gwiazdę przewodnią, parł przed siebie i roztrącał gęstniejący, wrzaskliwy tłum jak parowiec przedzierający się przez ospałe kawałki kry. Przynależność do organizacji rozbudzała w młodym umyśle poczucie wyższości, celowości, odwagi, bezwzględności – toczone w trakcie manewrów potyczki przecierały drogę do prawdziwego życia, sprawiały, że Lars czuł się inny.
Lepszy.
Bardziej wartościowy.
Był uzależniony od władzy i od sprawowania kontroli nad sobą, nad innymi ludźmi, nad otaczającą go rzeczywistością.

Uzasadnienie:
ciekawostki napisał:
zacząłem uczyć się gry na wiolonczeli; najwyraźniej nawet najbardziej pojętny uczeń nie poradzi sobie z wyzwaniem, jeśli brak w nim pasji - dlatego nie gram w obecności innych

historia napisał:
Wpatrywał się obojętnie w porzuconą na blacie stronnicę, niemal odruchowo przeskakując palcami po strunach; smyczek wydobywał z wiolonczeli głęboki, smutny jak jesienna plucha dźwięk – Lars mimowolnie krzywił usta przy każdym jęknięciu fałszywej nuty, ale uparcie nie przerywał utworu.
Nie cierpiał tego instrumentu, wydobywającej się z niego muzyki, drgających pod palcami dźwięków – nie cierpiał tego wszystkiego, podobnie jak własnego życia.
A jednak zimno i wyrachowanie kontynuował grę.

Uzasadnienie:
Przeszkolenie w Hitler Jugend, służba w Schutzpolizei + udało mi się trafić na misji w klasztorze!

Uzasadnienie:
mocne strony napisał:
(...) Kiedy wy sądzicie, że nie mam żadnych słabych punktów, ja skrzętnie ukrywam je za maską zimnej życzliwości.

Każda tajemnica jest mankamentem, zwłaszcza, jeśli ma konkretne imię; moje największe sekrety to matka oraz przyjaciel, strzegę ich ze strachem i niepewnością, bo kiedy tylko ujrzą światło dzienne, wszystko, co osiągnąłem, obróci się w ruinę.

Akceptuję i wpisuję <3
C.

Również akceptuję!
~B.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

okupanci - cywile
PisanieTemat: Re: Rangi - zakup i aktualizacja   Czw Lis 02, 2017 11:59 am

Uzasadnienie:
Karta napisał:
Pragnął jedynie istnieć w bezruchu. Oddychać. Siadać za pianinem i powoli, mozolnie rozpoczynać naukę gry, która płynęła w jego kruchym ciele. Sam w zamkniętych, wyściełanych miękko pokojach, sam w bezpiecznej, odciętej od świata kopule.

Karta napisał:
(...) on w otoczeniu pięknych, złaknionych sławy, kariery lub pieniędzy kobiet czy też wyprostowany przy fortepianie, z oddaniem przesuwający palcami po chłodnych klawiszach, absolutnie perfekcyjny w każdym dźwięku, który wydobywał z instrumentu siłą własnych palców.

Karta napisał:
Przez długie lata nadrzędną rolę odrywała wyłącznie muzyka, w której nie mogłem być jedynie dobry, uparcie dążąc do miana najlepszego, zdolniejszego  od Georga– nagle obcego i oddalającego się coraz bardziej , od Larsa, zawsze grającego za szczelnie zamkniętymi drzwiami, od matki, która do przedednia śmierci w 1934 roku zaszczepiała we mnie miłość do Chopina, po jej odejściu zepchniętego do roli zakazanej przez ojca melodii.

Uzasadnienie:
Karta napisał:
(...) nie potrafiłam uwierzyć, że ktoś, kto przynajmniej tuzin razy wystąpił w nadawanych przez berlińskie radio audycjach muzycznych, ktoś, kogo głos od ponad roku bezbłędnie rozpoznawany jest w całej Rzeszy (...)

Karta napisał:
Fest der Feinheit zawładnął moją duszą od dnia premiery w 1938 roku – byłam dojrzałą, legendarną Lilian Harvey, a mimo to bez pamięci uległam urokowi von Westerholta od pierwszych taktów jego debiutującej płyty. Niespełna trzy lata później – i przynajmniej cztery występy na żywo – drżącymi dłońmi rozpakowywałam drugi winyl, tym razem zatytułowany Graue Rosen. Już wtedy doskonale wiedziałam: Jesper musi trafić do Francji, nim Rzesza wypleni w nim talent i zastąpi go fanatyzmem.

Uzasadnienie:
Karta napisał:
pilnie strzegę własnej prywatności, w każdym wywiadzie unikając odpowiedzi na pytania związane z życiem prywatnym, co pozwala mi na zdystansowanie się od pracy po godzinach. Wciąż utrzymuję w tajemnicy fakt, że jestem hemofilikiem, własne, niejednokrotnie dziwne zachowania w miejscu publicznym zrzucając na karb artystycznego ekscentryzmu

Karta napisał:
Wiem, że nigdy nie odwzajemnię imitacji jego uczucia i jednocześnie nie potrafię zrezygnować z wygodnych, pozbawionych skrupułów pozorów. Dlatego powoli wyciągam dłoń, opuszkami palców muskając złote, roztrzepane w nieładzie loki i mówię cicho, tak, by kłamstwo zabolało mniej..

Ranga: Znawca (z zakresu muzyki)
Uzasadnienie:
Właściwie cała karta postaci (moja i Larsa ) + ukończona instrumentalistyka.

~B.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

ruch oporu
PisanieTemat: Re: Rangi - zakup i aktualizacja   Pią Lis 10, 2017 1:39 pm

Ranga: Siłacz
Uzasadnienie:
karta napisał:
Dostawałem wezwania poza miasto do zwierząt gospodarczych, a także tych maluśkich, do kotów pogryzionych przez psy, które uciekły z podwórza, psów które wpadły pod kopyta galopującego konia, ale właściciel nie chciał go jeszcze usypiać, bo w końcu zwierz był nie tylko pomocnikiem, ale też ukochanym towarzyszem dzieci.
Praca przy zwierzętach gospodarskich, szczególnie w tamtych czasach, wymagała od weterynarza tężyzny fizycznej. Nie było wtedy tak wielu metod poskramiania jak teraz, czy odpowiednich przyrządów.

Ranga: Znawca astronomii
Uzasadnienie:
karta napisał:
Przyglądanie się nocnemu niebu, podziwianie gwiazd, wyszukiwanie znanych z map konstelacji i obserwowanie wszelkich zmian zachodzących tam w górze pochłaniało mnie bez reszty przez wiele nocy, zaś wiedza, którą udało mi się dzięki temu zdobyć, napawała mnie dumą, gdy rozmawiałem z moimi rówieśnikami o naszych pasjach. W końcu mało które dziecko potrafiło rozpoznać Cefeusza, Smoka czy Wielką Niedźwiedzicę, a już tym bardziej wymienić gwiazdy należące do tych konstelacji, niewiele z nich potrafiło rozpoznać kierunek dzięki patrzeniu na małe świecące punkciki. Co prawda rzadko kiedy spotykałem się w tej kwestii z pełnym zrozumieniem, większości moich kolegów nie interesowały oddalone o miliony kilometrów punkciki, jednak wtedy się tym nie przejmowałem.
karta napisał:
Uwielbia gwiazdy, zna na pamięć większość ich nazw. Bardzo boli go to, że podczas okupacji nie może podziwiać nocnego nieba.

Ranga: Sanitariusz
Uzasadnienie: Rene jest weterynarzem, posiada wiedzę medyczną, którą może odnieść zarówno do zwierząt, jak i ludzi. (W tamtych czasach często weterynarze prowadzili operacje na ludziach, kiedy ruch oporu nie chciał iść do szpitala.)
+
karta napisał:
Zwierzęca anatomia w pewnym stopniu przypomina mu ludzką, dlatego radzi sobie z niektórymi zabiegami nawet, gdy ma do czynienia z przedstawicielem swojego gatunku. Bez problemu oczyści i zszyje ranę, wyciągnie kule, zatamuje krwawienie, w razie potrzeby zrobi też zastrzyk

Uzasadnienie: rodzina matki Rene posiada własną stadninę (o czym wspominałam w tym fragmencie karty:
Cytat :
Miałem wtedy osiem lat i ponownie znalazłem się u rodziny matki, pałętając się wszystkim pod nogami znudzony do granic możliwości. Ledwo tydzień wcześniej spadłem z dachu, na który wdrapałem się by oglądać deszcz meteorytów i teraz płaciłem za to karę chodząc z prawą ręką w gipsie, przez co nie mogłem wykonywać większości lubianych przeze mnie czynności. Odpadało większość zabaw, nieudolne próby rysowania, granie w większość znanych mi gier. I właśnie dlatego coraz częściej zacząłem chodzić do stajni podziwiając wspaniałe i majestatyczne stworzenia, tym razem nie mogąc samemu ich dosiadać, ale czekające w boksach na to, aż ktoś przyjdzie do nich, zainteresuje się nimi, wyprowadzi je na padok, wsiądzie na ich grzbiet, czy zwyczajnie spędzi z nimi czas mówiąc do nich i gładząc po olbrzymim łbie. Największą uwagę przyciągał jednak nie zdrowy, a schorowany ogier, który nie mógł chodzić na razie pod siodłem, piękny i dumny, tak bardzo zależny od wizyt weterynarza, który badał go uważnie i dbał o niego jak nikt inny.
Co prawda nie napisałam dalej o samej jeździe konnej, jednak Rene spędzał tam trochę czasu i jak można wywnioskować w fragmentu zwierzęta te już dosiadał.

Stopień rangi:II
Uzasadnienie:
Cytat :
Odpowiedź towarzyszy odnośnie niego bardzo przypadła mi do gustu, co prawda nie miałem z bronią wielkiego doświadczenia, ot, zdarzało mi się czasem strzelać do puszek na podwórku wujka, była to jednak tylko zabawa.
*post*
Cytat :
Uniosłem broń i wycelowałem w jej głowę.
- Jacques, padnij! - krzyknąłem, po czym nacisnąłem spust. Dwa razy pod rząd.
Starając się nie myśleć o tym, że właśnie próbuję zabić niewinną kobietę.
*post**

akceptuję i wpisuję.
Również akceptuję!
~B.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

alianci
PisanieTemat: Re: Rangi - zakup i aktualizacja   Czw Lis 16, 2017 12:16 pm

Ranga: Sanitariusz
Uzasadnienie:
karta napisał:
ukończone trzy lata studiów medycznych na Norweskim Uniwersytecie Nauk Przyrodniczych

karta napisał:
mógł doskonalić się w chirurgii, lecz  grzebanie  w czyimś wnętrzu nie sprawiało mu żadnej przyjemności. Wolał zapobiegać, nie naprawiać skutki.

karta napisał:
Niemcy zajęli miasto w przeciągu dwudziestu czterech godzin, nie oznaczało to jednak, że ofiar było niewiele: szpital pękał w szwach, głównie przez rannych norweskich żołnierzy.
Kiepsko, pomyślał ponownie Svein, podwijając rękawy i przystępując do bardzo brudnej roboty.
karta napisał:
W półświatku Paryża dość szybko rozeszła się wiadomość, że Svein - czy też raczej Challes Thénard, jak widniało w fałszywych dokumentach, które otrzymał jeszcze w Norwegii - poza trupami potrafi cerować również żywych ludzi. Zwłaszcza takich, którzy nie mogą poszukać konwencjonalnej opieki lekarzy.

Ranga: Znawca (z zakresu medycyny naturalnej)
Uzasadnienie:

ciekawostki napisał:
robię dobre maści na zapalenia
karta napisał:
To chyba był jego talent - potrafił godzinami tkwić pośród ucieraczek, lejków i wirówek, komponował maści i mazidła jak symfonię, rozkoszował się każdym, nawet najmniejszym ruchem nadgarstka, którym to rozbijał w moździerzu niezbędne do lekarstwa zioła

Ranga: Znawca (z zakresu lotnictwa)
Uzasadnienie:
karta napisał:
kurs lotniczy w bazie w Horten, kapitan norweskiego Marinens flyvevesen
+ cały fragment karty ze zestrzeleniem niemieckiego samolotu

Uzasadnienie:
karta napisał:
dobrze dochowuję tajemnic; dobrze ukrywam własne emocje i to, co dzieje się w moim umyśle
+ dzielnie okłamałem Niemców w trakcie przeszukania apartamentu majora

Uzasadnienie:
karta napisał:
mam dobry wzrok; dobrze strzelam
+ fragment karty ze strzelaniem do portretu Quislinga!

~B.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

Sponsored content
PisanieTemat: Re: Rangi - zakup i aktualizacja   

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1