IndeksIndeks  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Je suis partout #5


Share | 
 

 Je suis partout #5

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


avatar
konta specjalne
PisanieTemat: Je suis partout #5   Pią Paź 27, 2017 12:22 pm

Je suis partout #5

Rozbój w Sacré-CœurNiedziela siedemnastego maja okazała się feralna nie tylko dla duchownych z słynnego zakonu Sacré-Cœur, ale wszystkich odwiedzających w tym dniu świątynię: wykorzystując nabożeństwo trwające z okazji święta Wniebowstąpienia, bezwzględna grupa miejscowych partyzantów wdarła się na teren klasztoru z zamiarem ograbienia majątków sióstr zamieszkujących na obrzeżach miasta. Najwyraźniej jednak niezbyt udolnie - pożar wywołany przez nieuwagę bezczelnych złodziei pochłonął kościół, większą część pól należących do zakonu, oraz dormitoria, zanim finalnie został ugaszony przez zawiadomione służby. Prace porządkowe oraz liczenie strat trwają nadal, nieznana jest również liczba śmiertelnych ofiar ani ich tożsamość. Sam teren klasztoru objęty został ścisłym nadzorem na czas prowadzonego tam śledztwa.
Jednocześnie uratowani duchowni zabrani zostali w bezpieczne miejsce, gdzie przygotowano dla nich dogodne warunki do tymczasowego pomieszkiwania. Władze zwracają się również z prośbą o spokój rodzinnym tych, którzy mieli pojawić się na mszy - obiecują, że gdy tylko teren zostanie przeszukany i gdy ustalone zostaną odpowiednie fakty, na pewno będą powiadomieni o losie swoich bliskich. Obiecują również szybkie pochwycenie oraz właściwe skazanie odpowiedzialnych za rozbój osób - nie tylko z uwagi na bezczeszczenie świętego miejsca, ale również  ludzką ofiarę.
Redakcja oraz pozostali mieszkańcy miasta w tych trudnych chwilach łączą się z rodzinami zaginionych, a prezydent Paryża gwarantuje zapewnienie pomocy tym, którzy będą tego wymagać. -"Nikt nie zostanie sam w chwilach trudnych dla miasta."Kronika paryskich przewinień - zapowiedź


Maj przyniósł nie tylko rewizję praw obowiązujących żydowską nację, ale również powiew świeżości w Je suis partout, której redakcja zdecydowała się otworzyć nową sekcję, zwaną "Kroniką paryskich przewinień". Znajdzie się tam miejsce na listy, uwagi oraz informacje nadsyłane drogą pocztową przede wszystkim od czytelników, a także drobne uwagi od redaktora, jakie z pewnością zainteresują niejednego mieszkańca Paryża.

Pierwsze (próbne) wydanie ukaże się wraz z czerwcowym numerem, na łamach którego pojawi się bardzo świeża kwestia Żydów oraz ich zuchwałości, niejednokrotnie stającej naprzeciw francuskim ideałom. Serdecznie zachęcamy do opisywania swoich przejść.

Technicznie: w tym miejscu zachęcamy do wysyłania tematycznych donosów na konto Francji, które zostaną zamieszczone w kolejnym wydaniu gazety. Teksty nie muszą być długie, nie muszą być realne (mogą stanowić faktyczne próby wydawania fikcyjnej (lub obecnej wcześniej na forum) ludności pochodzenia żydowskiego, ale równie dobrze mogą być próbami ośmieszenia gazety czy władz, (zbytnia dosadność z pewnością zostanie zauważona i ocenzurowana), wywyższenia innych wartości, zasadzkami czy czymkolwiek innym, co tylko przyjdzie Wam do głowy. W przypadku, gdy czujesz, że Twoja postać nie byłaby w stanie wziąć udziału w zabawie, demaskując kogokolwiek, a chcesz zdobyć trochę punktów, wyjątkowo możesz stworzyć donos jako ktokolwiek inny - liczy się oryginalność oraz w miarę oczywiste trafienie w tematykę. Oczywiście każdy donos zostaje nagrodzony 20 PR, a ten, który zostanie uznany za najlepszy - 40 PR i wykorzystany, jako jedna z misji w kolejnym rozdziale. Dodatkowo będzie istniała możliwość "zaadoptowania" pozostałych donosów jako gry do rozegrania zarówno w parach, większych grupach lub z MG, w zależności od jego treści. Czas na nadsyłanie tekstów zostaje wyznaczony do 15 listopada, zapraszamy!


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Je suis partout #5
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Sous le ciel de Paris :: Krok Drugi :: Media-
Skocz do: